Güvenli İnternet Kullanımı 2020

wycombr

Üye
9 Nis 2008
77
1
istanbul
Ya arkadaşım çok güzel bir iş yapmışsın. Ama yarım. Bir sürü okuyucun Yardm çığlıkları atıyor. Telnet yok diye. Ama cevapta yok.

Ben yardım edeyim dostum.Servislerde telnetin olmaması ya gözünüzden kaçmasıyla yada işletim sistemini yüklerken telneti es geçmenizle mümkün olabilir.Olmaması sıkıntı yaratmaz.

Bununla birlikte konuda anlatılan servislerin devredışı bırakılması pek bir anlam ifade etmiyor çünkü; bu servisler elle yapılandırılarak çalışır yani ha devre dışı ha elle!!
Siz onları başlatmadığınız sürece o servisler zaten açık olmayacaktır.

Servisleri devre dışı bırakmak internette bazı işlemlerinizde sıkıntı yaratabilir.Bunları isimlendirmek zor fakat karşınıza çıkma ihtimali var.

Bu servisleri kapatmak da pcnize erişimi ENGELLEMEZ.İnternete bağlı olduğunuz heran saldırıya açıksınız demektir.Firewall kullanımı bile tam anlamıyla güvenli değilken servislere ne kadar güvenebiliriz ki??

Hacker lar google microsoft gibi siteleri bile hackleyebilirken ki bu serverlarda peşpeşe kurulu internet security ler ve firewall lar varken bizim kullandığımız pclerin güvende olduğunu kimse iddia edemez.

Netice itibari ile bunlar bir önlemdir kendi çapında ama asla kesin çözüm değildir...

arsan50

Yeni üye
13 Mar 2008
12
0
Çok teşekkürler, ağa bağlı sisytemlerde de bunu uygulayabilirmiyiz acaba. Ortak muhasebe programı kullanımında sorun çıkarmı?
Saygılar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.