Format hakkında

ckocoglu

Üye
8 Mar 2016
71
0
Arkadaşlar ben windows 10 kullanıyorum şu anda sistemin kendi kendine bana sormadan güncelleme yapmasından artık bunaldım hizmetlerden durdurunca yine başlıyor ve fps 'imi inanılmaz düşürüyor 200 fps aldığım oyundan 70 alıyorum.Laptopumu win10 dan win7 ye almak istiyorum ama bir sorunum var geçen formatladığımda D deki verileri saklayamamıştım hepsi silinmişti C'yi ve D'yi silmeden formatlamıyordu pc'yi mecburen 2 side gitti.Bunun bi çözümü var mı? D'deki verilerimin durmasını istiyorum.

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Arkadaşlar ben windows 10 kullanıyorum şu anda sistemin kendi kendine bana sormadan güncelleme yapmasından artık bunaldım hizmetlerden durdurunca yine başlıyor ve fps 'imi inanılmaz düşürüyor 200 fps aldığım oyundan 70 alıyorum.Laptopumu win10 dan win7 ye almak istiyorum ama bir sorunum var geçen formatladığımda D deki verileri saklayamamıştım hepsi silinmişti C'yi ve D'yi silmeden formatlamıyordu pc'yi mecburen 2 side gitti.Bunun bi çözümü var mı? D'deki verilerimin durmasını istiyorum.

Format atarken disk biçimlendirme ekranında d'yi silme resimdeki gösterdiğim yeri
7qkMAN

Biçimlendirmeyeceksin sadece c'kısmını biçimlendircen ve c'ye kuracaksın bu ekranda d'kısmına hiç bir türlü dokunma o zaman dosyaların silinmez

ckocoglu

Üye
8 Mar 2016
71
0
Tek disk var sanıırm c ve d diye ayırdım .Ben en az 100 kere format işlemini yaptım yani biliyorum neyin ne olduğunu ama laptopumda anlayamadım mecburen sildik öyle formatladıkı attırmıyodu yani

S3RS3M

Uzman üye
25 Ocak 2016
1,146
0
???
Tek disk var sanıırm c ve d diye ayırdım .Ben en az 100 kere format işlemini yaptım yani biliyorum neyin ne olduğunu ama laptopumda anlayamadım mecburen sildik öyle formatladıkı attırmıyodu yani

Ne türlü bir hata veriyordu? c'yi sil yeniden boyutlandır işletim sistemine ayrı bir bölüm oluştur. o ayrı bölümede win7 kur ?

ckocoglu

Üye
8 Mar 2016
71
0
Googleden araştırdım hani usb yi biçimlendirirken ftps falan seçiyoruzya o tür de bişeyle biçimlendirilmiş olduğu için komple silmen gerekiyomuş

ckocoglu

Üye
8 Mar 2016
71
0
hatta formatın ortasında cmd ye girip işlem yapmıştık mallık yapıp önce sistemi silmiştik ne bilicektik böyle bir şey olacağını :D

ckocoglu

Üye
8 Mar 2016
71
0
Bilmiyorum ya umarım tekrar olmaz harici disklede uğraşamam zaten usb 3.0 yok onla kim uğraşıcak gına geldi win10 dan makinayı parçalıcam vallahi sinir oldum ya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.