Format Atmanın Yararları Ve Zararları //TheKar1zma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Stapply

Üye
8 Ocak 2013
87
0
10 yıllık bilgisayar kullanıyorum aslında bi tesadüf daha yeni formattan cıktım :D
10 yıldır sadece 5 kez formatladım

slqdsy0

Üye
4 Ocak 2013
197
0
Antalya
Evdeki pcmde şuan virüsler horon tepmeyi bıraktı yoruldular:D
1 seneye yakın format atmıyorum pc sağlam olduğu için sorun yok birde trojen yedığim zaman müdahale edip trojeni siliyorum.Ama sistem dosyalarını bozan bir virüs yersem o zmn s*çtık:D

mikelanj84

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,184
0
erzurum
benim aklıma şurası takıldı ben win7 formatlarken hdd biçimlendirme seçeneğini hiç görmedim çünkü win. old klasörü oluşuyo sadece win xp de gördüm burdan şu sonucu çıkarıyorum win7 de format atıldığı zaman bellek kaybı olmuyo

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
50
-
benim aklıma şurası takıldı ben win7 formatlarken hdd biçimlendirme seçeneğini hiç görmedim çünkü win. old klasörü oluşuyo sadece win xp de gördüm burdan şu sonucu çıkarıyorum win7 de format atıldığı zaman bellek kaybı olmuyo

orjinal cd ile format atarsan win7de siil butonu gözükür o biçimlendirme ile aynı şey

AnesTesia

Üye
5 Ocak 2013
61
0
Yeraltı
paylaşım için teşekkürler en ufak şeyde dahi format atmaktansa sorunu çözümünü aramayı tercih etsek aslında daha çok sistem hakkında bilgi sahibi olacağız fakat biz kısayol olarak direk formatı tercih ediyoruz.

MasqeLiHackeR

Katılımcı Üye
18 Eyl 2012
377
0
TSK
Okumaya erinen arkadaşlar FORMATIN ZARARLARINI EN İYİ ANLTAN CÜMLE BU BENCE ; Bir kağıda sürekli yazı yazıp silin.Bu işlemi gereğinden fazla yaptığınızda kağıt kullanılamaz hale gelir. :D Teşekkürler çok yararlı bir bilgi verdim teşekkürünü

legentboy

Yeni üye
1 Kas 2009
5
0
Bolu
1 - 2 ayda bi format atmak bence gerekli bi durum değil benim sistemim 2 yıldan beri aynı
Biraz yavaşladığını hissediyorum ama arada bi chkdsk yapıyorum iyi yani her ay formatla baş mı olur ya

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
50
-
1 - 2 ayda bi format atmak bence gerekli bi durum değil benim sistemim 2 yıldan beri aynı
Biraz yavaşladığını hissediyorum ama arada bi chkdsk yapıyorum iyi yani her ay formatla baş mı olur ya

konuda da dediğim gibi gerekemdikçe atılmasını tavsiye etmiyorum hack işleriyle virüs işleriyle vs. bunlarla uğraşanlar ister istemez sisteminde yavaşlamalar vb. sıkıntı çekerler onun için söyledim

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
"thekar1zma" konunu baltalamak gibi bir niyetim yok ancak bunca yıllık bilgisayar tecrübeme dayanarak şunu demeliyim format atmanın hiçbir zararı yoktur hatta cok faydalıdır format kapsamlı bir iş oldugundan disk kafası daha cok calıştıgından diskin ömrünü uzatmıs oluruz tabi bu dediğim hızlı format değil kapsamlı formatta gecerlidir..

artist58

Üye
2 Nis 2012
165
0
pc yi alalı 4.yılına girecek 2 kere format atmışlığı var. yani diyeceğim tek çare format atmak değil araştırmak lazım herşeyden korkmamak lazım . arkadaşında anlatmak istediği buydu sanırım

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
50
-
"thekar1zma" konunu baltalamak gibi bir niyetim yok ancak bunca yıllık bilgisayar tecrübeme dayanarak şunu demeliyim format atmanın hiçbir zararı yoktur hatta cok faydalıdır format kapsamlı bir iş oldugundan disk kafası daha cok calıştıgından diskin ömrünü uzatmıs oluruz tabi bu dediğim hızlı format değil kapsamlı formatta gecerlidir..

Amacının konuyu baltalamak olmadığını biliyorum. bu konuyu bilgisayar tecrübeme ve bazı araştırmalara göre açtım ve konuda hızlı biçimlendirme ile ilgili anlattım :RpS_thumbup:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.