Freedos Bilgisayara Kendim İşletim Sistemi Yükleyebilir miyim?

• Konbuyu başlatan Maltego
  • Başlangıç tarihi
M

Maltego

Ziyaretçi
İnternetten bilgisayar alınca freedos yazıyor yani işletim sistemsiz bunu ben kendim yapabilir miyim bilgisayarcıya gitmeden kendim yükleyebilir miyim

gidishot

Yeni üye
15 Haz 2023
9
3
Yolun götürdüğü yer
İnternetten bilgisayar alınca freedos yazıyor yani işletim sistemsiz bunu ben kendim yapabilir miyim bilgisayarcıya gitmeden kendim yükleyebilir miyim
Evet yükleyebilirsin. Rufus programı yardımı ile kendine bir format flashı oluşturarak basitçe işletim sistemi kurabilirsin. Detayları yt den izleyebilirsin. Rufus ile Format Flashı oluşturma adlı bir sürü içerik ve video mevcuttur. Yine takıldığın noktalar olursa yardımcı oluruz ☺️

Gidishot

M

Maltego

Ziyaretçi
Evet yükleyebilirsin. Rufus programı yardımı ile kendine bir format flashı oluşturarak basitçe işletim sistemi kurabilirsin. Detayları yt den izleyebilirsin. Rufus ile Format Flashı oluşturma adlı bir sürü içerik ve video mevcuttur. Yine takıldığın noktalar olursa yardımcı oluruz ☺️

Gidishot
Teşekkürler

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,475
2,649
Evet, FreeDOS ile gelen bir bilgisayara işletim sistemi yüklemek mümkündür. Bunu kendiniz yapabilir veya bir bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz.

Kendi başınıza yapmak için öncelikle ihtiyacınız olan araçları hazırlayın.

- İşletim sistemi ISO dosyası
- USB bellek
- Rufus veya benzer bir USB yazdırma programı

Öncelikle USB belleğinizi yazdırın. Daha sonra rufus programını açın. Açtıktan sonra USB belleğinizi takın. Ardından işletim sistemi ISO dosyasını seçin. Başlat'a tıklayın. İşlem tamamlandığında, USB belleğini çıkarın. Bilgisayarı başlatın. Bilgisayarı açtığınızda, BIOS'a girmek için F2, F10 veya başka bir tuşa basın. BIOS'ta, önyükleme sırasını değiştirin ve USB sürücüyü birincil önyükleme aygıtı olarak ayarlayın.

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
877
anka.html
FreeDos işletim sistemsiz gelen sistemlere denmekte. Format atar gibi kurulumu gerçekleştirirsin abartılacak bir durum yok.
4-8 gb bir usb disk al,
Kurmak istediğin işletim sistemi iso dosyasını indir.
Rufus'u indir ve usb disk içerisine kurmak istediğin işletim sistemini yazdır.
Aldığın freedos sisteme o usb'i tak zaten gerisi basit

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.