Google Pirate 2.0 Algoritması Mantığı

Rival

Özel Üye
28 Eki 2013
7,264
2
Merhabalar Arkadaşlar,

Uzun süredir <ACRONYM title="Search Engine Optimization">SEO</ACRONYM> üzerine bir yazı yazmıyordum. Bugün bir araştırma yapayım istediğimde karşıma olumsuz, saçma sapan yazılmış bir çok kirli bilgi ve içerik gördüm. Bunların ise en başında Google Pirate 2.0 algoritması geliyor.

Her algoritma güncellemesinde alakalı olsun olmasın "Google algoritma yaptı, h1, h2, h3 etiketleri ve backlinkler önemli" diyorlar.

Yahu Hummingbird algoritması uyumlu backlink paketi yapıyor adamlar (Kahkaha atıyorum her aklıma geldiğinde.
biggrin.gif
)

Uzun lafın kısası Pirate 2.0 algoritması adından da anlaşılacağı gibi Pirate (Türkçe anlamı: Korsan) internet dünyasında illegal halde satış, telif haklarını çiğneyen içerikler, Google filtrelerine takılmayan ücretli dökümanlar gibi bir çok dökümanın DMCA ortaklığı ile arama sonuçlarından kaldırılması ve bu tür anahtar kelimelerle sitenin engellenmesi olmaktadır.

Yurtdışı siteleri analiz ettiğimizde de şöyle bir görüntü paylaşımı olmuş;

JtZuBmq.png

Yukarıdaki ekran görüntüsünü izlediğimizde tüm "izle" yada "indir" kelimeleriyle ilgili bütün anahtar kelimelerin Google dizininden BOMB cezası ile cezalandırıldığı görülüyor.

Peki Ne İşe Yarar Bu Pirate 2.0 Algoritması?

Bu algoritma arama sonuçlarında ürün, hizmet yada filmlere ait içerikleri;

b9JJA9d.png

Şeklinde gösterecektir. Yani bu içeriklerle orijinal ürünleri satın almak çok daha kolay olacaktır.

Peki film izleme ile ilgili mantık nedir diye soracak olursanız da;

66cYVTa.png

görselini inceleyebilirsiniz. Bu görsel'de yukarıdaki bilgilere iltihafen tam bir Google'a yada diğer izleme siteleri tarafından satın alınan orijinal film kalitesi ve yasallığa işarettir.

Kısacası Google'nin savunduğu ve üstüne daha çok düştüğü konu tam olarak budur.

Ve son söz olarak söylemem gerekiyor ki aşağıdaki arkadaş ve arkadaş gruplarına lütfen inanmayın. Bilmediği bir şeyi bir insan nasıl böyle savunur ve üstüne üstlük iş alır (acaba neler yaptı çok merak ediyorum) gerçekten inanamıyorum.

ALINTI : AYDIN ÖZTÜRK

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.