Giriş Yapılan Cihazı Farklı Gösterme

Ezes

Yeni üye
17 Ara 2020
47
3
Birinin Instagram ya da gmail hesabına girdiğimizde mesela telefonla girdiysek telefonumuzun modelini farklı gösterme yöntemi var mıdır? Çünkü tanıdık biri olduğu için anlayabilir.
Aslında şu an yazarken aklıma geldi. Bilgisayardan giriş yapınca model, marka yazıyor mu? Bilgisayarımı bilmiyor çünkü.

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
2
50
sanırım bilgisyaarda marka model gözükmüyor. sadece windows yazıyor bende. telefonda marka model gözüküyor. root ile değişiyor olması lazm

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
anladığım kadarıyla instagramın vb. seni farklı bir cihaz olarak görmesini istiyorsunki arkadaşın durumu çakmasın, user-agent ini değiştirmen yeterli olucaktır serverların onlara gönderdiğimiz request lere cevap olarak düzgün veri gönderebilmeleri için senin ajanını(artık ne kullanıyorsan; telefon, bilgisiyar, işletim sistemi, kullandığın tarayıcıgibi verileri) bilmeleri lazım bununda user-agent değeri olarak sen onlara gönderiyorsun çoğunlukla bunu tarayıcın kendisi otomatik yapıyor ama biraz araştırırsan kafana göre marka, modelini yada işletim sistemini değiştirebilirsin, özet olarak: kim olarak gözüküceğini sen belirliyebilirsin yani.. Kolay gelsin. :bilgili

Son düzenleme:

Ezes

Yeni üye
17 Ara 2020
47
3
sanırım bilgisyaarda marka model gözükmüyor. sadece windows yazıyor bende. telefonda marka model gözüküyor. root ile değişiyor olması lazm
Bilgisayarda gözükmüyorsa bir şey yapmama gerek yok o zaman.
anladığım kadarıyla instagramın vb. seni farklı bir cihaz olarak görmesini istiyorsunki arkadaşın durumu çakmasın, user-agent ini değiştirmen yeterli olucaktır serverların onlara gönderdiğimiz request lere cevap olarak düzgün veri gönderebilmeleri için senin ajanının(artık ne kullanıyorsan; telefon, bilgisiyar, işletim sistemi, kullandığın tarayıcı) gibi verileri bilmeleri lazım bununda user-agent değeri olarak sen onlara gönderiyorsun çoğunlukla bunu tarayıcın kendisi otomatik yapıyor ama biraz araştırırsan kafana göre marka, modelini yada işletim sistemini değiştirebilirsin, kim olarak gözüküceğini sen belirliyebilirsin yani.. Kolay gelsin. :bilgili

Açıklaman için teşekkür ederim keşke bu dediklerini yapabilsem ama hack konusunda bilgim yok. Herkesin yapabileceği basit bir yöntem var mı diye merak ettim.

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
Bilgisayarda gözükmüyorsa bir şey yapmama gerek yok o zaman.

Açıklaman için teşekkür ederim keşke bu dediklerini yapabilsem ama hack konusunda bilgim yok. Herkesin yapabileceği basit bir yöntem var mı diye merak ettim.

Araştırmacı ruhunu kızıştırmak istemiştim ama kolaya kaçmak niyetindesin anlaşılan:/ Yapman gereken tek şey bilgisiyar dan giriş yapıcak san instagramda sağ tık yapıp öğeyi denetleye basmak sonra orda tablet bilgisiyar simgesi gibi bişey olucak oraya basıp tablet olarak gözükerek instagrama farklı bir cihazmış gibi girebilirsin daha da ayrıntı istiyorsan Google İn sana sunduğu yukardadır belki(ben Firefox kullanıyorum) seçeneklerle telefon seçme, marka seçme gibi istediğin değişikliği yapabilirsin.

Son düzenleme:

Ezes

Yeni üye
17 Ara 2020
47
3
Araştırmacı ruhunu kızıştırmak istemiştim ama kolaya kaçmak niyetindesin anlaşılan:/ Yapman gereken tek şey bilgisiyar dan giriş yapıcak san instagramda sağ tık yapıp öğeyi denetleye basmak sonra orda tablet bilgisiyar simgesi gibi bişey olucak oraya basıp tablet olarak gözükerek instagramda girebilirsin daha da ayrıntı istiyorsan Google İn sana sunduğu yukardadır belki(ben Firefox kullanıyorum) seçeneklerle telefon seçme, marka seçme gibi istediğin değişikliği yapabilirsin.

Araştırmaya kalkmak için çok zamanımın olması lazım, sıfırım bir şey bilmiyorum. Anladım deneyeceğim, teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.