Forumda İç Savaş Mı Çıkıyor ? Forumda Neler Oluyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

7as

Uzman üye
15 May 2021
1,708
1,163
En el universo
Ön Uyarı : Baştan Söyleyeyim Ben Burada Forumda Yapılan Hiç Bir Şeyi Kötülemiyorum

Forumda iç savaş çıkıyormuş gibi geliyor bana çünkü son zamanlarda çok fazla olaylar olmaya başladı . Mesela bilgiler dışarı çıkarılıyor olayı , sürekli başka timlerden üyeler geliyor ve çok tehlikeli olan dosyalar paylaşıyorlar . Veya yetersiz veya saçma sapan içerikler oluyor .

Başka Forumlardan Gelen Tehlikeler
Başka forumlardan gelen yeni üyeler bana göre çok tehlikeli dosyalar paylaşıyorlar ve o konular üstünden 1,2 saat geçiyor ve konu ancak çöpe alınıyor . Bu yöneticilerin çok fazla aktif olmadığını ya da oturup o tehlikeli konularda çıkan kavgaları izliyorlar . Mesela bugün tnizel saruca olayı ile alakalı bir konu açılmış ve anında çöpe alındı çoğu yönetici bu gibi konuların görülmemesini ve yayılmamasını istiyor , bu doğru ama forumda tehlike oluşturan konular ise 1,2 saat içinde çöpe alınıyor . Sebep ? Mesela bu hafta en az 3 tane program paylaşılan ama içinde virüs,trojan veya key olan konu gördüm ve bir tanesi ile tartıştım ama konu 2,3 saat içinde çöpe alındı ve konunun açıldığı zamanda ise konuları çöpe alma yetkisi olan yöneticiler aktif ve konu çöpe 2,3 saat sonra çöpe alındı ya yöneticiler çok dolu ya da oturup konuyu izliyorlar .

Yetersiz İçerikler

Özellikle yeni gelen üyeler çok fazla forumla uzaktan yakından alakası olmayan konular açıyor . Veya geçen gördüğüm 2 konuyu söylüyorum iki tane "FBI Veritabanı Database Leak" adlı konu gördüm konuların ikisinide açıp karşılaştırdım ve ikisindede aynı datalar ve sonra açan ise Anka üyesi ve konu çöpe alınmıyor . Ayrıca zaten FBI'ın dataları ortada dolaşıyor parayla satılıyor , bedavaya paylaşılıyor .

Benim Düşüncem :
Buradan bu yetkililere sesleniyorum @Baysal @Bermuda Bakın değerli yöneticiler 3,4 ay boyunca bence kayıt olmaları kapatın ve saçma sapan konu açanları , foruma tehlikeli olanları hızlı bir şekilde uzaklaştırın. Uzaklaştırıyorsanız hızlı bir şekilde uzaklaştırın çünkü çok yavaş oluyor . Ayrıca bence kurallar güncellenmeli veya hiyerarşi artmalı . Ve ayrıca forumda gruplaşmalar oluyor , bölünüyor forum .

who.rdl

Katılımcı Üye
17 Nis 2022
449
263
@MuammerCan Kader ortağım.
bu mesajin silinir mi bilmiyorum sonuna kadar haklisin.
ama 3 4 ay hesab olusturma isi mantiksiz , mantiksiz derken yanj forum adina
mesela iyi niyetli yardim isteyen uyeler gelmek ister konu acmak ister ama hesab olusturamaz.
Onun disinda evet normalde veri paylasmak yasak ama işte rütbe :)

• Beğen
Tepkiler: 7as

7as

Uzman üye
15 May 2021
1,708
1,163
En el universo
bu mesajin silinir mi bilmiyorum sonuna kadar haklisin.
ama 3 4 ay hesab olusturma isi mantiksiz , mantiksiz derken yanj forum adina
mesela iyi niyetli yardim isteyen uyeler gelmek ister konu acmak ister ama hesab olusturamaz.
Onun disinda evet normalde veri paylasmak yasak ama işte rütbe :)
Ama gelen çoğu kişi zarar vermek için geliyor

7as

Uzman üye
15 May 2021
1,708
1,163
En el universo
ilgilenmiyorlarsa şikayet etmicekler bu durumdan ve üyelerde yine kendi üyeleri.
Eminim sen mod olsan daha iyi işler yaparsın:)

modlar rütbeye göre mualeme yapiyorlar hepsi degil birkaci.

ama dedigim gibi sorun bizim degil
ben kac kisi raporladim mod ban atmiyor hakli oldugum yerde bile
Tim alımlarında düzgün üyeler yapılmıyor . Herkes için demiyorum

'Taha

Üye
16 Ara 2022
173
138
Ölü Üye
Tehlikeli ve zararlı dosyalar tüm forumlarda olduğu gibi burada da silinir. Gördüğünüz şeyleri raporlama yetkisine sahipsiniz

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,759
3,678
23
Ankara
Açık konuşayım mod olarak uyumadığım veya işim olmadığı zamanlarda hep aktifim. Zararlı olan dosyalara bizzat bakıyorum. Modların ban yetkisi yok olsaydı zaten çoğu kişiyi banlamıştım sırf bu dediğiniz durumlar yüzünden.

7as

Uzman üye
15 May 2021
1,708
1,163
En el universo
Açık konuşayım mod olarak uyumadığım veya işim olmadığı zamanlarda hep aktifim. Zararlı olan dosyalara bizzat bakıyorum. Modların ban yetkisi yok olsaydı zaten çoğu kişiyi banlamıştım sırf bu dediğiniz durumlar yüzünden.
Hocam biz herkese demiyoruz . Bazılarına diyoruz . Dikkat ederseniz önceki mesajlarımda "Herkesten bahsetmiyorum" demiştim

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,759
3,678
23
Ankara
Hocam biz herkese demiyoruz . Bazılarına diyoruz . Dikkat ederseniz önceki mesajlarımda "Herkesten bahsetmiyorum" demiştim
yok farkındayım zaten ancak yani işi başından aşkın olanlarımız var bu konuda biraz hoşgörü göstermenizi isterim
Raporlamakda bir işe yaramiyor bana kıl olmuş mod varsa benim raporu hiç takmiyor birde üstüne
üstten üsten konuşup bildirim atiyor:)
bunu kim yapıyorsa mesajı ss alıp herhangi bir gmod ve üzeri yetkiliye bildirebilirsiniz neticede en doğal hakkımız üye olarak hepmizin

314Kachu

Üye
8 Eyl 2009
228
167
Seni seçtim 3.14Kachu
Ön Uyarı : Baştan Söyleyeyim Ben Burada Forumda Yapılan Hiç Bir Şeyi Kötülemiyorum

Forumda iç savaş çıkıyormuş gibi geliyor bana çünkü son zamanlarda çok fazla olaylar olmaya başladı . Mesela bilgiler dışarı çıkarılıyor olayı , sürekli başka timlerden üyeler geliyor ve çok tehlikeli olan dosyalar paylaşıyorlar . Veya yetersiz veya saçma sapan içerikler oluyor .

Başka Forumlardan Gelen Tehlikeler
Başka forumlardan gelen yeni üyeler bana göre çok tehlikeli dosyalar paylaşıyorlar ve o konular üstünden 1,2 saat geçiyor ve konu ancak çöpe alınıyor . Bu yöneticilerin çok fazla aktif olmadığını ya da oturup o tehlikeli konularda çıkan kavgaları izliyorlar . Mesela bugün tnizel saruca olayı ile alakalı bir konu açılmış ve anında çöpe alındı çoğu yönetici bu gibi konuların görülmemesini ve yayılmamasını istiyor , bu doğru ama forumda tehlike oluşturan konular ise 1,2 saat içinde çöpe alınıyor . Sebep ? Mesela bu hafta en az 3 tane program paylaşılan ama içinde virüs,trojan veya key olan konu gördüm ve bir tanesi ile tartıştım ama konu 2,3 saat içinde çöpe alındı ve konunun açıldığı zamanda ise konuları çöpe alma yetkisi olan yöneticiler aktif ve konu çöpe 2,3 saat sonra çöpe alındı ya yöneticiler çok dolu ya da oturup konuyu izliyorlar .

Yetersiz İçerikler

Özellikle yeni gelen üyeler çok fazla forumla uzaktan yakından alakası olmayan konular açıyor . Veya geçen gördüğüm 2 konuyu söylüyorum iki tane "FBI Veritabanı Database Leak" adlı konu gördüm konuların ikisinide açıp karşılaştırdım ve ikisindede aynı datalar ve sonra açan ise Anka üyesi ve konu çöpe alınmıyor . Ayrıca zaten FBI'ın dataları ortada dolaşıyor parayla satılıyor , bedavaya paylaşılıyor .

Benim Düşüncem :
Buradan bu yetkililere sesleniyorum @Baysal @Bermuda Bakın değerli yöneticiler 3,4 ay boyunca bence kayıt olmaları kapatın ve saçma sapan konu açanları , foruma tehlikeli olanları hızlı bir şekilde uzaklaştırın. Uzaklaştırıyorsanız hızlı bir şekilde uzaklaştırın çünkü çok yavaş oluyor . Ayrıca bence kurallar güncellenmeli veya hiyerarşi artmalı . Ve ayrıca forumda gruplaşmalar oluyor , bölünüyor forum .
Ben 2009'dan bu yana buradayım. Çok değerli insanlar da tanıdım, çok değerli rütbeliler de. Gördüğün gibi herhangi bir rütbem yok. Belki herhangi bir beceri ve bilgi birikimim olmadığından dolayıdır bilmiyorum. Söylediklerinde kısmen haklısın. İşini hakkı ile yapanları tenzii ederek söylüyorum ki burada bulunan herkesin bir misyonu var. Örneğin benim misyonum sadece öğrenmek. Başa birinin misyonu da sadece kötülük olabilir. Ne diyeyim umarım forum layık olduğu hale gelir. (en iyisine).
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: 7as

'Taha

Üye
16 Ara 2022
173
138
Ölü Üye
Uyarıyoruz hatta kavga ediyoruz o sırada banlama yetkisi bile olan yöneticiler izliyor diyebilirim .
Şu an kanıtsız bir görüş sunuyorsunuz varsayımlara bir şey elde edemezsiniz maalesef. Yetkililerin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız iletişim adreslerinden özel olarak bildirin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.