Forum Ölüyor Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
Merhaba,

Forumda arkadaşlardan birisinin açtığı bir konuyu gördüm. Konu güzel ve öz eleştiri isteyen belki de sizlerin de bu konuda düşüncesi ve birşeyler söylemek istediği bir konu olabilir.

Bu konuda mesaj yazmak için 2 kuralı yerine getirmeniz gerekiyor.

1) Sadece eleştiri mesajı kabul edilmemektedir.
2) Gördüğünüz sorun için en az 1 tane de çözüm önerisi getirmeniz gerekmektedir.

Konuyu ben sık sık takip edeceğim. Ama yukarıda da belirttiğim gibi kurala uymayan mesajları ise sileceğim.

Buyrun hodri meydan...

Son düzenleme:

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
14
767
forum ölmüyor sadece yanlış adımlar atılıyor insanlar bu formu eski hali ile sevdi o yüzden buradalar forumun amacı teması gibi bir çok şey güncel duruma getiriyorlar ama unutulan en büyük şeyde bu yüzden bir çok kullanıcı forumu terk ediyor aktiflik azalıyor bırakın biraz kendi haline emin olun herşey daha iyi olacak

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
forum ölmüyor sadece yanlış adımlar atılıyor insanlar bu formu eski hali ile sevdi o yüzden buradalar forumun amacı teması gibi bir çok şey güncel duruma getiriyorlar ama unutulan en büyük şeyde bu yüzden bir çok kullanıcı forumu terk ediyor aktiflik azalıyor bırakın biraz kendi haline emin olun herşey daha iyi olacak
Çok açık ve net bir kural yazdım. Sorunun açıkça belirtilmesi ile bu sorunu çözümü için bir şey yazmanız. Genel geçer ifadeler değil. Sorunun net anlatımı, çözümün de net anlatımı. Bu şekilde yuvarlak cümleler kurarak değil.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
5
397
Sorun mu? Sorunun cevabı zaten konunuzda hocam :)
2009un sonlarında, 2010ların başlarından beri bu forumdayım. Artık uğruyorum ara ara. Çok halini gördüm anlayacağınız.
"kurala uymayan mesajları ise sileceğim." uzun zamandır eksik olan bu zaten hocam... Kuralsızlık arttı.

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
1
163
Merhaba,

Forumda arkadaşlardan birisinin açtığı bir konuyu gördüm. Konu güzel ve öz eleştiri isteyen belki de sizlerin de bu konuda düşüncesi ve birşeyler söylemek istediği bir konu olabilir.

Bu konuda mesaj yazmak için 2 kuralı yerine getirmeniz gerekiyor.

1) Sadece eleştiri mesajı kabul edilmemektedir.
2) Gördüğünüz sorun için en az 1 tane de çözüm önerisi getirmeniz gerekmektedir.

Konuyu ben sık sık takip edeceğim. Ama yukarıda da belirttiğim gibi kurala uymayan mesajları ise sileceğim.

Buyrun hodri meydan...
Gördüğüm sorun rütbe
Cözüm:yönetenlere ait rütbeler dışındaki rütbeler kaldırılmalı

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
7
786
root
Bence forumun kuralları çok esnek, millet geliyor "Manitamın hesbını nasıl çalarım?" Tarzı konular açıyor buda kalitenin içinden geçiyor. Eskiden olduğu gibi belli konu başlıklarına sabit cevap çekilip o konuların açılması yasaklanmalı bence.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
Sorun mu? Sorunun cevabı zaten konunuzda hocam :)
2009un sonlarında, 2010ların başlarından beri bu forumdayım. Artık uğruyorum ara ara. Çok halini gördüm anlayacağınız.
"kurala uymayan mesajları ise sileceğim." uzun zamandır eksik olan bu zaten hocam... Kuralsızlık arttı.

Yine net bir cevap değil.

Kuralsızlık arttı ama neyin kuralsızlığı? Konu açmanın mı? Silmenin Mi? Rütbe almanın mı? Adam Banlamanın mı? Neyin...

Crypthone

Yeni üye
2 Eyl 2022
34
7
Kesinlikle katılıyorum ya değerlendirme yapılmalı yada soru sorulmuşsa cevap verilmeli ama simdi foruma bakınca her uye fazla mesaj yaziyor bence gereksiz iyi değerlendirme yapmissin TEBRİKLER

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
Gördüğüm sorun rütbe
Cözüm:yönetenlere ait rütbeler dışındaki rütbeler kaldırılmalı
Yine net bir kavram değil.

Gördüğüm Sorun: Rütbelerin gereksiz amaçsız ya da kolayca birilerine verilmesi ? Belki bu şekilde olabilir ya da bunun seni söylüyor olman lazım ve buna göre de bir cevap veriyor olman lazım.

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
2
800
DATA
Forum devri yavaş yavaş bitiyor. Artık kullanıcılar sadece öğreneceğini öğrenip çıkıyor. TurkHackTeam hack konusunda çok geniş. Sorunun çözümü ise içerikler kayıtsız kullanıcılara kapatılabilir. Görüşümce Bir süre aktifsizlik olacaktır fakat ileride aktiflik yükselecektir.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
Hocam bence anket yap çünkü tahminimce kimse istediğin gibi cevap vermeyecek
Neyin anketini yapayım ki?

Ben istediğimi gayet açık ve net bir şekilde belirttim. Bununla ilgili yazan arkadaşların bazılarının da mesajlarını örnekler ile çoğalttım. Ben birisinin evet ölüyor ya da ölmüyor demesini istemiyorum ki, Türk insanının en sevmediği şeyi yapmasını istiyorum. Eleştiri kolay iş en iyi şekilde yapar, ama eleştirdiği konu hakkında çözüm önerisi sun dersen orada tıkanır kalır. Madem bir sorun görüyorsun o zaman çözüm önerini de getir diyorum...

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
5
397
Adminimiz bu akşam tatmin edilmek istiyor galiba... Gören gözleriniz yok mu hocam? Belediye başkanının ne işi olur mavi tıkla mesela? Valla ben bu konu üzerine zaten sert görüşlere sahibim. Sesli konuşurum. Yazmak yetersiz kalıyor.

Hi-drA

Üye
7 Eki 2022
179
2
227
Forum'da kuralsızlık sıkıntısı var olduğunu düşünüyorum. Yöneticilerin kategorilerine fazla önem vermediğini düşünüyorum. Tabi bu önemsizliğin belirli sebepleri olabilir misal bir proje üzerin'de çalışıyor olabilirler.

Çözüm = Kendi düşüncem'ce bir Ekip bir proje üzerin'de çalışıyorsa Ekip içerisin'de gruplara bölünme olabilir. Belirli kişiler proje üzerin'de çalışıyorken diğer yöneticiler (kişiler) forum kategorileri ile ilgilenebilirler. Kuralları çiğneyen konuları kaldırmak için, forum'u stabile etmek için gruplara ayırma olabilir.

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
1
163
Neyin anketini yapayım ki?

Ben istediğimi gayet açık ve net bir şekilde belirttim. Bununla ilgili yazan arkadaşların bazılarının da mesajlarını örnekler ile çoğalttım. Ben birisinin evet ölüyor ya da ölmüyor demesini istemiyorum ki, Türk insanının en sevmediği şeyi yapmasını istiyorum. Eleştiri kolay iş en iyi şekilde yapar, ama eleştirdiği konu hakkında çözüm önerisi sun dersen orada tıkanır kalır. Madem bir sorun görüyorsun o zaman çözüm önerini de getir diyorum...
Çözüm onerisi=
1-eski kurallar
2-gereksiz içerik yasaklanması
3-yönetim dısındaki rütbeler kaldırılsın

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
905
ZYZZ
Not: ilk iki maddeden ön yargıya gidilmesin, sadece eleştri laf sokma üzerinde durmadım. Okunursa sevinirim

Forum kültürü ölüyor / öldü, haliyle forum da ölüyor / öldü.
Burada yapılanlar insanları ilgilendirmiyor, yardım merkezi yapmamız, konu açmamız vs. sadece bunlar ile kalırsa forum yerinde saymaya devam edecek. Bunun çözümü, insanları ilgilendirecek icraatler yapılması ( mevzuya sadece hack olarak bakılmasın ). Forumda nitelikli insan olmadığı için buna yapacak bir şey yok...

Yönetim kadrosu çok kalitesiz. Artık yönetim ekibinin hiçbir önemi yok. İstihbarat timinin içeriğini bile biliyorlar üyeler artık... Yönetim içi bilgi sızdırma fazlasıyla mevcut.
Önceden bunlar nasıldı bilmem, çok eski değilim. Ama kendi görüdğüm önceden bu durumlar daha azdı, sebebi önceden forumu başta yönetenlerin kaliteli yönetmesiydi. Ne zaman o önceler emekli oldu yerini yeniler aldı o zaman düştü. Bende yöneticiydim, bende kalitesizdim doğruya doğru. Çünkü beni eğitenlerde kalitesizdi, kim alınırsa artık. Bunun çözümü madem bir işe giriyorlar, özenle yapsınlar kaliteli yapsınlar. Yapmayacakları için bunun da çözümü yok, geçtim..

Forumda kıymetli insanlar geldi geçti. ben 2018 de üye oldum. 2020'de aktif olarak kullanmaya başladım. Bu 2 yıl içinde onca kıymetli, belki foruma büyük katkıları dokunacak insanlar gördüm, hepsini harcadılar... Onlarda " Allahınızdan bulun" kafasıyla gittiler. Bu mevzunun çözümü, yine üstlerde :D adaletli bir yönetim sistemi, primsiz, torpilsiz, herkes hakkıyla kaliteli... İş yapılıyor madem, tamam samimi olursun bir yöneticiyle ama iş konusunda her yöneticine adaletli davranırsın. Çözüm bu, ama yapmayacaklarrı veya yapamayacakları için bu maddeyi de geçiyorum.

Forum değersizleşti, çünkü değersizleştirdiler. 2. maddemle benzer yine. Çözümü aynı, forumu sevecek sayacak işini kaliteli yapacak, forumu büyütmeye çalışacak insnalar alınır yönetime.

Yardım merkezi ve makale mevzusuna değineyim. Forumda nitelikli insan kalmadığı için, adminim yardım merkezine dikkatinizi çekerim... O cevaplar kişinin nasıl sorununu çözecek, görev yapmak rütbe almak için yazılan baştan savma cevaplar, bize soru sormak yardım almak için foruma üye olan üyeyi bu forumdan uzaklaştıracaktır. Çözümü, kendini geliştirmeyen yöneticiyi yönetimden çıkarmak. Bizde tam tersi var, kendini geliştireni aşağı çekip patlatmaya çalışıyorlar, yerinde sayıp görevini yapıp geçene ekmek vermeye devam ediyorlar. Yöneticiler her daim foruma faydalı olacak şekilde kendini geliştirmeli ve bunu göstermeli, üstler altlarını sıkı takip etmeli. Kendini geliştirerek, düzgün içerikler, ym ye daha düzgün cevaplar çıkacak. Belki o üyeyi bize kazandıracak. Yapılmayacağı için bu maddeyi de geçiyorum...

Alt üst ilişkisi konusuna değineyim. Üstler altlarını iyi takip etmiyor, yöneticilerin hepsi resmen " herkes bundan sonra kafasına göre kardeş " kafasıyla geziyorlar forumda. Hem alt yöneticilerin hem üst yöneticilerin forumdan haberi bile yok o derece takipsizlik vvar. Örnek veriyorum, bir smod birini banlamış, smodun admini bunu bilmiyor mesela. Konuyu bilmiyor mevzuyu bilmiyor. Alt yöneticiler forumdan bir haber. Bu maddenin çözümü yine işlerini kaliteli adam gibi yapmak. Biz nasıl evimizde misafirin görmediği yerleri de temizliyoruz ya, hani o mevzu yani ha.

Her şeyin özetinde işi düzgün yapmak yatıyor. İş düzgün yapılır, belli bir noktaya gelinir ondan sonra en başta yazdığın mevzu düşünülür. Forumu geliştirecek nitelikli projeler...

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
7
786
root
İkinci değileceğim konu ise yönetim.
Ekiplere yönetici alınırken daha titiz davranılması gerektiğini düşünüyorum forumun eskiden kaliteli olma sebebi ne diye düşündüm değişen tek şey forumdaki yöneticiler, madem eski yöneticiler geri gelmiyor yeni alınanlar titizlikle seçilirse çok iyi olacağını düşünüyorum.

19 Ağu 2021
63
2
44
İzmir
Forumda çok fazla kişisel yardım talebi konusu açılıyor, açılan konuların bir çoğu google aramaları veyahut geçmişte açılan benzer başlıklar aratılarak bulunabilecek sorunlar. THT yıllardır olan bir forum benzer soruna ait bir konunun daha önce açılmamış olması düşük bir ihtimal. Bu noktada kullanıcıların çoğu forumun içerik bakımından zenginliğinin farkında değil ve çözümün ayağına gelmesini bekliyor.

Benim önerim yardım merkezinde konu açarken bir takım kısıtlamalar getirilmeli. Örnek vermek gerekirse bu konuda forumda bir arama yaptı mı v.b.

Bermuda

Yüce Admin
21 Eyl 2006
349
3
546
turkhackforums.cjb.net
İkinci değileceğim konu ise yönetim.
Ekiplere yönetici alınırken daha titiz davranılması gerektiğini düşünüyorum forumun eskiden kaliteli olma sebebi ne diye düşündüm değişen tek şey forumdaki yöneticiler, madem eski yöneticiler geri gelmiyor yeni alınanlar titizlikle seçilirse çok iyi olacağını düşünüyorum.

Yine eksik.

Ne açıdan titizlik ile? Cinsiyet seçiminde mi yanlış yapıyoruz? Memleket seçiminde mi? Üslup mu yanlış? Yaşı mı çok küçük? Nedir?

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
23
348
bence forumun aktifsizlik halinin en temel sorunu yetkili isimlerin foruma ayırdığı vakitin çok az olduğu ben kendimden biliyorum mesela konu yeri yanlış veya forum kurallarına aykırı diye reportladığım konular 4 5 saat sonra kaldırılıyor veya hiç kaldırılmıyor aktiflik çok az seri kontrol sağlanmadıkca kullanıcılar da heves de kalmıyor tabi ki forum da yetkili sayısı çok fazla bunun azaltılması şart forumda neredeyse 3 de 2 sinde yetki var yetkili sayısı minumum'da tutulması kaçınılmaz bir şarttır çünkü işini iyi yapan düzenli planlı gerçekleştiren insanların yetkisinin kalması forumu daha güncel ve güvenli hale getirmesine sebebiyet verir böylece normal bir üye konu açtığında seri çözüm önerileri konu sahibine anlatılır bugun baktığımızda yok şu kulup üyesi yok kulup lideri yani arkadaşlar kusura bakmayın da ben bu forum da hiç bir kulubun bir işe yaradığını görmedim tamamen fasa fiso bu kuluplerin hepsi kaldırılmalı ve kulup sistemi tarihin tozlu raflarına eklenmelidir. şimdi ben şunu paylaştım böyle yaptım diyenler olacaktır ancak 1 ayda bir konu açıp veya sürekli kopyala yapıştır yaparak kulup üyesi sorumluluğunu yerine getirmiş olmuyorsunuz diye düşünüyorum bunlar benim düşüncem tabi ki eleştirilere açığım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.