Full Linux mu yoksa VMWare den mi?

The Oxy

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
258
0
();
Selamlar
Arkadaşlar.
Bir bilgisayar almayı planlıyorum ama Windows'u silip Full Kali mi kurayım yoksa Linux'u VMWare'den mi gireyim bir türlü karar veremedim :D Siz hangisini önerirsiniz?

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Önerim virtualbox ve ya VMWare neden dersen hem sana 1den fazla sistem kulanmaya izin veriyo hemde isine ireleyen zamanalarda cok yaraya bilir.

cewl

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,870
9
29
Merdekan
salam dostum

bence windowsu silibde kalini kurmak

ilk once bir cd alirsin (usb da ola bilir cd bazi hatalardan kecer usb ise isni zorlasirir) icerisine kali linuxu internetten yukleyip cd nin icerisine yaz bilgisayari bootan cd yapki aclis ekraninda cd ye kecid etsin yapsin

ve kali linux ana ekrani boota aclirsa cd ye kecid yaparsan orda c diskini sec ve en onemlisi olaarak grup boot loaderden 1 cini sececeksin islemler bitecekdir ses sornu felan kalmaz wifi driverni yazacaksin ve super hizda calisir sonra ise Insallah vmwareni kurup icerisine windows yazip kolay 1sekilde test ede bilirsin :)

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
salam dostum

ilk once bir cd alirsin (usb da ola bilir cd bazi hatalardan kecer usb ise isni zorlasirir) icerisine kali linuxu internetten yukleyip cd nin icerisine yaz bilgisayari bootan cd yapki aclis ekraninda cd ye kecid etsin yapsin

ve kali linux ana ekrani boota aclirsa cd ye kecid yaparsan orda c diskini sec ve en onemlisi olaarak grup boot loaderden 1 cini sececeksin islemler bitecekdir ses sornu felan kalmaz wifi driverni yazacaksin ve super hizda calisir sonra ise Insallah vmwareni kurup icerisine windows yazip kolay 1sekilde test ede bilirsin :)

Özün niy etmirsen bes Ele Kali sevirsense? :D

The Oxy

Katılımcı Üye
20 Ağu 2017
258
0
();
salam dostum

Eyvallah sağolasın dostum.Halledeceğim birşekilde.Şu da var.Hackleri haftasonu yapıyorum.Hafta içileri index kodlama gibi bir ödev verdim kendime :D İndexleri de forumda paylaşıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.