Gördüğün Yeşil? mi?

Mota

Üye
8 Eyl 2016
59
0
Kaliforniya
Beyler şimdi biz bunu yeşil olarak görüyoruz kime sorsak yeşil der ama başkalarının gözünden hiç görmedik yeşili, aslında başkası yeşili bizim kırmızıda gördüğümüz renk olarak görüyorsa ama buna yeşil diyorsa, yani herkes her rengi ayrı bir şekilde görüyorsa ama farkında değilsek herkesin gözünden dünya ayrı renklerden olabilir ama herkes aynı ismi kullanıyor olabilir mesela benim bunda gördüğüm yeşili başkası benim kırmızıda gördüğüm renk olarak görüyor olabilir ama bunun farkında olamayız çünkü başkasının gözünden dünyaya hiç bakmadık herkes dünyayı çok farklı renklerden görüyor ama aynı isimleri kullanıyoruz bence
800Px Auto Racing Green Svg - Hızlı Resim

Son düzenleme:

Teouique

Katılımcı Üye
7 Kas 2015
744
0
Arkadaşlar yanlış anlamış sanırım konu sahibi arkadaşımız toplumun yarattigi baskıyı ele alan felsefetik bir yazi yazmış :)

Düşüncene katılıyorum son zamanlarda empati kuramaz başkasinin fikirlerine görüşlerine tahammül edemez olduk hep bir önyargili davrandık.Keşke bir kere karşımızdaki kisinin gözünden bakabilseydik yaşantilara ...
Siyah dediler inandık siyah dedik beyaz dediler inandık beyaz dedik.

Buna benzer bir beyin yakan düşünce olarak şu var icatlar kesfedilmeden önce onun yerini alan baska bir icat yapilsaydi ne olurdu ?
Mesela petrol yerine elektrikle calisan arabalar yapilsaydi suanda ne durumda olurduk yada çakmak yerine baska birsey?

LeTTa

Uzman üye
20 Eyl 2012
1,716
2
Hawaii
Belki aynaya baktığımızda vücudumuz,yüzümüz başka nereden bilelim.
Ayna bize oyun oynuyor olabilir.

Gerçekden yüzüm nasıl bilmiyorum.

froza34

Yeni üye
8 Tem 2015
30
0
Dostum bu düşündüğün şeylerin aynısını ben de bir kaç yıl önce düşünmüştüm. Uzun bi süre düşündüm ama sonra kendi kendime çürüttüm tezimi. Renklerin frekansları vardır. Yani her renk aslında bellidir. Mor ötesinden kızıl ötesine kadar bütün renkler farklı frekanslara sahiptir. Hepsine farklı isim verilmiştir. Yani herkes aynı rengi görüyo.

kadirbab08

Katılımcı Üye
14 Kas 2007
389
0
Unknow
Farklı gözün renkleri nasıl gördüğünü merak mı ediyosunuz?
Alıntılayıp cevap verin.
1.Futbol sahası hangi renktir?
2.Açık gökyüzü hangi renktir?

Santroz9

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
804
0
Bilinmezden
AaA hiç aklıma gelmemişti. İnsanlar yeşil görüyorum diyebilir lakin gördükleri renk farklı bir renk olsa dahi o rengi yeşil olarak bilebilirler. Çünkü onlar yeşil olarak gördükleri bir rengi diğer insanların çoğu mavi olarak görüyorsa o kişiye mavi renk olarak öğretirler. Ama o kişi o rengi o şekilde öğrenir ve ... Neyse çok karıştı. Anlatılabilecek bir şey değil gibi. Mantık işi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.