Galiba Yapamayacağım

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Hacking işlerine yanlış bilmiyorsam 6-7 Ay önce başladım. Başladım demiyelimde Başlamadan Tükendim
Github üzerinden Dandik toollarla bir şey yapabilirim diye düşündüm, Brute force aradım Fakat Artık kullanılmıyordu...
Sonra Phishing toolları aramaya başladım, Buldum Çalışıyorda... Fakat hiç bir şey yapamadım ne yazıkki
2-3 Ay önce Metasploit ile Sızma becerilerimi geliştiriyordum. Hostların, Portların, Nasıl sızılacağının, Sosyal mühendisliğin nasıl kullanabileceğimi/yapabileceğimi Öğrendim. Kendi bilgisayarıma Sızdım Fakat Antivirüsler kapalı iken başardım, Antivirüslü Başka bilgisayarlara sızamadım (Ki niyetim kötü değil) Ondan sonra bu yöntemdende tükenip bunu bıraktım

Size özet geçmek istersem galiba yapamayacağım bu işi...
Zaten Herkesin yapabileceği şeyler değil, Demekki ben yapamıyorum! Fakat azda olsa bilgim var bu işte...
Önerileriniz varsa bekliyorum :) Teşekkür ederim

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
80
Deep Web
Bende bugün aynı düşünceye kapıldım. Onlar yapıyorsa biz neden yapamayalım.
Bir söz vardı kimin söylediğini hatırlamıyorum
'İnsanın en büyük düşmanı kendisidir. Bendi ile yapılan savaşı kaybeden birey,hiçbir savaşı kazanamaz.' diye.
Yaparız hocam rahat ol bugün olmazsa yarın, öyle ya da böyle BASSSSS!:D

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
6-7 ayda ne öğrenebileceksin ki? ben boşuna demiyorum uzun süredir tek bir kavrama takılmayın genel olarak bilgisayar bilimleri ile ilgilenin diye.
herkes ilk başladığında bu dediklerini yaşar sebebi bellidir kalitesiz kitaplar,eğitimler,kurslar ama yılmazsan başarırsın.

artık yayınevi ismi vermeyeceğim en son dava edecekler ama neyse işte sen anladın.

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
dostum ölüm kalım meselesi değil. beceremezsen de kimse kafana silah dayamayacak. kimisi 2 yılda öğrenir kimisi 5 yılda. hobi olarak takılmaya devam edebilirsin. bilgi birikimin zamanla artar zaten.

Thereaqerx

Tasarım Ekibi Lideri
16 Ocak 2021
1,029
1,595
Tasarım Ekibi Direktörlüğü
''Bitti sandığın her yol yeni bir başlangıçtır.'' Asıl Şimdi Bırakırsan Yapamazsın Oysa Kendine Güvenmen Gerek Haz Etmelisin Yapamayacağın İşi Üstüne Gitmelisin Yeter ki Kendine Güvenmelisin. Ben Şuan Şu Söylediklerinle Ne Sonuç Çıkarabiliyorum? Kendine Güvenin Yok. Güvenin Yoksa Hiç Başlamayacaksın. Yok Ben Yaparım Dersen Kapı Açık Koş Bunca İnsanlara Yapabiliyorsa Sen Niye Yapamayasın ki Önce Otur Düşün Bir Teraziye Koy Tart Ona Göre Yolunu Çiz Bir İnsanın Olması Gereken Şey Azimdir, Güvendir. Bunlar Yoksa Hiç Uğraşma Ama Şunu Bil ki Bunlar Hayatına da Yansır Şunu Yapamam Edemem Gibi Düşünürsün. Kendine Bir Hedef Belirle O Hedefe Ulaşma Şartı Koy Ve Hiç Düşünmeden Yap Ama Geriye Değil İleriye Dönük.. Hepimiz Geçtik Bu Yollardan Biz Yapabiliyorsak Sende Hayda Hayda Yaparsın Ne Farkın Var Bizden He Kimse Kimseden Üstün Değil Herkes Eşittir O Yapıyorsa Sende Yapabilirsin. Hayat Budur Söylediklerimi Düşün Taşın Öç Biç Tart Sonra Kararını Ver. Hemen de Bir Kağıt Parçası Gibi Yırtıp Atma...

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
''Bitti sandığın her yol yeni bir başlangıçtır.'' Asıl Şimdi Bırakırsan Yapamazsın Oysa Kendine Güvenmen Gerek Haz Etmelisin Yapamayacağın İşi Üstüne Gitmelisin Yeter ki Kendine Güvenmelisin. Ben Şuan Şu Söylediklerinle Ne Sonuç Çıkarabiliyorum? Kendine Güvenin Yok. Güvenin Yoksa Hiç Başlamayacaksın. Yok Ben Yaparım Dersen Kapı Açık Koş Bunca İnsanlara Yapabiliyorsa Sen Niye Yapamayasın ki Önce Otur Düşün Bir Teraziye Koy Tart Ona Göre Yolunu Çiz Bir İnsanın Olması Gereken Şey Azimdir, Güvendir. Bunlar Yoksa Hiç Uğraşma Ama Şunu Bil ki Bunlar Hayatına da Yansır Şunu Yapamam Edemem Gibi Düşünürsün. Kendine Bir Hedef Belirle O Hedefe Ulaşma Şartı Koy Ve Hiç Düşünmeden Yap Ama Geriye Değil İleriye Dönük.. Hepimiz Geçtik Bu Yollardan Biz Yapabiliyorsak Sende Hayda Hayda Yaparsın Ne Farkın Var Bizden He Kimse Kimseden Üstün Değil Herkes Eşittir O Yapıyorsa Sende Yapabilirsin. Hayat Budur Söylediklerimi Düşün Taşın Öç Biç Tart Sonra Kararını Ver. Hemen de Bir Kağıt Parçası Gibi Yırtıp Atma...
Yazdıklarınız beni çok ama çok etkiledi... Çok teşekkür ederim size Elleriniz dert görmesin (y)

12 Kas 2022
146
33
Elinize Sağlık Hocam Çok Güzel İfade Etmişsiniz...

Skrsky1

Üye
21 Haz 2021
143
27
23
Hacking işlerine yanlış bilmiyorsam 6-7 Ay önce başladım. Başladım demiyelimde Başlamadan Tükendim
Github üzerinden Dandik toollarla bir şey yapabilirim diye düşündüm, Brute force aradım Fakat Artık kullanılmıyordu...
Sonra Phishing toolları aramaya başladım, Buldum Çalışıyorda... Fakat hiç bir şey yapamadım ne yazıkki
2-3 Ay önce Metasploit ile Sızma becerilerimi geliştiriyordum. Hostların, Portların, Nasıl sızılacağının, Sosyal mühendisliğin nasıl kullanabileceğimi/yapabileceğimi Öğrendim. Kendi bilgisayarıma Sızdım Fakat Antivirüsler kapalı iken başardım, Antivirüslü Başka bilgisayarlara sızamadım (Ki niyetim kötü değil) Ondan sonra bu yöntemdende tükenip bunu bıraktım

Size özet geçmek istersem galiba yapamayacağım bu işi...
Zaten Herkesin yapabileceği şeyler değil, Demekki ben yapamıyorum! Fakat azda olsa bilgim var bu işte...
Önerileriniz varsa bekliyorum :) Teşekkür ederim
hayır kesınlıkle böyle dusunme şahsen senı cok ıyı anlıyorum forumdaki herkesde senı cok ıyı anlıyor bende yaklasık 2 yıldır hack ogrenmeye calısıyorum toolar ıle basladım coguna hakimim termux uzerınden basladım lınux kullanmak yenı nasıp oldu eğer pes edersen başaramazsın ya sabır de olana kadar zorla kendını ben virüs yazabılıuyorum ama kendı sıstemıme vırusu atamam vırus uygulamasını kapatmayı bılmeyen bırısıym ama sqlmap ıle acık taraması yaparım kısa bır komut yazmak ıcın 2 3 ay kadar arastımada yaptım dedım olmaz ya bırak sonra dedım yapan nasıl yapıyor kendıme hedef koydum ben bunu yasım kac olursa olsun ogrenıcem anka kapanmaz ıse ankaya gırecek bılgıye ulasıcam kendını hedeflendır bır arkadas kendını tek bır sey ıle kısıtlama demıs ben sözü gordum ama umrumda olmadı hedefım sadece acık bulmaktı otosqlmap taraması ogrendım keske sqlmap taramasını manuel ogrenmek ısteseydım suan aklım manuel taramayı almıyor ama kendımı sınırlandırmıs olmasaydım alırdı azim ve sabır kardesım umarım emegının karsılıgını alırsın :D

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Pes etme! En iyi hacker asla pes etmeyendir unutma.. Azimle yola çıkarsan daha hızlı ilerlersin.Kimse hacklemeyi anasının karnında öğrenmedi.

Son düzenleme:

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
Merhaba , bahsettiğiniz şeyler genel bir kesimin yeni başladığında kolay bir yön olarak gördüğü için başvurduğu yoldur zaten büyük bir kesim bunun kolaylığıyla bu yöne yönelir sonrasında belirli zorluklarını gördükten sonra sizin yaptığınız gibi yapamıyorum diyip bırakıcağını söyler. İnternette gördüğünüz o büyük yazılımcılar, siber güvenlik uzmanları belirli bir zorluğu aşıp geliyorlar oldukları makama. Şimdi siz daha yolun başından ben yapamıyorum bırakıcam derseniz zaten boşa geçen 6-7 ay geçirmişsinizdir. Tavsiyem nedir derseniz, bence hemen zor olana yönelmeye çalışmayın neyi yapabiliyorsanız onda geliştirin kendinizi. Bu işi eğlenmeden zevk almadan yaparsanız size zindan olur o yüzden yaparken güzel vakit geçirmeniz gerekiyor anlamak için'de temelden başlamanız gerekiyor ilk önce son adımı atmaya çalışırsanız tökezlersiniz bu sadece siber güvenlik'de değil derslerde'de böyledir a konusunu öğrenmeden b konusunu öğrenmeye çalışırsanız yine tökezlersiniz. Anlamadığınız yerleri araştırıp daha iyi anlayana kadar belirli bir konu üzerinde durun bunun ilerisinde ne zaman o konuda tamam ben yeterliyim derseniz ondan sonra öbür konuya geçin iyi forumlar.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Tükenip birakmanin sebebi antivirüsleri atlatamamaksa, antivirüs atlatma konularina daha cok egil derim..

Bu konu üzerine Youtubeda birkac güzel vidyo görmüstüm. Veya Udemy de ileri seviye siber güvenlik kurslari mevcut. Bunlari da deneyebilirsin.

Iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.