Git clone hakkında

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
Evet değiştirebilirsiniz. Git clone........ Kısmı öncesi istediğiniz bir dosyaya girip ardından indirme işlemini başlatabilirsiniz. Cd ve ls yardımıyla gireceğiniz veya bulunduğunuz dosyayı görebilirsiniz. Eksik olduğumu düşündüğünüz bir yer varsa lütfen bana bildirmeye unutmayınız. İyi forumlar dilerim.

5 Haz 2016
71
10
Ankara
n
Evet değiştirebilirsiniz. Git clone........ Kısmı öncesi istediğiniz bir dosyaya girip ardından indirme işlemini başlatabilirsiniz. Cd ve ls yardımıyla gireceğiniz veya bulunduğunuz dosyayı görebilirsiniz. Eksik olduğumu düşündüğünüz bir yer varsa lütfen bana bildirmeye unutmayınız. İyi forumlar dilerim.
bulunduğum yeremi indiriyor anlamadım tam olarak

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
n

Şöyle anlatabilirim size.

Mesela bilgisayarda iken Masaüstüne erişim sağladınız. Ancak daha rahat bulmak için A dosyası açtınız.

Terminal içerisinde A dosyasına girdikten sonra indireceğiniz her şey A dosyası içerisine inmiş olur.

Şöyle anlatabilirim size.

Mesela bilgisayarda iken Masaüstüne erişim sağladınız. Ancak daha rahat bulmak için A dosyası açtınız.

Terminal içerisinde A dosyasına girdikten sonra indireceğiniz her şey A dosyası içerisine inmiş olur.
Masaüstünüzdeki A dosyasını terminalde açtınız. Şuan bilgisayar başında olmadığım için görseli anlatım yapamıyorum kusura bakmayın. Görsel kullanabilecek durumda olsam daha rahat anlaşılır seviyeye indirgenmiş olabilirdim.

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
n

En basit olarak şöyle diyebilirim.

Masaüstünüzdeki bir klasörün içine Terminal içerisinde giriyorsunuz ve indirdikleriniz o klasör içerisinde oluyor.

Sonrasında başka bir klasöre geçiş yaparsanız da artık oraya inecek hale geliyor.

Umarim biraz daha açıklayabilmilmişimdir.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Genelde git clone desktop yazar desktop ineceği yer anlamına geir eğer ki git clone sonra gelen karşıdan yükleme adresini farklı yaparsan istediğin yere yönlendirebilirisin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.