Forum için bir öneri (Sizlerde katkılarınızı sunmayı ihmal etmeyin)

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
Selamlar,

THT Forumunun bel kemiği yıllardır Yardım Merkezi kategorisi olmuştur, zaten forumda vakit geçiren herkes bunu bilir.

Ancak, forumun bazı gelişmelerden uzak olduğunu düşünüyorum; öyle görünüyor.

Yardım Merkezi kategorisinin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Artık birileri soru sorduğunda saatlerce cevap beklemesine gerek olmayan bir dönemdeyiz. Yapay zeka teknolojileri, saniyeler içinde en karmaşık formülleri bile çözebiliyor, yanıtlayabiliyor.

En yaygın olan ChatGPT ile, forumda sorulabilecek en zor soruları bile cevaplayabilir.

Bence geliştirici ekibi, yapay zeka apilerini kullanarak foruma uygun çalışacak promptlarla kendi yardım botunu geliştirebilir. Bu zor olmayan bir iş.

Birden fazla yapay zekanın birleşiminden ortaya çıkacak yenilikçi, foruma uyumlu bir yapay zeka modeli, bence foruma çok katkı sağlayacaktır.

Ayrıca, bu özellik eklendikten sonra, birden fazla yapay zeka modelinin filtrelenerek daha doğru sonuçların elde edilmesi, yeni ve gelişmiş promptlar eklenmesinden sonra (yani ücretsiz ulaşılabilir modellere göre daha gelişmiş olması durumunda) forumun giderlerini karşılamak adına temsili abonelik ücretleri getirilebilir.

Tüm bunlar neticesinde, foruma hem maddi hem de manevi olarak ekstra katkı sağlayacağına inanıyorum.

İlk aşamada benim tavsiyem, herkese açık bir modelden ziyade test aşamasında XenForo'ya ChatGPT modelini entegre ederek bir üye profili oluşturulmasından yanadır.

Bunun için zaten hazır eklentiler mevcut ve geliştirme aşamasında oldukça faydalı olacak tonlarca kaynak bulunmaktadır.

Örneğin: THT-GPT üyeliği oluşturulacak, bu üyelik THT Yardım Merkezi'ne bakan bir bot olacak. Açılan konular doğrudan yapay zeka modeline aktarılacak ve sorunun cevabı önce yönetici odalarından birisine düşecek. Daha sonra yönetici cevaba onay verirse, soru cevaplanmış olacak. Bu moderatör onayı, test aşamasında gerekli. Gereken tüm geliştirmeler tamamlandıktan sonra tamamen otomatikleştirilebilir veya farklı yöntemlerle foruma entegre edilebilir.

Bence bu özelliğin foruma nasıl entegre edilmesi konusu üyelerle tartışılmalı ve isteklere göre ilerlenmelidir.
Bu fikrin üzerine ekleme ve çıkarmalar yapılabilir ancak temelde bulunan fikrin, forum için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Forumda bununla ilgili yetkili kişileri konuya etiketlerseniz ve fikirlerinizi konu altında paylaşırsanız, eminim yetkililer değerlendirecektir.

İlginize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

kurtlarsofras

Katılımcı Üye
24 Mar 2019
412
4
Hatta bununla ilgilenen 3 5 kişilik bir modorator ekibi oluşturup dediginiz gibi cevapları kontrol edebilir daha önce hiçbir forumda görmedim gpt entegre etmek zor olabilir foruma onun dışında mantıklı

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
312
170
Web
Selamlar,

THT Forumunun bel kemiği yıllardır Yardım Merkezi kategorisi olmuştur, zaten forumda vakit geçiren herkes bunu bilir.

Artık birileri soru sorduğunda saatlerce cevap beklemesine gerek olmayan bir dönemdeyiz. Yapay zeka teknolojileri, saniyeler içinde en karmaşık formülleri bile çözebiliyor, yanıtlayabiliyor.

En yaygın olan ChatGPT ile, forumda sorulabilecek en zor soruları bile cevaplayabilir.

Bence geliştirici ekibi, yapay zeka apilerini kullanarak foruma uygun çalışacak promptlarla kendi yardım botunu geliştirebilir. Bu zor olmayan bir iş.

Birden fazla yapay zekanın birleşiminden ortaya çıkacak yenilikçi, foruma uyumlu bir yapay zeka modeli, bence foruma çok katkı sağlayacaktır.

Ayrıca, bu özellik eklendikten sonra, birden fazla yapay zeka modelinin filtrelenerek daha doğru sonuçların elde edilmesi, yeni ve gelişmiş promptlar eklenmesinden sonra (yani ücretsiz ulaşılabilir modellere göre daha gelişmiş olması durumunda) forumun giderlerini karşılamak adına temsili abonelik ücretleri getirilebilir.

Tüm bunlar neticesinde, foruma hem maddi hem de manevi olarak ekstra katkı sağlayacağına inanıyorum.

İlk aşamada benim tavsiyem, herkese açık bir modelden ziyade test aşamasında XenForo'ya ChatGPT modelini entegre ederek bir üye profili oluşturulmasından yanadır.

Bunun için zaten hazır eklentiler mevcut ve geliştirme aşamasında oldukça faydalı olacak tonlarca kaynak bulunmaktadır.

Örneğin: THT-GPT üyeliği oluşturulacak, bu üyelik THT Yardım Merkezi'ne bakan bir bot olacak. Açılan konular doğrudan yapay zeka modeline aktarılacak ve sorunun cevabı önce yönetici odalarından birisine düşecek. Daha sonra yönetici cevaba onay verirse, soru cevaplanmış olacak. Bu moderatör onayı, test aşamasında gerekli. Gereken tüm geliştirmeler tamamlandıktan sonra tamamen otomatikleştirilebilir veya farklı yöntemlerle foruma entegre edilebilir.

Bence bu özelliğin foruma nasıl entegre edilmesi konusu üyelerle tartışılmalı ve isteklere göre ilerlenmelidir.
Bu fikrin üzerine ekleme ve çıkarmalar yapılabilir ancak temelde bulunan fikrin, forum için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Forumda bununla ilgili yetkili kişileri konuya etiketlerseniz ve fikirlerinizi konu altında paylaşırsanız, eminim yetkililer değerlendirecektir.

Hocam fikriniz çok güzel de çoğu yapay zeka illegal sorulara cevap vermeyi politikaları gereği reddediyor ve burası da bir hack forumu olduğundan sorulan sorular genellikle hackle ilgili veya illegal oluyor(nasıl site hacklerim, nasil açık tararım) bu yüzden chatgpt api veya başka yapay zekaların apisini kullanmaktansa forumun kendinin bir model eğitmesi daha mantıklı olur andak onun için de ekstra zaman ve mesai harcamak gerekiyor. Bu saydığım sebeplerden dolayı bence henüz yapay zekalar forumlarda kullanılmaya uygun değil. Ayrıca API fiyatları da oldukça tuzlu.

bayoyunsultanı

Katılımcı Üye
24 Kas 2023
273
98
Kaiserreich
Selamlar,

yapay zeka konusunda haklısınız

Son düzenleme:

Zwo

Katılımcı Üye
Selamlar,

Hocam harika fikir ama yardım merkezi kategorisindeki çoğu konuda zaten önceden açılmış yada daha önceden cevaplanmış konular oluyor kimse araştırma yapmıyor bunun içinde birşeyler eklenebilir

H@cked BaBy

Basın&Medya Ekibi
28 Haz 2023
2,439
1,018
Arkana bak
Bana göre bir gbt5 ve wormgbt adlı iki bot olması yönünde zaten API için sıkıntı yaşanılmaz heryerde görüyorum şahsen. Gbt5 i legal olarak kullanıcılar kullanmak ister ve wormgbt ide illegal konular hakkında kullanırlar. Hemde forumun değerini oldukça arttırır.

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
Hocam fikriniz çok güzel de çoğu yapay zeka illegal sorulara cevap vermeyi politikaları gereği reddediyor ve burası da bir hack forumu olduğundan sorulan sorular genellikle hackle ilgili veya illegal oluyor(nasıl site hacklerim, nasil açık tararım) bu yüzden chatgpt api veya başka yapay zekaların apisini kullanmaktansa forumun kendinin bir model eğitmesi daha mantıklı olur andak onun için de ekstra zaman ve mesai harcamak gerekiyor. Bu saydığım sebeplerden dolayı bence henüz yapay zekalar forumlarda kullanılmaya uygun değil. Ayrıca API fiyatları da oldukça tuzlu.

Bu sebeple 2 detaya değindim.
1) Moderatör onaylı olması
2) Promptlar ile desteklenmesi.
Promptlar ile desteklendiğinde, çoğu soruya cevap alabiliyorsunuz. Politika gibi durumlar aşılabiliyor.
Forumun kendi yapay zeka modelini eğitmesi çok maliyetli, bu sebeple altından kalkamazlar. Apiler maliyetli sayılmaz. Ayrıca temsili bir abonelik ücreti ile Api ücretleri çıkarılabilir.

Hocam harika fikir ama yardım merkezi kategorisindeki çoğu konuda zaten önceden açılmış yada daha önceden cevaplanmış konular oluyor kimse araştırma yapmıyor bunun içinde birşeyler eklenebilir

Ben bu forumu tanıdım tanıyalı yardım merkezinde tekrar eden sorular devam etmekte. Buna bir çözüm üretmek oldukça zor.

Bana göre bir gbt5 ve wormgbt adlı iki bot olması yönünde zaten API için sıkıntı yaşanılmaz heryerde görüyorum şahsen. Gbt5 i legal olarak kullanıcılar kullanmak ister ve wormgbt ide illegal konular hakkında kullanırlar. Hemde forumun değerini oldukça arttırır.

Birden fazla yapay zeka modelinin entegre edilmesinden yanayım. Burada chatgpt sadece bir örnektir. Ayrıca ücretli olan versiyonu bu vesile ile herkes kullanabilir.

Her şeyi yapay zekaya bırakırsak, nerede kaldı emeğin ve insanın değeri. Gelişimlere ayak uydurmak güzel ama farklılık ve ayrıcalık daha da güzel.. Diye düşünüyorum.

İyi forumlar

Çoğu kişi hala yapay zeka modellerini kullanmayı bilmiyor ve bu yüzden en basit donanım, yazılım sorularında bile saatlerce zaman kaybediyor.
Sorduğun sorulara hızlı bir şekilde doğru cevaplar verilen bir forum, rakiplerine göre daha önde olacaktır.
Yardım merkezine girdiğim zaman sorulan sorulara verilen cevapları görünce hayret ediyorum.
Örneğin adamın birisi python programında konsolun başlığını nasıl değiştireceğini sormuş, moderatör gidip formun başlığını değiştirme kodunu atıp geçmiş. Cevap yanlış :ROFLMAO: Yapay zeka bu gibi basit hataları yapmaz, yardım merkezi amacına tam hizmet etmiş olur.

Her şeyi yapay zekaya bırakmıyorsunuz bu özellik ile. Moderatör onaylı olacağı için belki 10 sorudan 5 tanesi yanıtsız kalacaktır.
Ayrıca forum yeniliklere ayak uydurmazsa, marjinal kalmak isterse ömrü kısalır. ChatGPT4 gibi ücretli modelleri forum aracılığı ile ücretsiz kullandırmak, hem üye çekecektir hem foruma canlılık katacaktır. Bilen adam zaten gidip yapay zeka ile işini hallediyor burada maksat teknolojiye ayak uydurmak. İnsanın değerini neden düşürsün? marjinal olmaya gerek yok yenilikçi olmak gerek. Yardım merkezi, amacına tam hizmet etmeli. Hacking ve teknoloji platformunun bu tarz yenilikçi adımlara her zaman sıcak bakmalıdır.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Forum kan kaybediyor be Black-King
O eski zamanlardaki tatlar yok. İnsan her daim eskiyi yâd eder ama mantık gözü ile bakınca da maalesef forumun kalitesinin düştüğü gözler önünde. Eskiden yardım merkezine konu açıldığında, konuyu açan da mantık çerçevesinde açar, cevap veren de mantık çerçevesinde yanıtlardı.
Şuan bu olay bitmiş. Ve özür dilerim ama senin dediğine bakarsak normalde yapılması gerekeni kıvıramıyorlar ve işi yapay zekaya bırakalım oluyor.

Yanlış anlaşılmasın yapay zekaya karşı değilim, foruma entegrasyonuna da karşı değilim ancak şunu demeye çalışıyorum, iyice tembelleştin tht kendine gel.

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
340
İstanbul
chatgpt illegal sorulara cevap vermiyor

Doğru promptlar geliştirilirse, çoğuna cevap verir. Zaten burada amaç "Site Nasıl Hacklenir?", "Instagram nasıl çalarım?" sorularına yanıt vermek değil daha çok yazılım, donanım gibi sorulara hızlı yanıtlar alabilmek. Yani doğrudan sorulduğunda politika uyarısı veren yapay zeka modellerini atlatmanın çok yolu var.

Forum kan kaybediyor be Black-King
O eski zamanlardaki tatlar yok. İnsan her daim eskiyi yâd eder ama mantık gözü ile bakınca da maalesef forumun kalitesinin düştüğü gözler önünde. Eskiden yardım merkezine konu açıldığında, konuyu açan da mantık çerçevesinde açar, cevap veren de mantık çerçevesinde yanıtlardı.
Şuan bu olay bitmiş. Ve özür dilerim ama senin dediğine bakarsak normalde yapılması gerekeni kıvıramıyorlar ve işi yapay zekaya bırakalım oluyor.

Yanlış anlaşılmasın yapay zekaya karşı değilim, foruma entegrasyonuna da karşı değilim ancak şunu demeye çalışıyorum, iyice tembelleştin tht kendine gel.

Burada mesele her şeyi yapay zekaya bırakmak değil, forumun kendini geliştirmesi, kullanıcıyı doğru bilgi ile hızlıca kavuşturması. Ufak bir ekip sayesinde bir çok insan aradığı sorulara kolayca yanıt alabilecek. Bence bu gerçekten güzel olur. Ayrıca çağa ayak uydurmak şart.

Konudan bağımsız mesajını okurken aşağıda ki video geldi aklıma...

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
397
Doğru promptlar geliştirilirse, çoğuna cevap verir. Zaten burada amaç "Site Nasıl Hacklenir?", "Instagram nasıl çalarım?" sorularına yanıt vermek değil daha çok yazılım, donanım gibi sorulara hızlı yanıtlar alabilmek. Yani doğrudan sorulduğunda politika uyarısı veren yapay zeka modellerini atlatmanın çok yolu var.

Burada mesele her şeyi yapay zekaya bırakmak değil, forumun kendini geliştirmesi, kullanıcıyı doğru bilgi ile hızlıca kavuşturması. Ufak bir ekip sayesinde bir çok insan aradığı sorulara kolayca yanıt alabilecek. Bence bu gerçekten güzel olur. Ayrıca çağa ayak uydurmak şart.

Konudan bağımsız mesajını okurken aşağıda ki video geldi aklıma...

Ulan akşam akşam ne güldürdün :ROFLMAO:

KaptanTR

Administrator
17 Nis 2015
1,654
1,604
Merhaba 'Black-King,

Bu önerin benimde aklıma gelmişti. Kafamdaki en büyük soru işareti GPT modelleri ile yazılan yazıların Google tarafından tespit edilebilmesi. SEO tarafında bize zarar verebileceğini düşünüyorum. Adminlerimiz SEO tarafına ciddi yatırım ve önem veriyor. Tabi SEO tarafındaki riski kabul edip. GPT kullansak. Ne kazanır, ne kaybederiz onu tartıp biçmek lazım. Önerini teknik ekiple de tartışacağım. Onlarında görüşleri daha gerçekçi olur. Bu fikrini değerlendireceğim.

Önerin için ayrıca teşekkür ederim. 🙏

Saygılarımla,

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.