# Google Config Çekme Açığı # GECEGEZEN

GECEGEZEN

Özel Üye
13 Şub 2016
2,518
1,351
Merhaba arkadaşlar sizlere sitelerin config bilgilerinin direkt olarak listelendiği uzantıları bulmanız için gereken exploiti veriyorum.Bu exploit ile ayrıca admin bilgileride çıkabilir karşınıza.

Aşağıya attığımı google'a yapıştırın ve siteler listelenecektir.
İstediğinizi çekersiniz.

Kod:
[CENTER][COLOR="White"][B]inurl:etc -intext:etc ext:passwd[/B][/COLOR][/CENTER]

Edit örnek olarak bu siteyi buldum 20 saniyede :) Sizde bulabilirsiniz.
http://ftp.asia.edu.tw/OS/OpenBSD/src/etc/master.passwd

axmetmcl

Katılımcı Üye
5 Kas 2011
436
3
Eline sağlık, yine de düzeltmekte fayda var. Bu exploit değil, dork oluyor.

assasien29

Üye
13 Ara 2007
131
0
İzmir
Merhaba arkadaşlar sizlere sitelerin config bilgilerinin direkt olarak listelendiği uzantıları bulmanız için gereken exploiti veriyorum.Bu exploit ile ayrıca admin bilgileride çıkabilir karşınıza.

Aşağıya attığımı google'a yapıştırın ve siteler listelenecektir.
İstediğinizi çekersiniz.

Kod:
[CENTER][COLOR="White"][B]inurl:etc -intext:etc ext:passwd[/B][/COLOR][/CENTER]

Edit örnek olarak bu siteyi buldum 20 saniyede :) Sizde bulabilirsiniz.
http://ftp.asia.edu.tw/OS/OpenBSD/src/etc/master.passwd

Başlıkta Googlenin bir açığı olduğunu anlatmışsın. Bu anlattığın googlenin bir açığı mı ? :)

Le bomba

Üye
10 Ağu 2012
108
0
usta peki bu siteleri buluyoruzda böyle bende exploit-db'de flnda buluyorum peki bunları nasıl kullanacaz?
ne yapabiliriz yada bunlarla?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.