Hack dilleri

kadir2019

Katılımcı Üye
24 Şub 2019
423
1
herkeze selamlar c++ c# HTML
python ve JavaScript ile hack yapılır mı +kali linux hackte olmazsa olmaz mı?

boldof

Kıdemli Üye
12 Nis 2014
2,190
1
-
Öncellikle Merhabalar

Hespini birden öğrenmeni tavsiye etmem yavaş yavaş öğrene öğrene birisinden başlayıp ilerle tavsiyem c++ ile başlaman tabi yine sana kalmış

Programları hepsinin ayrı önemleri bulunmakta senin bunlara zaman harcayarak kurcalayarak öğrenmen senin için daha iyi

Her türlü sorunu bana özelden sorabilirsin yardımcı olurum ...

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Hiçbir dil öğrenmeden bile hacking ile uğraşabilirsin ama eğer öğrenirsen tabi ki daha fazla ve daha hızlı açık yakalayabilirsin. Önerim Python ile başlayabilirsin. Hem kullanım alanı çok fazla hem de kolay bir dil.

LETRX

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
355
4
Tromsø
neler yapabilirim peki saydığın diller le

Öncelikle Selamlar ,
Herkez değil herkes olacak şekilde kullanırsak tikim var :)

1. Soruna gelicek olursak "c++ c# HTML
python ve JavaScript ile hack yapılır mı ?"
Tabiki yapılır bir dili iyi bilmen sadece hepsine bedeldir tabi web olarak php öneririm. Masaüstü uygulamada hack yapmak içinde c++ en kapsamlısıdır öğrenmesi genellikle zordur ama başarının karşısında hiçbir şey durmaz. Senin hangi alanda hack yapacağına göre değişir.

2. Sorun ise
Hayır bilmek gerekmez çünkü github da birçok kişinin kodladığı tasarladığı programı ücretsiz bir şekilde indirerek kullanabilirsiniz

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhaba, 'Kali ile hack yapılır mı ?'; Kali sadece içinde pentest araçlarını barındıran bir Linux dağıtımıdır, yani Kali olmadan da pentest çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz ancak kolaylık olsun diye Kali kullanabilirsiniz, ben Parrot SEC OS tavsiye ederim.
Pentest alanında da Python rağbet gören ve kullanılan bir dildir. Onun için de şu konuya bir göz atabilirsiniz.

Siber Güvenliğe Giriş Kılavuzu // 'Taipan

youngmen1

Yeni üye
13 Nis 2019
2
0
Bu işler aylar değil yıl alır . Bazen kendi kendime düşünüyorum da hackerlik zor felan ama iyiki de zor yoksa çoluk cocuk velet herkes hacker olmuştu yanlış anlama kardsm genel olrk diyorum

Medinelii

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
651
1
MilkyWayGlxy
Kali linux bir çok alanda hack için sana yardım etmekte.İçinde birçok tool bulundurmakta , gizlenmene de yardımcı olacak bi işletim sistemidir.Olmazsa olmaz değil ama olursa çok işine yarar...İYİ forumlar

castaff

Yeni üye
18 May 2018
40
0
Anakart
Hacker olmak ile bir şeyi hacklemek farklıdır. Eğer amacın birinin hesabını hacklemek falansa programlama dili öğrenmene gerek yok telefonundan bile bir hesabı ele geçirebilirsin. Ama diyorsan ben hacker olmak istiyorum programlama dili öğrenmeden ancak başkalarına bağlı olarak devam edebilirsin. Önerim Python oldukça basit gelecektir. Ama öğrenirken sadece kodları ezberleyeyim mantığı ile bakmamalısın mantığını anlamalısın.

kadir2019

Katılımcı Üye
24 Şub 2019
423
1

Öncelikle Selamlar ,
Herkez değil herkes olacak şekilde kullanırsak tikim var :)

1. Soruna gelicek olursak "c++ c# HTML
python ve JavaScript ile hack yapılır mı ?"
Tabiki yapılır bir dili iyi bilmen sadece hepsine bedeldir tabi web olarak php öneririm. Masaüstü uygulamada hack yapmak içinde c++ en kapsamlısıdır öğrenmesi genellikle zordur ama başarının karşısında hiçbir şey durmaz. Senin hangi alanda hack yapacağına göre değişir.

2. Sorun ise
Hayır bilmek gerekmez çünkü github da birçok kişinin kodladığı tasarladığı programı ücretsiz bir şekilde indirerek kullanabilirsiniz

1-kardeşim herkezin kendine göre dil kurumu var yani senin tiksiniyorum demenle o cümle değişmez.
daha çok python ve c le her haltı yaparsın diyorlar?

LETRX

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
355
4
Tromsø
1-kardeşim herkezin kendine göre dil kurumu var yani senin tiksiniyorum demenle o cümle değişmez.
daha çok python ve c le her haltı yaparsın diyorlar?

Tiksinmek değil kardeşim takıntı. :)
Python öğrenmen büyük bir avantaj neden çünkü nerdeyse bütün işletim sistemleri okuyabiliyor ister windows ister kali hepsinde çalışıyor. C hakkında pek fikrim yok ama python dediğim gibi sana büyük avantaj katacaktır. İyi akşamlar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.