format atarken mavi ekranlı bi hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jkljkl25

Üye
28 Eki 2007
51
0
Bi mağazadan acer laptop aldım.cd flan yoktu içinde.vista kuruluydu.xp ye geçeyim dedim,format atarken mavi ekranlı bi hata verdi.easyBCD diye bi programla halledebileceğimi söylediler.bende programı kurdum boot uninstall gibi bişey yaptım ve yeniden başlattım bilgisayarı.şimdi de
NTLDR is missing
ctrl+alt+del restart
hatası veriyor.elimde vista cd si yok.xp var
format atmayı deniyorum aynı mavi ekran çıkıyor

lütfen arkadaşlar.bilen gören duyan varsa bekliyorum bilgisayarın başında

edit:sorun halledildiği için konu kılıtlenmiştir

//Bölüm sorumlusu

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
Şimdi format atarken hard diskin sadece d kısmına format attın değilmi diger bölümlerini ellemedin _?
12Gblık bi recovery bölümü wardı inş. onu silemmişindir.

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
yok sinir stress yapma halloluyor hertürlü hiç olmazsa kaatla pcyi koltuğunun altına bi acer teknik servisine git ordaki adamlardan rica et sana bi recovery dvdsi wersinler. yazılım problemleri garantiye girmediğinden para alırlar senden . ama halletçez sen merak etme

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
bir tane sata destekli xp cdsi lazım arkadaşım ben problemi anca sp3 cdsi ile çözmüştüm vista ile denemedim ama bir şekilde format atıp bilgisayarı açman lazım. şu an elindeki cd ile devamlı mavi ekran hatası gelicek. Bnm sata sp2 cdm dede devamlı aynı hatalar geldi

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
bir tane sata destekli xp cdsi lazım arkadaşım ben problemi anca sp3 cdsi ile çözmüştüm vista ile denemedim ama bir şekilde format atıp bilgisayarı açman lazım. şu an elindeki cd ile devamlı mavi ekran hatası gelicek. Bnm sata sp2 cdm dede devamlı aynı hatalar geldi

kardeş sen bıos ayarlarından main menudenn hardiski tekrar ideye cevirip formatını att xpni kurr sorun olmıcaktır...

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
kardeş sen bıos ayarlarından main menudenn hardiski tekrar ideye cevirip formatını att xpni kurr sorun olmıcaktır...

tabi her yolda bir hayır wardır arkadaşımın dediği yol ile hddni ide ayarla we format atmaya çalış. ben daha sonra seni wistaya geri döndürebilirim ama kesinlikle 12 gblık recovery bölümünü silme.

ama tekrar mavi ekran hatasu alırsan ben yine burdayım. Sen rahat ol;)

FishBone

Üye
12 Tem 2009
194
0
yarın öbür gün vistaya dönmek istersen pm atabilirsin. notebooklar we sorunları hakkında bir bölüm açtırmayı planlıyorum zaten. orda her soruna yardım etmeye çalışıcam

Note: 12 Gblık bölümü kesinlikle silme.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.