Çözüldü Foto İçine Virüs Nasıl Gömerim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XxEFeKaNxX

Üye
19 Ağu 2017
68
0
Arkadaşlar Zararsız Şaka Virüsü Yapıcam Biraz Detaylı Görsel Olsun İstiyorum Bat Dosyası Şeklinde
İçine Müzik Ve Foto Falan Kendi Tarzımla Editleyip Sağlam Bişi Yapmak İstiyorum Güncel Denenmiş Kodlar Elimde Mevcut Pc Ekranına Ful Sığacak ßir Şekilde Foto Ve Müziği İçine Nasıl Editlerim Biraz Bilgi Verirseniz Çok Hor Geçecek Şimdiden Tşk Ederim Cümletten Hayırlı Geceler!..

Moderatör tarafında düzenlendi:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Arkadaşlar Zararsız Şaka Virüsü Yapıcam Biraz Detaylı Görsel Olsun İstiyorum Bat Dosyası Şeklinde
İçine Müzik Ve Foto Falan Kendi Tarzımla Editleyip Sağlam Bişi Yapmak İstiyorum Güncel Denenmiş Kodlar Elimde Mevcut Pc Ekranına Ful Sığacak ßir Şekilde Foto Ve Müziği İçine Nasıl Editlerim Biraz Bilgi Verirseniz Çok Hor Geçecek Şimdiden Tşk Ederim Cümletten Hayırlı Geceler!..

Merhaba Değerli Üyemiz,

Aşağıda ki video size yardımcı olacaktır;

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=NgLb3RF4Crk&t=44s"]https://www.youtube.com/watch?v=NgLb3RF4Crk&t=44s[/ame]

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
1. O "bat" kodlarını çekinme, bir sanal makine kur çalıştır. Çalışmadıklarını gör, çöpe at. Bir daha da ".bat virüsü" dediklerinde gül geç.

2. Üstad, windows+R de, regedit, yaz, en üstteki HKEY_CLASSES_ROOT'u genişlet soldan. Ne görüyorsun?

Bunlar senin bilgisayarının tanıdığı bütün uzantı türleri. Yani windows belli bir uzantı ile ne yapması gerektiğini buradan öğrenir. Şimdi .jpg'yi bul mesela.

brXHv.jpg

Yan ekranda görünen ID'ler vardır...

3cLGTK.jpg

Windows bu programlarla açar. Mesela sonradan IfranView yüklersin, windows onunla açmaya başlar, o kod değişir.

Yani windows bir resmin içine virüs kodu sakladın diye ona farklı davranmaz. Uzantısı .jpg'dir, o programa gönderir. O program da bakar, "yahu bu ne, bu resim değil" der, sana uyarısı verir geçer gider.

Biri sana "resmin içine virüs gömüp bunu hedef bilgisayarda çalıştırabilirim" derse, gül geç. Öyle bir şey yok. Onun için önce elemanın registry'ını değiştirmek gerekir, e yönetici yetkisini ele geçirip, kullanıcı denetimlerini geçip registry'ı değiştirebiliyorsan o bilgisayar zaten senin olmuştur, bu virüse ihtiyacın olmaz.

Uzun uzun yazdım, başka biri aynı soruyu sorarsa bunu link olarak verivereceğim.

Kolay gelsin üstad...

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,143
36
512
THT's database
Merhaba, Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kanaat getirilerek daha fazla post kasılmasını önlemek ve sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "Çözüldü" ibaresi eklenmiştir. Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj yolu ile belirterek konunun açılmasını rica edebilir. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.