fud yapımı ??

20 Haz 2021
90
15
19
Öncelikle merhabalar sevgili üyeler / yetkililer sorularımın bulunduğu kafa karışıklığının ğiderilmesi için burayı açtım. alıntı yapıp sorularımın kafanızdaki yeri alması için kullandığım renk !

----------------------------

Polymorphic Malware

Sınırsız şifre çözücü anahtar bulundurur. Bunu sağlamak için bazı zararlı yazılımlar çok katmanlı şifreleme tekniği kullanırken bazıları da Random Decryption Algorithm (RDA) tabanlı şifre çözücü anahtar tekniği kullanır. Böylece zararlı yazılımlar çok katmanlı ve çok şifreli yapısı sayesinde polimorfik kod gizleme yöntemi ile kaba kuvvet (brute-force) ataklarına karşı dirençli bir mekanizma oluşturmuş olur. Program çalıştırıldığında şifreli gövde kısmı şifre çözücü anahtar sayesinde bellek üzerinde çözülerek kod aktif hale getirilip çalıştırılır

Metamorphic Malware

Metamorfik kötücül kod anatomisi ve kod neslinin sembolik gösteriminde görüleceği üzere kodun %20’lik çalışan kısmı şifrelenmekte, bununla birlikte %80’lik kısım ise metamorfik kod üretim ve dönüştürme araçlarından oluşmaktadır. Bu araçlar sayesinde metamorfik yapıdaki kötücül kodlar her bir nesilde koda gövdenin şifrelenmesinin yanı sıra kodun yapısını değiştirerek kodun tanınmasını engelleyici özellikler eklenebilmektedirler. Kod yapısının farklı olmasına rağmen bu durum kodun işlevselliğini veya davranışını değiştirmemektedir. Koda eklenen işlevsellikler genelde şaşırtma amaçlı, iş yapmayan ya da mevcut kod bloklarının sırasının değiştirilmesi şeklindedir.

----------------------

öncelikle hangi dil ile başlamalıyım ayrıca trash code generetor lazım.
ikisini bir nasıl kullanmalıyım (olydbg ,h0x var biliyorum kafa karıklığı baya fazla hem benim için hem üyeler için yeni bir şey deniyorum fazlada bilgim yok başarı oranım düşük belki ama denemekten zarar ğelmez sanırım eski konularda patlak cryptere yama yapma fln vardı ona bir daha ğöz ğezdirip belki melez bir şeyler denerim bilgisi olan varsa paylaşa bilirmi??

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.