Network Google Maps İşletmenin Dava Tehdidi

• Konbuyu başlatan gmps
  • Başlangıç tarihi
G

gmps

Ziyaretçi
Merhaba, ben bir süre önce bir işletme hakkında google maps de kötü yorum yaptım, yorumda işletmenin insanları nasıl mağdur ettiğini yazdım. Bu yazdığım şeylerin hepsini ben bizzat yaşadım,
buna karşılık olarak işletme beni marka karalamaktan savcılığa vereceğini söyledi. Sanıyorum ki böyle bir durumda dava açılabilmesi için google şirketinin savcılık talebi ile verilerimi paylaşması gerekmekte. İşte tam da sorum bu, google böyle bir olay için veri paylaşımı yapar mı ?

Yorumumda hakaret vb. yoktu.
Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkür ederim.

G

gmps

Ziyaretçi

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
190
84
Moderasyon
Çok sağ olun, açıkçası bu kadar saçma bir sebepten mahkemeye çıkarsam diye strese giriyordum. Ülkemizde insanların eleştiriye karşılık kendilerini düzeltmek yerine tehdit ile insanları susturmaya çalışmaları çok üzücü
Hocam bu konudan herhang başka bir yorum buna benzer varsa büyük ihtimalle savcı umursamaz bile çünki o platform bir yorum platformu markaya hakaret içermeden dilediğiniz yorumu yapabiliyorsunuz.
Sadece marka sizi biraz korkutmak istemiş o kadar

Bu durumda endişelenmenize strese girmenize gerek yoktur.

İyi forumlar...

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,934
823
lihtgTHT.php
Genelde bu yorumlar mesajınızı geri çekmeniz için korkutmak amaçlı yazılıyor, üstte de dendiği gibi herhangi bir hakaret veya iftira bulunmuyorsa zaten başınızı ağrıtamayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.