Format Atmak || Resimli Anlatım || Bilmiyen Kalmıyacak

Alparslan'

Basın&Medya Ekip Lideri
17 Ağu 2015
714
3
222
Türkiye
Merhaba arkadaşlar yeni bir konu ile sizlerle birlikteyim önceki konum Windows'un açılış şifresini kırmayı göstermiştim. Şimdide windowsu kurmayı yani bilgisayara format atmayı göstereceğim bilmiyenler vardır diye ;)

1.Adım

R1yz4G.jpg

İlk önce biosa giriyoruz. Biosa girmek için F2 veya F12 bilgisayarınızda hangi tuş tanımlıysa ona basıyoruz.Tabiki Bilgisayar Açılır Açılmaz ve Bios Ekranı karşımıza geliyor.
Her bilgisayarda BIOS ekranı farklı olabilir. Bu resim temsili bir resimdir

2.Adım

pX4JaN.jpg

Boot kısmını bulup oradan CD rom sürücünüzü first boot yapmanız gerekiyor.Boota geliyoruz.

3.Adım

kGrda7.jpg

CD Rom’unuzu 1. boot olarak ayarlayıp F10’a basarak ayarlarınız kaydederek bilgisayarınızı yeniden başlatıp CD ile Windows 7 kurulumuna başlayabilirsiniz.

4.Adım

NlV0dN.jpg

Bilgisayarımızı Cd – Dvd den başlattıktan sonra karşımıza siyah bir ekranda ” CD’den veya DVD’den ön yükleme için bir tuşa basın..” ibaresi çıkacaktır. Bu yazıyı görür görmez herhangi bir tuşa basalım. Bastığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmesi gerekir.

5.Adım

adqraR.jpg

Windows is loading files.. ibaresinden sonra aşağıdaki gibi Starting Windows ibaresi gelir.

6.Adım

YqPZaa.jpg
Artık Windows 7’imizi kurmamız için yapacağımız ayarların olduğu adımlara gelmiş bulunuyoruz. İlk olarak Bölge ve dil seçeneklerini gösteren ekrandan bize uygun seçimleri yaparak ileriye tıklıyoruz.

7.Adım

8PnR3r.jpg
Dil ayarlarımızdan sonra Şimdi Yükle ekranı karşımıza geliyor.

8.Adım

DBXgr1.png

Karşımıza lisans ve kullanım koşulları geliyor. I accept the license terms kutusunu işaretleyip ileri düğmesine tıklayalım.

9.Adım

m4lAay.jpg

Lisans koşullarını kabul edip gelen ekranda özel yüklemeyi (custom advanced) seçiyoruz ve artık yükleme işlemine geçiyoruz. Özel yükleme bölümü en dikkat etmemiz gereken bölümlerden biri çünkü burada Windows’umuzu nereye kuracağımızı, Hdd’mizi bölecekmiyiz silecekmiyiz onları seçiyoruz.

10.Adım

Erl9B9.png
DİKKAT !! Sisteminizde önceden XP veya win 7 kurulu ise (genelde C: de kuruludur) o halde C: sistemin kurulu olduğu alanı seçip biçimlendirmemiz gerekiyor veya seçip direk ileride diyebiliriz sonuçta yine formatlanacaktır.
Aman dikkat yedeklerinizin bulunduğu diski silmeyin tüm bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Disk boyutlarından da bunu anlayabilirsiniz.

11.Adım

g2lMMR.png

Sonraki adımda Windows kopyalanacak dosyaları ayıklıyor. Bu adım biraz zaman alacaktır, beklemelisiniz.

12.Adım

9gXZZ3.png

Dosyaları ayıklama ve kopyalama bittikten sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır. Yeniden başlarken yine cd den önyükleme yapmak için tuşa basın diyecektir basmayın!!. harddisk üzerinden kuruluma devam edecektir.

13.Adım

qjqOOD.png

Kısa bir kurulum ekranından sonra Video performasınız denetlenecek sonrasında da Windows 7 için kullanıcı hesabı oluşturduğunuz ekrana geleceksiniz.

14.Adım

MoYAAQ.jpg

Son adımda da ürün etkinleştirme anahtarını bizden istiyecek. Burada atla seçeneğini tıklayıp kurulumu bitireceğiz. Formatı atmış bulunuyoruz.

ARKADAŞLAR BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN 1 SANİYENİZİ ALMAZ EMEĞE SAYGI..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.