format atarken mavi ekranlı bi hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jkljkl25

Üye
28 Eki 2007
51
0
Bi mağazadan acer laptop aldım.cd flan yoktu içinde.vista kuruluydu.xp ye geçeyim dedim,format atarken mavi ekranlı bi hata verdi.easyBCD diye bi programla halledebileceğimi söylediler.bende programı kurdum boot uninstall gibi bişey yaptım ve yeniden başlattım bilgisayarı.şimdi de
NTLDR is missing
ctrl+alt+del restart
hatası veriyor.elimde vista cd si yok.xp var
format atmayı deniyorum aynı mavi ekran çıkıyor

lütfen arkadaşlar.bilen gören duyan varsa bekliyorum bilgisayarın başında

edit:sorun halledildiği için konu kılıtlenmiştir

//Bölüm sorumlusu

kajmer00t

Üye
26 Haz 2009
125
0
kardeş bu mu sana olann....korkmana gerek yok ...

screenshot_ntldr_is_missing.gif

şimdi çözüm dinle...........

Bilgisayarınızı Windows XP CD'sinden başlatın. - Kurulum seçenekleri menüsü ekranda belirince (CD'den başlatma işlemi başladıktan yaklaşık 5 dk. sonra) klavyeden R tuşuna basın.
- Klavye dil seçeneğinizi girin. Ekrandaki yönergeler yardımıyla "Türkçe Q" veya klavyeniz her neyse onu seçmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Çünkü varsayılan (default) olarak US klavyesi seçili oluyor.
- "Administrator" şifrenizi girerek sisteme giriş (login) yapın.
- Açılan komut isteminde map komutunu yazın. Bilgisayardaki disk sürücülerini listeleyecektir. CD-ROM'un takılı olduğu sürücüyü listeden bakın. (Benimkinde E:\ sürücüsüydü.)
- İşte can alıcı noktalara başlıyoruz. Komut isteminde şu komutu yazın: (Burada CDSÜRÜCÜ map'tan elde ettiğiniz CD-ROM sürücünüzün sürücü harfidir. Örnek bir çalıştırma "copy e:\i386\ntldr c:\" şeklinde olacaktır.)

Kod:
copy CDSÜRÜCÜ:\i386\ntldr c:\
- NTLDR dosyasını başlatılacak sürücümüze kopyaladıktan sonra bir diğer önemli dosyayı da kopyalıyoruz. Hem üstteki hem bu dosya için "böyle bir dosya var" hata mesajı verirse üzerine yazmaktan (overwrite) çekinmeyin.

Kod:
copy CDSÜRÜCÜ:\i386\ntdetect.com c:\
- Son olarak Boot.ini dosyasının varlığını denetleyelim.

Kod:
type c:\Boot.ini
Bu komutu yazdığımızda:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Server 2003,

Standard" /fastdetect

şeklinde bir sonuç üretmesi gerekiyor. Eğer böyle bir sonuç üretiyorsa sorun yok. Komut isteminde Exit yazıp bilgisayarı yeniden başlattığımızda sorunsuz bir şekilde "boot edebiliyor" olmamız gerekir.

jkljkl25

Üye
28 Eki 2007
51
0
''kur dosyaları yüklüyor'' dediği mavi ekrandan hemen sonra hata veriyor...kurulum seçeneklerine gelemiyorum ki :S

2tane cd denedim aynı şeyler hep

mavi ekran hatası STOP 0X00000007B

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
Şimdi arkadaşım çok güzel bir hata ile karşı karşıyasın.. Biraz baş ağrıtıcı bi sorun ama herşeyin bir çözümü war. aslına kolay bir çözümü war.

Şimdi arkadaşım pcni boot ekranına giriş yap orda " d2d recoveri " war ilk ekranda o enable olarak ayarla - normali enable olması lazım - sonra pcyi tekrar başlat we acer yazısı geldiğinde alt ve f10 yuşlarına bas vistanın recovery moduna girip tekrar pcne vista yükleyecektir eger olamzsa işlem uzun sürecek biraz gel anlatayım tekrar

jkljkl25

Üye
28 Eki 2007
51
0
dediğinizi yapınca
NTLDR is missing
press any key to restart
cd'den önyükleme için bir tuşa basın
NTLDR is missing
press ctrl+alt+de to restart

çıkıyor:(

kajmer00t

Üye
26 Haz 2009
125
0
...yukarıda söyledin şey bi arkadaşa olmuştu onu yukarıda anlattığım gibi hallettim...yok illa olmuyor diyosan.. kardeş xp yi salla:D... pardus yükle ........

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
arkadaşım şimdi biraz uzun soruar sorucam yanıtlarsan sevinirim aynı problem daha önce bi müşterimin başına gelmişti ve halletmiştik ama zor olmuştu.

1.Laptopunun tam modelini istiyorum laptopunun altında tam marka modeli war baya uzun ve karmaşın bişey.
2. format ekranı gelidğinde hangi yerel sürücüleri sildin? hani ekran geliyor ve hard disk bölümlerini görüyorsun ya o ekranda hangi bölümleri sildin
3. herhangi bir yerden xp sp3 cdsi veya bir vista bulma şansın var mı?
4.Recovery DVD si oluşturmadın değilmi ?:)

jkljkl25

Üye
28 Eki 2007
51
0
aspire5738/5338 series
model no:MS2264
anladığım kadarıyla cvp vereyim ben sadece C: kullanıyordum.bölmemiştim
sp2 var bende
recovery yi oluştururken 2.dvd de hata verdi bende çıkardım :S

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
ide yi geri çevir. şimdi sana vista yada sp3 cdsi lazım hangisini temin edebilrisin? dilersen ben bir sp3 cdsi upload edebilriim internete

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.