Güçlü Wordlistler nereden bulabilir veya yapabilirim?

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Merhaba öncelikle bu konuyu açma sebebim çoğunlukla gerçekleştirdiğim bruteforce testleri.Bildiğiniz gibi güçlü bir saldırı için güçlü bir wordlist gerekli.
rockyou.txt gibi temel wordlistler de bir yere kadar özellikle Türk kullanıcılar için.Biraz araştırma yaptım ve Türk kullanıcılar için wordlist buldum.Güzel analiz yapmışlar ama wpa wpa2 gibi testlerde yetersiz çıkıyor.Çoğu modem parolası bildiğiniz gibi 13 haneli default keylerden oluşuyor.Crunch gibi toollar ile bu keyleri oluşturmak hem zor hem de petabytlelara kadar çıkabiliyor.Konudan fazla sapmadan, rockyou.txt bazen parolayı kırıyor ama yetersiz.Cupp.py toolu ile de deniyorum ama bu araç için de sağlam info lazım.Crackstation gibi siteler güçlü wordlist kullanıyor.Bu wordlistlerden nerede bulabilirim veya nasıl oluştururum, .cap dosyalarını kırmak için önerdiğiniz site veya wordlist var mı? sizce crack işleminde cloud gpu kullanmalı mıyım yoksa kendi gpumu mu kullanmalıyım? ekran kartım rtx 3050ti.umarım sorum anlaşılmıştır ve bunun birçok benim gibi bu aşamada kalan kardeşlerime yardımcı olur.Evet biliyorum çok soru sordum ve uzattım ama bilgi paylaştıkça çoğalır :)

R3SBUM

Yeni üye
28 Nis 2020
19
8
Merhaba öncelikle bu konuyu açma sebebim çoğunlukla gerçekleştirdiğim bruteforce testleri.Bildiğiniz gibi güçlü bir saldırı için güçlü bir wordlist gerekli.
rockyou.txt gibi temel wordlistler de bir yere kadar özellikle Türk kullanıcılar için.Biraz araştırma yaptım ve Türk kullanıcılar için wordlist buldum.Güzel analiz yapmışlar ama wpa wpa2 gibi testlerde yetersiz çıkıyor.Çoğu modem parolası bildiğiniz gibi 13 haneli default keylerden oluşuyor.Crunch gibi toollar ile bu keyleri oluşturmak hem zor hem de petabytlelara kadar çıkabiliyor.Konudan fazla sapmadan, rockyou.txt bazen parolayı kırıyor ama yetersiz.Cupp.py toolu ile de deniyorum ama bu araç için de sağlam info lazım.Crackstation gibi siteler güçlü wordlist kullanıyor.Bu wordlistlerden nerede bulabilirim veya nasıl oluştururum, .cap dosyalarını kırmak için önerdiğiniz site veya wordlist var mı? sizce crack işleminde cloud gpu kullanmalı mıyım yoksa kendi gpumu mu kullanmalıyım? ekran kartım rtx 3050ti.umarım sorum anlaşılmıştır ve bunun birçok benim gibi bu aşamada kalan kardeşlerime yardımcı olur.Evet biliyorum çok soru sordum ve uzattım ama bilgi paylaştıkça çoğalır :)
Merhabalar, Brute Force İçin Hangi Toolsu Kullanıyorsunuz Acaba?

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,322
360
reaver ile kırmaya çalış airgeddonu kurcala sonra yazarsın wifi kartın varsa tabi

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,171
Selamlar, bu wordlistler el ile oluşturulmuş wordlistlerdir, eğer ücretsiz olsa zaten bu işi ücretli olarak yapmazlardı. Siz de kendi wordlistinizi oluşturabilirsiniz. Bu wordlistler yapımında en çok kullanıldığı görülen parolalar içeren wordlistlerdir. Ek olarak güçlü bir CPU kullanılıyordur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.