Fotoğrafları Pixel Arta dönüştüren program

Keremss

Yeni üye
1 Ara 2020
10
0
25
Sakarya
Merhaba arkadaşlar sizlere verdiğiniz fotoğrafı pixelleştiren bir uygulama yaptım
İlk kısma dosya adını ve uzantısını giriyorsunuz / örnek: manzara.jpg
ikinci kısma ise kaç pikselin sıkıştırılacağını giriyorsunuz
Orjinal:
vruQVn.jpg

Çıktı Mode 8:
Av843u.jpg

Kod Kısmı
Kod:
from PIL import Image
file_name = input("Dosya adı: ")
img = Image.open(file_name)
pixel_file = Image.new(img.mode, img.size)
img_x, img_y = img.size
mode = int(input("Mode: "))
start = mode / 2

current_y = mode
print("Görüntü İşleniyor...")
while current_y <= img_y:
	current_x = mode
	while current_x <= img_x:
		color = img.getpixel((current_x - start, current_y - start))
		puty = current_y - mode 
		for _ in range(mode):
			putx = current_x - mode
			for _ in range(mode):
				pixel_file.putpixel((putx, puty), color)
				putx += 1
			puty += 1

current_x += mode
	current_y += mode

print("Görüntü İşlendi.")
pixel_file.save("pixel" + file_name)
modül olarak pillow modülünü kullandım pip install pillow yazarak indirebilirsiniz :gozkirpan

not:
mode sıkıştırma oranıdır sayı ne kadar büyürse piksel sayısı o kadar azalır

Son düzenleme:

Krotos

Yeni üye
26 Mar 2016
26
0
Malatya
kodları anlatmak için video çektim, umarım konuyu açan arkadaş yanlış anlamaz, kaynak link olarak belirtip videoda söyledim.

video için link;

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Pixel art yerine captcha'larda kullanmak belki daha iyi bir kullanım alanı olabilir (botlar ile çözülebilirliği hakkında bilgim yok)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.