Güncelleme Sonrası İmei Silinmesi

sorusorcambir

Yeni üye
8 Tem 2023
3
0
merhabalar genelde bir sorun ile karşılaştığımda sorun site:tht yazarak çözüyordum ancak bu sefer cok farklı
Kuzenlerim bize geldi telefonu cok yavas diye yazılım güncellemesi ypması gerektiğini söyledim o da tamam diyip güvenerek telefonu bana verdi.
yazılım güncellemesini indirip yükleye bastım ve telefon yeniden başlatıldığında şebeke hatası ile karşılaştım. Sorunu yaklaşık 2-3 saat araştırdıktan sonra IMEI kaydının silindiğini farkettim.
Bir formatla nasıl IMEI silinebilir ki.
Telefon: oppoA15s 16GB
1-2 ay önce dayımın tanıdığı bir telefoncudan 2kTL ye alınmış
sıfırı hepsiburadada 3k yani muhtemelen dayım kazıklanmıs.

çocuğa yarın sabah 9 da gel o iş bende dedim.
ailesi biraz cimri paradan kaçınırlar diye sorunu söyleyemedim.
yazarken terler içinde kaldım nolur yardım edin

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460
merhabalar genelde bir sorun ile karşılaştığımda sorun site:tht yazarak çözüyordum ancak bu sefer cok farklı
Kuzenlerim bize geldi telefonu cok yavas diye yazılım güncellemesi ypması gerektiğini söyledim o da tamam diyip güvenerek telefonu bana verdi.
yazılım güncellemesini indirip yükleye bastım ve telefon yeniden başlatıldığında şebeke hatası ile karşılaştım. Sorunu yaklaşık 2-3 saat araştırdıktan sonra IMEI kaydının silindiğini farkettim.
Bir formatla nasıl IMEI silinebilir ki.
Telefon: oppoA15s 16GB
1-2 ay önce dayımın tanıdığı bir telefoncudan 2kTL ye alınmış
sıfırı hepsiburadada 3k yani muhtemelen dayım kazıklanmıs.

çocuğa yarın sabah 9 da gel o iş bende dedim.
ailesi biraz cimri paradan kaçınırlar diye sorunu söyleyemedim.
yazarken terler içinde kaldım nolur yardım edin
yapicak birsey yok sorununu kuzenine anlatmalisin

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,762
507
24
Praise The Fool
Imei kaydı 20K oldu o bir de :D Kayıt edilmiş telefon imeisi silinmez diye düşünüyorum, muhtemelen telefon yurt dışından getirilmiş, başka telefondan imei klonlanmış. IMEI'yi kaybetmeseydin iyiydi. Telefoncu ucuza atar, sen de yapabilirsin muhtemelen ama kullanılmayan bir telefonun imeisi lazım. 3k'lık telefonu hem kaçak imei, hem ikinci el satıp hem de orijinale yakın fiyata satmak da iyiymiş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.