Gerçek Yazılımcılar Belli Olacak - Teknik Yarışma - ihan3t

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Senin dediğin şey 1 sn lik işe bir gün uğraşalım. Bu forumda programlama hakkında çok az bilgisi olanlar cevabımı kısa veya saçma bulabilirler. Ancak bilen birine sorsan en mantıklısının bu olduğunu söyler. Şimdi uzun ve beyeneceğin bir cevap hazırlıyorum. Ancak projeyi inceleyince aslında var l = 45*5-6+4 ün ne kadar anlamlı olduğunu anlayacaksın.

Sen trol müsün anlamamak için ısrar mı ediyorsun?

Ben burada insanlara yazılımın kalbini compiler ı interpreterı öğretmeye aşılamaya teknik bilgi kazandırmaya çalışıyorum sen tutmuş saçma sapan alakasız bir cevap veriyorsun.

Sen yazdığın kodun arkaplanda nasıl çalıştığını nasıl derlendigini bilgisayarın nasıl işleme aldığını belleği nasıl yönettiğini runtime in carbage collector in jit in ne olduğunu biliyor musun?

Ya arkadaşlar hala anlamayanlar için söylüyorum, bu konu çok teknik bir konudur ve yazılımcı olmayanlar katılmasın saçma sapan yorumlarla kirlenmesin..

Gerçi böylelikle konuda bahsettiğim "kendini yazılımcı sananlar" pıtır pıtır dökülüyor gördüğünüz üzere..

TurkHackAnkara

Katılımcı Üye
7 Haz 2016
607
4
Aynen
Sen trol müsün anlamamak için ısrar mı ediyorsun?

Ben burada insanlara yazılımın kalbini compiler ı interpreterı öğretmeye aşılamaya teknik bilgi kazandırmaya çalışıyorum sen tutmuş saçma sapan alakasız bir cevap veriyorsun.

Sen yazdığın kodun arkaplanda nasıl çalıştığını nasıl derlendigini bilgisayarın nasıl işleme aldığını belleği nasıl yönettiğini runtime in carbage collector in jit in ne olduğunu biliyor musun?

Ya arkadaşlar hala anlamayanlar için söylüyorum, bu konu çok teknik bir konudur ve yazılımcı olmayanlar katılmasın saçma sapan yorumlarla kirlenmesin..

Gerçi böylelikle konuda bahsettiğim "kendini yazılımcı sananlar" pıtır pıtır dökülüyor gördüğünüz üzere..

Rumuma hakaret etmeden konuşalım. Garbage collecter, jit gibi çok yüzeysel geçilen konuları bende araştırdım öğrendim. Burada kimseye birşey aşılamaya çalıştığınıda sanmıyorum. Senden önce bu gibi konuları düşünenler olmuşki programlama dilleri ortaya çıkmış. İnsanlar bir daha bunları düşünüp zaman kaybetmesine diye sana kolaylık olarak yapmışlar.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Rumuma hakaret etmeden konuşalım. Garbage collecter, jit gibi çok yüzeysel geçilen konuları bende araştırdım öğrendim. Burada kimseye birşey aşılamaya çalıştığınıda sanmıyorum. Senden önce bu gibi konuları düşünenler olmuşki programlama dilleri ortaya çıkmış. İnsanlar bir daha bunları düşünüp zaman kaybetmesine diye sana kolaylık olarak yapmışlar.

Al işte...

Adam diyor ki "zaten programlama dili var nasıl çalıştığından bize ne, bilmesekte olur" olmaz işte kardeşim sen bunu bilmeden kendine yazılımcı diyemezsin.

Böyle bir mantık yok ya şuan hayret içindeyim. Adam resmen cehaleti savunuyor.

Yarın öbür gün sektörde architect ekibinin "domain specific language" geliştirilmesi istendiğinde eminim o adamlar böyle konuşmuyorlar.

Sürükle bıraktan öteye geçemezsin bu şekilde.

TurkHackAnkara

Katılımcı Üye
7 Haz 2016
607
4
Aynen
Al işte...

Adam diyor ki "zaten programlama dili var nasıl çalıştığından bize ne, bilmesekte olur" olmaz işte kardeşim sen bunu bilmeden kendine yazılımcı diyemezsin.

Böyle bir mantık yok ya şuan hayret içindeyim. Adam resmen cehaleti savunuyor.

Yarın öbür gün sektörde architect ekibinin "domain specific language" geliştirilmesi istendiğinde eminim o adamlar böyle konuşmuyorlar.

Sürükle bıraktan öteye geçemezsin bu şekilde.

Bir sana bir işletim sistemi geliştirsen bile daha önceden yazılmış bir işletim sisteminin üzerine yazarsın. Eğer hiç yapılmamış bir işi yapmıyorsan yapılanın üzerine inşa edersin. Ben sana programlama dilinin nasıl çalıştığını öğrenme demiyorum. Aynı işi tekrar yapma diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.