Format Atarken bir değişiklik yapmak istiyorum yardım olurmusunuz ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
Selamın AleyKüm öncelikle herkeze ...
arkadaşlar benim Amacım hani bazı format CDlerinde oluyo Otomatik nod32 flash player gibi basit programların eklentileriyle direk formatla beraber kuruluyor.Benimde amacım kendi programları format CDsi ile birleştirmek ... ?¿ Addons yapmayı bilmiyorum bunun bir programı filan yokmu addons yapma programı filan ...Yani amacım Format atınca bana lazım olan programların hepsini Ve ekran kartı sürücüsüde dahil olmak üzere tek bir fotmatla hepsini kurmak ...Zahmetsiz bir formatı amaçlıyorum ...Ama bu konuda tam bir bilgim yok ...Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim...Allaha Emanet....

|€€E|

Katılımcı Üye
7 Kas 2008
661
0
Giresu Tirebolu
cd içindeki dosyalar arşivdir onları açıck programları bul ve onların içinden windows movie maker internet explorer flnları bul onları adlarını kaydet sonra senin programlarının regeiti açınca gelen kodlar varya onu ve progra files yerlerini aynen yaz oyle olur ama yapmadım bu sadece mantık

alicilin

Üye
1 Eki 2009
117
0
Kardeşim eklentili bir format cd si önermem. sebebini ise söyle anlatayım: Format atarken windovs son 15 dkika kalasıya format cdsinden dosyaları kurmayı bitirmiş ve kendini yapılandırmaya gecmiştir. işte bu son 15 dkikada bilgisayar ram bellege biraz fazla yüklenir (raminiz kaç gb olursa olsun windovs olan bellegin hepsini kullanmaya calısacaktır). Eger sende cdye eklenti yaparak programları otamatik kurdurcak olursan bu programlarda yine son 15 dkikada yüklencektir. zaten önce yüklenemez çünki vindovs kendisini bile tam olarak koyalamamıstır. yani windovs saten ram bellegin basının belası iken bide senin ekledigin programlar sıkıstırır rami. budaa ram bellegin ömrünü bayagı bi kısaltır ve ilerde format atarken mavi hata ekranı ile karsılasmana sebep olur... karar senin :)

Son düzenleme:

anarchy19

Katılımcı Üye
24 Haz 2009
677
0
BuRSa*
Kardeşim eklentili bir format cd si önermem. sebebini ise söyle anlatayım: Format atarken windovs son 15 dkika kalasıya format cdsinden dosyaları kurmayı bitirmiş ve kendini yapılandırmaya gecmiştir. işte bu son 15 dkikada bilgisayar ram bellege biraz fazla yüklenir (raminiz kaç gb olursa olsun windovs olan bellegin hepsini kullanmaya calısacaktır). Eger sende cdye eklenti yaparak programları otamatik kurdurcak olursan bu programlarda yine son 15 dkikada yüklencektir. zaten önce yüklenemez çünki vindovs kendisini bile tam olarak koyalamamıstır. yani windovs saten ram bellegin basının belası iken bide senin ekledigin programlar sıkıstırır rami. budaa ram bellegin ömrünü bayagı bi kısaltır ve ilerde format atarken mavi hata ekranı ile karsılasmana sebep olur... karar senin :)

kardeşim dediğin doğru aslında ama peki WPI yapsam gene aynı şey olurmu yani Ramlerin ömrü kısalırmı [zannetmiorum ama genede sorayım ] Eğer bi sorun olmaz diosan ve bilginde varsa WPI ile bana biraz yardımcı olurmusun ??

alicilin

Üye
1 Eki 2009
117
0
Wpı dan bişey olmaz kardeşim bende wpı program cd si kullanıorum. yeterki format sırasında program yüklemesin. ayrıca Wpı yapmayı hiç denemedim kardeş. Ama Wpı yerine kullandıgın programları normal olarak cd ye çekip kullansan daha mantıklı. çünki programların sürekli yeni versiyonları çıkıor ve senin cd de olan programların eskimiş oluor. yani sürekli yaptıgın cdyi güncellemek gerek. normal cdye cekersen programlarını alır başka bir cdye yenisini çekersin ama Wpı cd yapcak olursan bayagı bi ugraşman gerek :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.