Windows Grub rescue hatası alıyorum, ne yapabilirim?

TheDrigch

Üye
25 Nis 2020
91
0
Grub rescue hatasını bir türlü çözemedim kodları denedim insmod normal hatası alıyorum USB ve CD ile biostan Windows yüklemeyi denedim USB taktıgım zaman Casper yazısında kalıyor boot menüye gidiyorum bu sefer USB gözükmüyor cd de bios ve boot açılıyor ancak gözükmüyor soruna yardım edebilecek lütfen bir cevap yazsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

maj344

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
277
2
hocam ben çözümü biliyorum, grub hangi diske yüklü (sda3 gibi mesela) onu söyle yardımcı olurum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vittorex

Yeni üye
28 Mar 2020
5
0
Sirius
Grub rescue hatasını bir türlü çözemedim kodları denedim insmod normal hatası alıyorum USB ve CD ile biostan Windows yüklemeyi denedim USB taktıgım zaman Casper yazısında kalıyor boot menüye gidiyorum bu sefer USB gözükmüyor cd de bios ve boot açılıyor ancak gözükmüyor soruna yardım edebilecek lütfen bir cevap yazsın

Cevap Çok Basit;
Muhtemelen, Dual-Boot Sistemdeki Grub Menüyü sildiğin için oldu veya hatalı yüklemeden dolayı.

Herhangi bir USB/CD/DVD Fark etmez format ekranını getir. CMD yi açıp Şu kodları yaz:
Kod:
bootrec.exe /fixmbr (ENTER)
bootrec.exe /fixboot (ENTER)
daha sonra herşeyi kapatıp format diskinizi çıkartınız. Önyüklemenizi fixlemiş olursunuz sorun çözülür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.