Fps Arttırma Yöntemleri Nelerdir?

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
çok iyi bir yayıncı bilgisayarı dizdim fakat oyunda 70fps ' den yukarı çıkamıyorum....

Ekran Kartı: GeForce RTX 3080

· Anakart: MAG B550 TOMAHAWK

· Ram: Corsair Vengeance Ram (2x8)

· HDD: WD Blue 2TB

· Soğutucu: COOLER MASTER MASTER ML240L V2 2x120mm

· SSD: 1 TB

· İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 8-Core Processor 3.40 GHz

· Monitör : Benq Zowie xl2546k

Youtube 'de bütün fps arttırma yöntemlerini denedim yok hiç bir şey işe yaramadı...

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,114
348
çok iyi bir yayıncı bilgisayarı dizdim fakat oyunda 70fps ' den yukarı çıkamıyorum....

Youtube 'de bütün fps arttırma yöntemlerini denedim yok hiç bir şey işe yaramadı...
Selamlar
Oynadığın Oyunun adını paylaşabilir misin? bir de Ekran Kartının Driveri'nin kurulu ve güncel olduğuna emin misin?

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
birincisi öyle aşırı iyi bir setup degil, bu konfigurasyon en fazla orta sınıf oyuncu bilgisayarı segmentinde olur. ayrıca termal performans donanimin kendisi kadar onemlidir. güç kaynağın ne ? belki donanımın ihtiyaç duyduğu güç çıkışın yok.driver problemin yoksa ki yuksek ihtimalle var. componentlerinden biri arızalıd olması gerektiği gibi çalışmıyor olabilir veya dediğim gibi thermal throttling söz konusu olabilir. yuk altinda cihazi izlemek lazım hangi kaynak tuketildiginde cihaz zorlaniyor bak. ayrıca v sync gibi ayarlarin kapali oldugundan emin ol ki max fpsi gorebilesin

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
birincisi öyle aşırı iyi bir setup degil, bu konfigurasyon en fazla orta sınıf oyuncu bilgisayarı segmentinde olur. ayrıca termal performans donanimin kendisi kadar onemlidir. güç kaynağın ne ? belki donanımın ihtiyaç duyduğu güç çıkışın yok.driver problemin yoksa ki yuksek ihtimalle var. componentlerinden biri arızalıd olması gerektiği gibi çalışmıyor olabilir veya dediğim gibi thermal throttling söz konusu olabilir. yuk altinda cihazi izlemek lazım hangi kaynak tuketildiginde cihaz zorlaniyor bak. ayrıca v sync gibi ayarlarin kapali oldugundan emin ol ki max fpsi gorebilesin

hocam anlattığınız şeyden tam olarak bir şey anlamadım tam olarak açıklayıcı konuşur musunuz yapmam gereken şeyler nedir örneğin ?

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
@GhrikeMask
BİOS GÜNCELLE VE MSİ AFTER BURNER İLE TÜM OYUNLARIN TEK TEK FBS BAK VE HARİCİ EKRAN KARTI İLE ÇALIŞTIR OYUNLARI , BENDE YAYIN İÇİN DİZDİM AMA DDR5 SİSTEİM 8 CEKİRDEK 16 GB EKRAN KARTI VE 64 GB RAM 1200W POWER 1 TB GEN4 M2 GİBİ 32 İNC 4K 240 HZ 1MS MONITOR KULAKLIK KLAVYE FARE MIK ALDIM SIFIR YAYIN ICIN TABI ORTALAMA FARE 1700 KLAVYE 1700 KULAKLIK 2600 MIK 2500 CIVARI GIBI TAM SERILERI HATIRLAMIYOM YENI DIZDIM ISLEMCI YUKSELTECEM 16 CEKIRDEK GECECEM VE GEN5 M2 SSD ALACAM 1 YADA 2 TB DAHA

MSİ AFTER BURNER Nedir hocam ?

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,412
969
Merhabalar

eğer manuel olarak yaptıklarınız bir işe yaramazsa programlar üzerinden yardım alabilirsiniz kullanabileceğiniz bazı programlar

WTFast
Advanced System Optimizer
Game Fire 6
Game Booster

İyi Forumlar

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba dostum yorumlara baktığımda o kadar boş şeyler gönderilmiş'ki gerçekten şaşırdım. Şöyle bir açıklama yapmak isterim Rust'da herhangi bir offical sunucuya girdiğinde belirli fps değerleri alırsın örnek vermem gerekirse RustyMoose'a girdiğinde yeri gelir 120 140 Fps alırsın yeri gelir 80 FPS alırsın bu etrafta bulunan base yoğunluğuna göre değişir rustta en çok fps düşüren şeylerden biri taret laserleri, rgb ışıklar fenerlerdir. Ama UKN'e girdiğinde 70 FPS Alıyorsan ve input lag yaşıyorsan evet orada bir problem vardır. Bilgisayar donanımlarına baktığımda evet 3080 Kullanıyorsun fakat rust gpu kullanıyor. Dediğim gibi fps limitlerini bi dene bakalım hangi sunucularda bu fps problemini yaşıyorsun ben sana fps nasıl arttırabilirsin anlatacağım.

SETTİNGS:

g4SaHrt.jpg

En Altta bulunan RGB LIGHTING Enabled= OFF /yapmayı unutma

2G8RF9Y.png

y7FhZPY.jpg

Ayarlar bu şekilde kendi fps düzeyine göre arttırabilir veya azaltabilirsin.
Komutlar

pool.clear_assets

pool.clear_prefabs

pool.clear_memory

gc.collect

Bu komutlar ne işime yarıycak dersen bunlar önceden girdiğin sunucuda yüklenen assets vb gibi dosyaları kaldırarak senin aldığın fps düzeyini arttırıyor
En son olarak
graphics.itemskins false

Bu komut skinleri kapatıyor ve bunun sayesinde daha yüksek fps almış oluyorsun . Eğer hala bir çözüme ulaşamadıysan bilgisayar ayarlarını da gözden geçirmek gerekiyor ama oyun içi yapabileceğin bunlar

GhrikeMask

Katılımcı Üye
17 Nis 2019
504
31
Network
Merhaba dostum yorumlara baktığımda o kadar boş şeyler gönderilmiş'ki gerçekten şaşırdım. Şöyle bir açıklama yapmak isterim Rust'da herhangi bir offical sunucuya girdiğinde belirli fps değerleri alırsın örnek vermem gerekirse RustyMoose'a girdiğinde yeri gelir 120 140 Fps alırsın yeri gelir 80 FPS alırsın bu etrafta bulunan base yoğunluğuna göre değişir rustta en çok fps düşüren şeylerden biri taret laserleri, rgb ışıklar fenerlerdir. Ama UKN'e girdiğinde 70 FPS Alıyorsan ve input lag yaşıyorsan evet orada bir problem vardır. Bilgisayar donanımlarına baktığımda evet 3080 Kullanıyorsun fakat rust gpu kullanıyor. Dediğim gibi fps limitlerini bi dene bakalım hangi sunucularda bu fps problemini yaşıyorsun ben sana fps nasıl arttırabilirsin anlatacağım.

SETTİNGS:

g4SaHrt.jpg

En Altta bulunan RGB LIGHTING Enabled= OFF /yapmayı unutma

2G8RF9Y.png

y7FhZPY.jpg

Ayarlar bu şekilde kendi fps düzeyine göre arttırabilir veya azaltabilirsin.
Komutlar

pool.clear_assets

pool.clear_prefabs

pool.clear_memory

gc.collect

Bu komutlar ne işime yarıycak dersen bunlar önceden girdiğin sunucuda yüklenen assets vb gibi dosyaları kaldırarak senin aldığın fps düzeyini arttırıyor
En son olarak
graphics.itemskins false

Bu komut skinleri kapatıyor ve bunun sayesinde daha yüksek fps almış oluyorsun . Eğer hala bir çözüme ulaşamadıysan bilgisayar ayarlarını da gözden geçirmek gerekiyor ama oyun içi yapabileceğin bunlar

Teşekkür ederim hemen deniyorum...

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
443

Unlost fps arttırma izleyebilirsin youtubeden

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.