Forumla ilgili şikayetim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,827
20
Baltimore
Bugün açmıs oldugum konu çope tasınıtor sebebi türk vatandaşlarına yöneliktir kime göre neye göre madem bu tarz konular yasak bunun benzeri konularda çope atılmalı örnek wifi nasıl hacklenir konular forumdaki kisilerin buyuk kısmı TR de yaşıyor buda türk vatandaşlarını etkiliyor.Yasaksa herkese olmalı ayrıcalık olmamlı (kişileri kastetmiyorum konu bakımından) ..

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,827
20
Baltimore
Ben de insanlari bilgilendirmek icin konu açıyorum 24 saatimden foruma paylasım yapiyorum sonuç cöp.

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Bu konuda hak veriyorum,fakat belli sebebleri vardır yetkililerimizin incelerler birazdan.

D14N

Yeni üye
12 Haz 2019
33
0
Chinese
Bugün açmıs oldugum konu çope tasınıtor sebebi türk vatandaşlarına yöneliktir kime göre neye göre madem bu tarz konular yasak bunun benzeri konularda çope atılmalı örnek wifi nasıl hacklenir konular forumdaki kisilerin buyuk kısmı TR de yaşıyor buda türk vatandaşlarını etkiliyor.Yasaksa herkese olmalı ayrıcalık olmamlı (kişileri kastetmiyorum konu bakımından) ..

Haklı bir isyan olduğunu düşünüyorum.

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
6
Bu konuda yorum yapılabileceğini düşünmüyorum. Wifi kırmak vs. gibi konular var fakat bu konularda direk Türk vatandaşlarına doğrudan tehdit yok. Açtığınız konuda e-devlet scriptini kullanmamız, kimlik fotokopilerine erişebilmek için bayiden birini ayarlamamız ve sim kartını bu yöntemle kopyalamamız gerektiğini tavsiye ediyorsunuz. Doğrudan bir Türk vatandaşına saldırı senaryosu bu. Konuda şunu yazsaydınız " İngiliz şirketini arayıp ingilizce konuşarak onlara sosyal mühendislik uygulamamız vs diye belirtseydiniz" sorun olmazdı.(bence tabi ki moderatörler daha doğrusunu bilir.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat

Wifi hack ile bahsettiğiniz,bambaşka şeyler. Misyon gayet net bence dostum. :)
https://www.turkhackteam.org/misyon.html

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,827
20
Baltimore
Bu konuda hak veriyorum,fakat belli sebebleri vardır yetkililerimizin incelerler birazdan.
,
teşekkürler

Açtığınız konu direkt olarak Türk vatandaşlarını hedef aldığından çöpe alınmıştır. Misyonumuzu okumanızı tavsiye ederim.
bana sosyal mühendislik kategorisinde yabancı insanları konu alan bir konu linki paylaşırmısın lütfen

Haklı bir isyan olduğunu düşünüyorum.
teşekkürler

Bu konuda yorum yapılabileceğini düşünmüyorum. Wifi kırmak vs. gibi konular var fakat bu konularda direk Türk vatandaşlarına doğrudan tehdit yok. Açtığınız konuda e-devlet scriptini kullanmamız, kimlik fotokopilerine erişebilmek için bayiden birini ayarlamamız ve sim kartını bu yöntemle kopyalamamız gerektiğini tavsiye ediyorsunuz. Doğrudan bir Türk vatandaşına saldırı senaryosu bu. Konuda şunu yazsaydınız " İngiliz şirketini arayıp ingilizce konuşarak onlara sosyal mühendislik uygulamamız vs diye belirtseydiniz" sorun olmazdı.(bence tabi ki moderatörler daha doğrusunu bilir.
Öncelikle sitemkar konuşucam sen kimsin de benim neyin hakkında yorum yapıp yapmıcağımı söylüyorsun ne oluyorsun da . Wifi kırmak gibi konular direk türk vatandaşlarını etkilemiyormuş hadi ya nasıl etkilemiyor açıkla bana ben açıklayım kırdığın wifiye girersin "MIT" saldırısı yaparsın ağını kontrol edersin hedefin bilgilerini gayet güzel alırsın hadi bana bu durumu açıkla bakalım nasıl türk vatandaşlarını etkilemiyormuş...
Wifi hack ile bahsettiğiniz,bambaşka şeyler. Misyon gayet net bence dostum. :)
yukarıda yazdıgım cevabın aynısı senin içinde geçerli nasıl bambaşka beni aydınlat hadi söylediğiniz tek klişe laf içi boş olan madem bambaşka açıkla ki ben dahil benim gibi düşünen insanların akıllarında soru işareti kalmasın bekliyorum cevabınızı

Son düzenleme:

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
Kime göre neye göre haklısınız bana göre haksızsınız bir sebebi var'ki çöpe taşınmaktadır.

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
,
teşekkürler

teşekkürler

Öncelikle sitemkar konuşucam sen kimsin de benim neyin hakkında yorum yapıp yapmıcağımı söylüyorsun ne oluyorsun da . Wifi kırmak gibi konular direk türk vatandaşlarını etkilemiyormuş hadi ya nasıl etkilemiyor açıkla bana ben açıklayım kırdığın wifiye girersin "MIT" saldırısı yaparsın ağını kontrol edersin hedefin bilgilerini gayet güzel alırsın hadi bana bu durumu açıkla bakalım nasıl türk vatandaşlarını etkilemiyormuş...

yukarıda yazdıgım cevabın aynısı senin içinde geçerli nasıl bambaşka beni aydınlat hadi söylediğiniz tek klişe laf içi boş olan madem bambaşka açıkla ki ben dahil benim gibi düşünen insanların akıllarında soru işareti kalmasın bekliyorum cevabınızı

Öncelikle üslubunu düzelt, ben sana asgari nezaket düzeyinde yaklaşımda bulunuyorsam, aynısını beklerim, saygısızlığın lüzumu yok.
Şöyle açıklayayım;
Wifi hack'i bilgi paylaşımı olarak düşünebilirsin. Nasıl yapılacağı öğretiliyor, karşı apartmandaki mehmet abinin ağına saldırı yapılmıyor.
E o mantıkla, o zaman hack de öğretilmesin, sonuçta öğrenilen bilgiler ile Türk siteleri hacklenebilir?
Doküman paylaşılıyor, türk sitelerine uygulamak yasak. Aynı şekilde türk wifilerine saldırı da Türk yasalarınca yasak, bu saldırıdan doğacak sorumluluk tarafınıza ait.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Genel olarak phishing saldırıları globaldir fakat açtığınız konu E-devlet üzerinden bilgiye erişip oradan kuruma ve kişiye yapılmakta. Sizce bu bilgileri birisi kullanarak Madagaskar vatandaşına mı saldıracak? Hedef direkt olarak Türk kurumu ve vatandaşlarına yönelikltir ve bu yasaktır. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.