"FORM" değil "FORUM"

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
797
Macintosh
Türkhackteam'in değerli yöneticileri ve üyeleri. Lütfen şunun yazımına dikkat edelim, bu iki kelime başka şeyler. Çoğu kişinin türkhackteam forumuna form demesi üzerine, artık dayanamayıp bu konuyu açtım.

Burası bir google form'u değil, bir şeyler doldurmaya ya da formda kalmaya gelinen yer değil, burası bir "FORUM". Konuşma, tartışma yeri. Lütfen az dikkat.

Şimdi diyebilirsiniz ne taktın bir kelime altı üstü, ama maalesef öyle değil, abartmıyorum daha forum diyeni görmedim! herkes form da form diye tutturmuş gidiyor. Bazen ek getirip cümle içinde forma bile diyorsunuz, forma giremedimler falan, bilgisayar başında oturarak forma giremezsin zaten!

Lütfen az dikkat edelim.

medblausac

Yeni üye
11 Ara 2022
14
10
Türkhackteam'in değerli yöneticileri ve üyeleri. Lütfen şunun yazımına dikkat edelim, bu iki kelime başka şeyler. Çoğu kişinin türkhackteam forumuna form demesi üzerine, artık dayanamayıp bu konuyu açtım.

Burası bir google form'u değil, bir şeyler doldurmaya ya da formda kalmaya gelinen yer değil, burası bir "FORUM". Konuşma, tartışma yeri. Lütfen az dikkat.

Şimdi diyebilirsiniz ne taktın bir kelime altı üstü, ama maalesef öyle değil, abartmıyorum daha forum diyeni görmedim! herkes form da form diye tutturmuş gidiyor. Bazen ek getirip cümle içinde forma bile diyorsunuz, forma giremedimler falan, bilgisayar başında oturarak forma giremezsin zaten!

Lütfen az dikkat edelim.
Yok ya aslında açtığın iyi olmuş, biraz daha dikkat ederler etmeyenler ya da bilmeyenler

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,937
947
Yok ya aslında açtığın iyi olmuş, biraz daha dikkat ederler etmeyenler ya da bilmeyenler
Isteyen icin tekrar düzenleme imkani var. Bazen defalarca düzelttigim oluyor .. Belki yine de hata kaliyor:D

Benim icin okudugumu anliyorsam yeterli oluyor

Son düzenleme:

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211

Lütfen az dikkat edelim.
Dostum düzelttim umarım rahatlamışsındır bende aslında dikkat etmeye çalışıyorum ama gözümden kaçmış :D

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,764
508
24
Praise The Fool
"bilgisayar başında oturarak forma giremezsin zaten!" beni aldı götürdü, güzeldi. :D Bana kalırsa sadece bu kelime kıstasında değil konu başlıklarının doğru kullanımı, konu içerisinde de belki bir dil sınavından 100 alacak kadar olmasa da en azından belli bir seviyenin üstünde doğru kullanmak kural olmalı Türkçeyi katlettiğimiz tek alan forum kelimesinde olsa keşke.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,937
947
Kendi sahsima konusuyorum, benim icin kastedileni anlamak yeterli oluyor:)

Iyi forumlar

WenxWar

Üye
5 Eki 2022
88
55
Silivri

Lütfen az dikkat edelim.
Formun çok iyi modaretörleri var amaaa

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
797
Macintosh
@Veteran 7 hocamın güzel bir sözü var o geldi aklıma.

"Herkes sizin kadar iyi Türkçe konuşamayabilir."

Çok takılmamak lazım böyle şeylere bana göre.

Buradaki olay herkesten iyi türkçe konuşup/yazmasını beklemek değil, ben de kendimi öyle görmüyorum zaten, benim de birçok hatam oluyor. Buradaki kastım doğru kelime yerine yanlış kelimeyi kullanmayı alışkanlık haline getirenlerin biraz da olsa dikkatini çekmek. Takılmamak lazım ama bu bana göre herkes yerine herkez demek kadar basit bir olay değil. "-de, -da" ayrımı yapmamak gibi göz ardı edilecek bir olay da değil. Verdiğim örneklerdeki olayları ben de takmıyorum, bakıp geçiyorum. Buradaki mevzu iki kelimenin bambaşka anlamları ifade etmesi, umarım anlamışsınızdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.