Görüşlerinize ihtiyacım var

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
YKS tercih başvurusu yapacam, aklımda 2 bölüm var bu bölümler ile ilgili görüşlerinizi söyler misiniz?

1- Bilgisayar programcılığı
2- Bilişim güvenliği sistemi

Bu iki bölümden hangisini seçersem, siber güvenlik ve beyaz şapkalı hackerlık alanında kendimi geliştirebilirim. Ben bir takım araştırmalar yaptım ama siz tecrübeli kişilerin görüşleri benim için oldukça önemli, üst düzey komutanlarım hepinizin ayrı ayrı görüşlerinizi bekliyorum.

23 Şub 2019
134
2
39
NULL
Önemli olan heves etmektir her hangi bir bölüm önemli değil nazarımca, Avukatlık dahi okusan beyaz şapkalı hacker olabilirsin yine de fikrimi soracak olursan bilgisayar programcılığını veya bilgisayar teknolojisi bölümünü tercih etmelisin

UNKWTR

Yeni üye
22 Tem 2022
24
1
Bir öğrenci olarak program okumanı tavsiye ederim, çunku o alanda örnek okul ele aldıgımızda konya teknık
okuklda sana sql c sharp html php autocad lınux göreceksin

hanifiking21

Katılımcı Üye
17 Mar 2021
523
4
119
bilmesende olur
YKS tercih başvurusu yapacam, aklımda 2 bölüm var bu bölümler ile ilgili görüşlerinizi söyler misiniz?

Bu iki bölümden hangisini seçersem, siber güvenlik ve beyaz şapkalı hackerlık alanında kendimi geliştirebilirim. Ben bir takım araştırmalar yaptım ama siz tecrübeli kişilerin görüşleri benim için oldukça önemli, üst düzey komutanlarım hepinizin ayrı ayrı görüşlerinizi bekliyorum.
python html css php sql c c+ c++ c# js gibi kodlamalar ogernmelisin (ben hala hepsini bilmiyorum) ;)

SloreCode

Üye
21 Haz 2022
199
69
Slr
Bunu aslında kendin bir köşeye oturup uzun uzun düşünüp karar versen kendin için çok iyi olacaktır. Ama bana sorarsan ben sana Bilişim güvenliği sistemi derim.

C+ Diye bir dil var mıydı :D hanifiking21
Oo hocam Sizi Burda Görmek büyük şeref

siber güvenlik her zaman yenilenen bir şey oldugu için bence buna başvurabilirsin 2.şık iyidir bişiler ögrenmek istiyorum diyorsan tabi ama 1. dedigini anlamadım pek

• Sevgi dolu
Tepkiler: K3D

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
BU bölümler sanırsam önlisans sana tavsiyem bilgisayar programcılığına gir oradan mühendisliğe geç.

CEPATR

Katılımcı Üye
17 Şub 2021
356
2
483
36.97352788221948, 35.320778969333766

Bilisim güvenliği teknolojisin de siber güvenlik dersi var, bana kalırsa bilişim güvenliğini oku. Ben de onu tercih olarak seçeceğim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.