Filmde, dizide, oyunda, ... Etkilendiğiniz sahneler

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Merhabalar,
Forum çok durgun bende boyle bir konu açayım dedim. Neyse uzatmadan sizi etkileyen neler oldu? Mesela beni
-Dizi: Behzat Ç
-Film: Bir sürü var ama aklıma gelen Never Back Down
-Oyun: Son sahnesinde ağlamak üzereydim bittigine cok üzülmüştüm. Crysis 3 sahneyi izlemek icin tikla

Dostum sana şöyle söyliyeyim, evet bir FPS oyuna göre çok iyi bir senaryosu var ama senaryosu ön planda olan oyunları arıyorsan (benim sevdiğim oyunlardır) mutlaka şunlara bak:

1- The Last of Us

Filmi bile çıkacak diyorlar zaten. Bazıları the walking dead özenti oyun diyorlar külliyen yalan gelsinler oynasınlar bakalım.. Yani sadece sinematik sahneleri izle keyif al o derece..

2- Mafia : The Lost Heaven

2002 yapımı ve efsane serinin efsane olan tek oyunudur. Bir kere 2002 şartlarında o oynanış, grafikler, gerçeklik kendini aşmış bir oyun. 2015 gta'inden hala daha gerçekçi..

Asıl mevzusu senaryosu. Aman allahım böyle bir senaryo olamaz.. Resmen bir filmin içindeyiz ve aksiyon sahnelerini biz oynuyoruz. Resmen karakterlerle bütünleşiyorsun oynarken. Şimdi sana ne desem spoiler olur git oyna mutlaka...

Dizi olarak ise kesinlikle Person of Interest. Bölümlerde acayip bir senaryo mevcut. Aranılan kişi en beklenmedik kişi çıkmıyor, klişe hiçbir şey yok.

Hele bu 4. Sezonda bir bölümde hayatımda ilk defa bir şey izlerken bu denli git-gel yaşadım, kalbim çıkacak gibiydi. Ama kötü yanı da oldu, o bölümden sonra başka hiçbir diziden haz almamaya başladım yabancı dizilerden. Hepsi klişe gelmeye başlamıştı ( türk dizilerinin adını telaffuz bile etmiyorum)....

Gelelim filme, zaten The Godfather gibi eski kült filmleri izlemişsindir, ben yeni yapımlardan bahsedeyim.

Genelde science-fiction filmlere uyuz olurum, hiç beni sarmaz lakin geçenlerde Edge of Tomorrow diye bir film izledim rasgele hey allahım.. Yine git-gel yaşadım en sevdiğim his..:) ama kesinlikle filmin ne konusunu okuyun ne de fragmanını izleyin. Yoksa bütün gel-git hissi kaçar.

Ondan başka efendime söyliyeyim beni derinden etkileyen Whiplash adlı film oldu. Hele cazla uğraşan biri olduğum için iyice sardı beni ama müzik dünyası rap ve poptan ibaret olan arkadaşlar sıkılabilir izlerken belirteyim onu..

Son düzenleme:

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Sahne diye belirtmiştim :) Crysis e senaryo olarak kötü diyebilirim. Senaryosu mükemmel oyunlar da var :)
Person of Interesti izliyorum. Ilk sezon ve 2. Sezon cok hosuma gidiyordu ama sonradan biraz sıkılmaya basladim favori dizim person of interest yerine the last ship oldu. Gerceklik payi yuksek(yasanabilir olaylar)
Bol aksiyonlu bir dizi :)
He bir de dizi demişken Mr robot var. Person of interest ve game of thrones karışımı gibi bir sey.
Cogu bolumu dialoglarla geciyor bazi yerlerde aksiyon hack var. Açıkçası Sam Esmail çok iyi iş çıkarmış ama istedigim aksiyonu heyecani bir turlu alamadim.

Sherlock : I'am sherlocked - Irene Adler
https://vimeo.com/73885743

Doctor Who : Rings of akhaten konuşmasi...(Efsane Akhaten Konuşması - Doctor Who / | AY Mobil)

2. Biliyorum konusmalari pek hatirlamiyorum guzel bir sahne oldugunu hatirliyorum :)
Sherlock :) Dahi ama kendisi dedektif olmayı seçti :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.