Çözüldü Google Drive Hesabım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

candalgc

Üye
20 May 2018
172
1
Merhaba birisi google drive hesabıma bana çok agır zarar verecek dökümanlar yüklemiş açık olan cihazları kontrol ettigimde kim olduguna ait bilgim olmayan iki cihaz gördüm bu dükümanların hangi cihazdan veya ip adresinden yüklendigini nasıl bulabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Cevap: Acil yardım

Ne gibi bir işlem uygulamam gerek nereye şikayet edebilirim?

Kullandığın tüm cihazları kontrol et, tarama yap antivirüs programı ile. Hesabın şifresini değiştirip hepsinden çıkış yap. İki adımlı doğrulamayı aç.
Zararlı şeyleri sil. Güvenlik için google ayarlamalarını yap, giriş falan olduğunda telefonuna mesaj gelmesi gerekiyor. Şikayet edebilirsin siber polisede şimdilik uğraşacağlarını sanmam onun için sen güvenliğini al büyük bir şey olsa o zaman şikayet edersin.
İp adresinden tam konum çıkmasada konum bulma vb şeyler var ona göz atabilirsin.

Son düzenleme:

candalgc

Üye
20 May 2018
172
1

Kullandığın tüm cihazları kontrol et, tarama yap antivirüs programı ile. Hesabın şifresini değiştirip hepsinden çıkış yap. İki adımlı doğrulamayı aç.
Zararlı şeyleri sil. Güvenlik için google ayarlamalarını yap, giriş falan olduğunda telefonuna mesaj gelmesi gerekiyor. Şikayet edebilirsin siber polisede şimdilik uğraşacağlarını sanmam onun için sen güvenliğini al büyük bir şey olsa o zaman şikayet edersin.
İp adresinden tam konum çıkmasada konum bulma vb şeyler var ona göz atabilirsin.

Dosyaları yükleyen kişi ekran görüntüsü vs delil aldı ise üzerime suçlama yapabilir sizce ne gibi önlemler almalıyım dosyanın yüklendigi tarihi ip adresini vs ekran görüntülerini aldım başka ne yapmam gerek

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf

Dosyaları yükleyen kişi ekran görüntüsü vs delil aldı ise üzerime suçlama yapabilir sizce ne gibi önlemler almalıyım dosyanın yüklendigi tarihi ip adresini vs ekran görüntülerini aldım başka ne yapmam gerek

Dosyalar ne ile alakalı ki ? Zaten bir şey olsa tutulan kayıtlara bakılır korkmana gerek yok. İnternetin ve cihazın üzerinde bu tarz şeyler yapmadıysan çıkar ki google kaydını tutmuş sıkıntı olursa kayıtları çıkarırlar.

candalgc

Üye
20 May 2018
172
1

Dosyalar ne ile alakalı ki ? Zaten bir şey olsa tutulan kayıtlara bakılır korkmana gerek yok. İnternetin ve cihazın üzerinde bu tarz şeyler yapmadıysan çıkar ki google kaydını tutmuş sıkıntı olursa kayıtları çıkarırlar.

Dosyaların içerigini açıklamayı dogru bulmuyorum formda kötü niyetli kişiler olabilir gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldım hatta kimin yükledigini fiziksel olarak bulmak üzereyim sorun şu ki dosyaların yüklenmesi askeri mülakatlara girmeden hemen önce kötü niyetli bir kişi tarafından yüklenmiş gerekli tüm davaları açacagım yardımın için teşekkürler.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf

Dosyaların içerigini açıklamayı dogru bulmuyorum formda kötü niyetli kişiler olabilir gerekli tüm güvenlik önlemlerini aldım hatta kimin yükledigini fiziksel olarak bulmak üzereyim sorun şu ki dosyaların yüklenmesi askeri mülakatlara girmeden hemen önce kötü niyetli bir kişi tarafından yüklenmiş gerekli tüm davaları açacagım yardımın için teşekkürler.

Korkmana gerek yok devlet ve devlet büyükleri aleyinde bir şey yapmadığın sürece asker olabilirsin. Terör suçu vb devlete karşı işlenmiş suçlar ve yüz kızartıcı suçlar olmadığı sürece sınava girip mülakat hakkın var. Şüphelendiğin kişiler varsa onlar üzerinde durup araştırabilirsin.

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,594
773
Cevap: Google Drive Hesabım Hakkında

merhaba

uzaktan paylaşılanlar klasöründe yada bir indirme yaparken eklediğinizden eminseniz bilgilerinizi değistirin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.