Fitness da bacak çalışmak boy uzamasını yavaşlatırmı?

goldays06

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
475
0
beyler yaşım 18 boyum 170 seneye kırkkale pmyo ya gideceğim ama gitmeden önce boyumu biraz daha uzatmak istiyorum bunun için tavsiyeleriniz varmı? birde fitness da bacağa çok fazla yükleniyorum bu boy kısalığına neden olurmu veya boy uzamasını yavaşlatırmı?

annemin boyu 165
babamın boyu 168

Besk

Üye
14 Mar 2017
131
0
ÖTÜKEN
Boyun ayakla alakası yoktur. Boyunun kısalması için omuzlarına yük alman lazım yada sırt hareketleri..
Ancak basket veya barfiks ile bunların etkisini minimuma indirebilirsin. 16 yaşındayım. 1.85 boyum var. Barfiks ve basketbola ağırlık verdim aynı zamanda da düzenli olarak tüm vücut kaslarımı çalıştırdım. Tavsiyem hepsini aynı anda yap. Ama boy için barfiks yada basket veya voleybol gibi etkenlerden birisi şart.

Basketbol veya voleybol boy uzatmaz :) bu sporu yapan kişilerin 2 metre gibi uzun olmalarının sebebi yaptıkları spor değil zaten uzun oldukları için bu spora yönlendirilmeleridir boy uzatan tek spor yüzme ve temel cimnastiktir

3xLDarq

Uzman üye
9 Eyl 2016
1,673
1
Bıraktı-----
yaşın 22yse boyun uzamaz.. 22nin altındaysan uzar
ayretende fitness yapan kişilerde boy kısalması görünmemişdir hicbir harakette..
ve bir şey var ortalama 165 ailenin boyu herhalde
senin 170 oluşun hayrete düşürdü beni senin boyun uzamaz artık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.