Garip Bir Dolandırılma Hikayesi

d1zzy.www

Yeni üye
26 Mar 2023
35
28
Spotify
Okuduğun için teşekkür ederim, konu kesinlikle troll degil, hatta kısa tutmak için bir çok detayı da atladım. Mesela ne google şifrelerde ne samsung pass de bu şifrelerim kayıtlı değil. Gmailime girilmedi, binance e baglı mailimle google hesabımın maili farklı, mailimde telefon numaram kayıtlı değil, sms kodu ile mail sıfırlama olamaz, zaten sıfırlanmadı da gecmiş etkinliklerde böyle bir kayıtta yok. Güvenemedim belki şifremi sıfırladıktan sonra eski şifremi talep edip, sıfırladıkları şifremi eski şifre ile degiştirmilerdir diye düşündüm. Şifremi degiştirdikten sonra iletişime gectim bir önceki şifremi ögrenmek istediği söyledim, bu bilgiyi veremeyeceklerini söylediler. Şayet şifrem değişseydi belki mail alamıyacağımı ve bir problem olduğunu fark edecegimi düşündüler. Çünkü binance 48 saat transfer yapmayı askıya alımıstı. Binanceden gelen mailler filitrelenmişti, mail hesabımda fark ettiğim tek degişiklik buydu. Telefonumda smslerimi okuyup silebilecekleri bir yazılım var ise ve binance şifremi biliyorlarsa neden girip hemen transfer yapmadılar mobil doğrulamayı kaldırdılar ve yine telefonumda bir yazılım var ise neden bu kadar ugrastılar, 48 saat sonra yine smslerimi okuyup giriş yapar transferleri yaparlardı. Bu yüzden binance şifremin sıfırlandığını ve bu sıfırlanma yüzünden 24 saat işlem yapamayacakları ve 24 saat sonra smslerime ulaşamayacaklarını düşünüp mobil doğrulamayı iptal edip google hesabı eklediklerini düşünüyorum, ama ben nasıl eski şifre girilmiş binance uygulamam ile olaydan 3 gün kadar sonra hesabıma giriş yapabildim o muamma :).

Telefonuma sızılmış olsa idi ve bu gelen smsleri okuma silme işlemleri benim telefonum üzerinden bir yazılımla yapılıyor olsaydı, aynı zamanda bu yazılım isterse milyon dolar değerinde bir yazılım bile olsa wifi ağı olmayan bir yerde mobil veriyi kullanması gerekmiyor mu? Detaylı faturamda binance hesabıma girilmeden 1 saat kadar önce 4-4.5mb lık bir mobil data kullanımı gözüküyor ve sonrasında 2 saat kadar sonra 0.01mb lık bir kullanım var. Olay sırasında hiçbir aktivite gözükmüyor. (tabi bu arada ben mışıl mışıl uyuyorum). Binance hesabı olanlar genellikle günde birden cok kez hesaplarını kontrol eder ama ben uzun süredir haftada 1 hatta belki 10 günde bir bakıyordum. Bu da onların şansı olmuş ya da bunu biliyorlardı ve 48 saat riskine girdiler.

Spor salonuna gitmiyorum, arkadaslarımın yanındayken bazen 15 20 dk lıgına sarja taktığım oluyor, telefon şifremi tek bir arkadaşım biliyor o da bunu yapabilecek ve bu paraya ihtiyacı olan biri değil. Sim swap ve benzeri bir durumda söz konusu degil çünkü sim kartım halen çalısıyor ve operatörde böyle bir kayıt yok. Sim kartım klonlansa pin kodum açık, 3 kere yanlış girip operatörden isim soyad tc numarası ile puk kodu talep etseler diyecegim, telefon benim üstüme kayıtlı değil, ve bunu kimse bilmiyor.
Çalınan paranın çok olduğunu tahmin etmişsin bu da işin diğer bir ilginç yanı sadece 1000 dolar çaldılar, umarım dediğin gibi 10binlerce dolarlık bir yazılım kullanmışlar ve aylaca uğrasmışlardır :)) o zaman güzel bir süprizle karşılamışlar :).

Yine telefonda uygulaması olan diğer bir borsa hesabımda bundan fazlası vardı ona dokunulmamıştı.
Bunlar gibi başka bir çok tutarsızlık var ve çözemiyorum. Dediğim gibi para gitti ona yapacak birşey yok ama insan bu iş şu şekilde oldu şu yöntem kullanıldıyı öğrenmek istiyor. Bu yazdıklarımın hepsi gercektir. Girilen girilmeyen tüm hesaplarımın son etkinlik gecmişi kayıtlarını, binance den gelen etkinlik kayıtlarını, yollanan smslerin. hesabıma girildikten sonraki yapılan işlemlerin, alım,satım ve transfererlerin kayıtlarını kriptoların gittigi borsanın adından hattımın detaylı faturasındaki veri kullanımlarına, bu işleme karısan tüm hesaplarımla ilgili yazışmaları gün saat dakika saniye olarak yollayabilirim.
gecmis olsun hocam
O.MG cable ile yapilmis ola bilir ,spor salonuna filan sizi izleyen ola bilir
bence uzakda yok yakininda ara suclulari (ANLADINIZ HER HALDE NE DEMEK ISTEDIYIMI)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.