Flasha Windows formatlamak istiyorum?

LorexSancak

Yeni üye
9 Eki 2019
46
1
Selamlar Şimdi ben Duel Boot İle Manjaro Linuxa Gectim ama Windows 10 dayken Dİsk yer vermedigim icin Windows 10 silinmiş sadece manjaro linux var bundan ona gecicem Flashbellek

2.9 GB Diyor 16gb lık flash bellek biçimlendirmek istiyiyorum yapiyorum hala aynı

İcindeki Dosyahatasi:Salt Okunur diyor silemiyorumda flashbelleğimin icindekileri
Windows 10 iso indirdim nasıl Kurucam ve 2.9 GB Gösteriyor flashbellegim linuxum

Moderatör tarafında düzenlendi:

EMR00

Üye
24 Nis 2020
185
0
Cevap: Linux ta kaldım

Selamlar Şimdi ben Duel Boot İle Manjaro Linuxa Gectim ama Windows 10 dayken Dİsk yer vermedigim icin Windows 10 silinmiş sadece manjaro linux var bundan ona gecicem Flashbellek

2.9 GB Diyor 16gb lık flash bellek biçimlendirmek istiyiyorum yapiyorum hala aynı

İcindeki Dosyahatasi:Salt Okunur diyor silemiyorumda flashbelleğimin icindekileri
Windows 10 iso indirdim nasıl Kurucam ve 2.9 GB Gösteriyor flashbellegim linuxum

Salt okunur diyorsa o flashı artık kullanamazsın. Yeni bir Flasha herhangi bir pcden Windows İSO yazdırıp boot menüden flashı başa al. Gerisi zaten klasik Windows kurulumu

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2

Teşekkür ederim bir şey sorucam MANJARO İndirme kodu ne örnek şu ubuntuda apt-get install gibi bunlara ne deni aricam

Manjaronun kodu farklı bulamnıyorum

Kodu Farklı Değil, Pacman Paket Yöneticisini Kullanıyor Sadece. Aşağıdaki Kod İşinize Yarayacaktır. İyi Forumlar. Ayrıca AUR Depolarının EKli Olup Olmadığını Bi KOntrol Etmeni Tavsiye Ederim.

sudo pacman -S Paketadı

Örnek Olarak : sudo pacman -S chromium (örnektir)

LorexSancak

Yeni üye
9 Eki 2019
46
1

Teşekkür ederim son birşey sorucam vallahi cok yardım ettiniz virtual box indirme şansım varmı veya vmware linuxa bulamadım hic bir yerde manjaro ile

2 Haz 2019
139
0
Frankfurt

Dostum eğer daha önceden herhangi bir flasha Windows yüklemediysen geçmiş olsun. Linuxten Windows diski oluşturulmadığı için (ya da ben beceremedim bilmiyorum) bilgisayarcıya götürüp format attırdım ve sorun çözüldü

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
LorexSancak
Dostum dediklerimi uygulamalısın flash belleği biçimlendir windows iso dosyasını indir içinde ki dosyaları biçimlendirdiğin flash belleğe at sonrasında açılışta tak ve format at. Bi de şu videoya göz at belki format atmayıp denersin.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=WORzVALcBHU[/ame]

Nickzsche

Yeni üye
14 Tem 2020
38
0
Hollywood
Merhaba;

İstediğin sürüm bir Windows iso dosyasını indir.

Bootable USB oluşturmak için; Rufus 3.11 i indir

daha sonra Rufus programıyla Windows iso dosyasını flash a yazdır, youtube da birsürü video var bununla alakalı.

Bu usb ile bilgisayarına format atabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.