Hack için Laptop önerisi

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
5000 liraya kadar alabileceği bir bilgisayarı gönder de faydalanalım o zaman. Çözüm beğenmemek çözüm değildir. Çözüm bulmak çözümdür.
TPM 2.0 çipini sonradan takarsın diyen birinden böyle tepki görmek :ROFLMAO::ROFLMAO:

Link veriyorum ancak herhangi bir sorumluluk üstlenmiyorum.

15 Eyl 2018
219
15
Türkiye
Sıfır olarak 5000'e kadar benimkinden daha iyi bir fiyat/performans ürünü yok. İkinci el olarak attıklarının 3 ay sonra bozulup bozulmayacağı da belli değil ama özellik bakımından bir tık daha iyi mi, evet iyi. Ben olsam bunları almazdım ama. Aralarındaki tek gözle görülür fark seninkilerde sanırsam i5 7300u işlemci var benim attığımda Celeron N4020 var. i5 7300u'nun bazı yönleri daha iyi, Celeron N4020'nin de bazı yönleri daha iyi. Bütçeyi 3400 liradan 5000 liraya çıkartmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. 5000'in üstüne biraz daha koysun alacaksa daha da iyisini alsın parasına değer en azından. 3400 liralık fiyatını hak ediyor hiç olmazsa. Ayrıca TPM 2.0 çipi sonradan takılabilir. Benim bilgisayarımın anakartında yer var ama boş. Çipi alsam takarım yani. Garanti çoktan bittiği için Windows 11'i sistem gereksinimlerini atlatarak yükledim. Gerek duymuyorum TPM'ye. Windows 12 ve GTA 6 çıkacak ya bu yıl ya da 2024 yılında. Windows 12 uyumlu GTA 6 max ayarlarda kaldıran bir bilgisayar toplayacağım o zaman elimdekini sattıktan sonra.

Son düzenleme:

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Sıfır olarak 5000'e kadar benimkinden daha iyi bir fiyat/performans ürünü yok. İkinci el olarak attıklarının 3 ay sonra bozulup bozulmayacağı da belli değil ama özellik bakımından bir tık daha iyi mi, evet iyi. Ben olsam bunları almazdım ama. Aralarındaki tek gözle görülür fark seninkilerde sanırsam i5 7300u işlemci var benim attığımda Celeron N4020 var. i5 7300u'nun bazı yönleri daha iyi, Celeron N4020'nin de bazı yönleri daha iyi. Bütçeyi 3400 liradan 5000 liraya çıkartmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. 5000'in üstüne biraz daha koysun alacaksa daha da iyisini alsın parasına değer en azından. 3400 liralık fiyatını hak ediyor hiç olmazsa. Ayrıca TPM 2.0 çipi sonradan takılabilir. Benim bilgisayarımın anakartında yer var ama boş. Çipi alsam takarım yani. Garanti çoktan bittiği için Windows 11'i sistem gereksinimlerini atlatarak yükledim. Gerek duymuyorum TPM'ye. Windows 12 ve GTA 6 çıkacak ya bu yıl ya da 2024 yılında. Windows 12 uyumlu GTA 6 max ayarlarda kaldıran bir bilgisayar toplayacağım o zaman elimdekini sattıktan sonra.
1-Alacağınız bilgisayarı sormadım
2- i57300 çok daha iyi bir işlemci
3- Sizin attığınız bilgisayar F/P bile değil ?

deltaturk

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
925
8
1,007
Green Team Mersin Daire Bşk.
Benim bildiğim hack için laptoplar var ama 5 bin tl üzeri mi bilmem

1) Acer Aspire 5 Slim Laptop
2) Apple MacBook Air Laptop
3) ASUS VivoBook 15 Thin and Light Laptop

Apple Macbook tavsiye etmem çünkü Sanal işletim sistemi olsun Dual Boot olsun problem çıkarıyor yani Windows kadar stabil olmaya bilmiyor hatta ve hatta yeni nesil Macbook'lara dualboot hiç tavsiye etmem.
Mac alınacaksa en sağlıklısı İ7 İşlemcili 2011 Macbook

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
5
172
Ne yapın edin seçiminizi iyi yapın. Kafanızı duvara vurmayın sonra. 5 bin tl bütçe ile sıfır laptop alınmaz. İlla diyorsanız inadım inattır o zaman bekleyin paranızı biriktirin iyi birşey alın. Hack dediğimiz şey sadece terminal veyahut tarayıcı kullanmak değildir. Örneğin hash cracking. "Gerçekten" iyi bir işlemci veyahut iyi bir ekran kartı gerektirir. İşin sanal makine tarafıda var. 4 GB RAM'e ve milattan kalma Celeron işlemciye güveniyorsanız üstteki arkadaşın önerdiği HomeTech laptopu alabilirsiniz. Tercih sizin.

15 Eyl 2018
219
15
Türkiye
Ne yapın edin seçiminizi iyi yapın. Kafanızı duvara vurmayın sonra. 5 bin tl bütçe ile sıfır laptop alınmaz. İlla diyorsanız inadım inattır o zaman bekleyin paranızı biriktirin iyi birşey alın. Hack dediğimiz şey sadece terminal veyahut tarayıcı kullanmak değildir. Örneğin hash cracking. "Gerçekten" iyi bir işlemci veyahut iyi bir ekran kartı gerektirir. İşin sanal makine tarafıda var. 4 GB RAM'e ve milattan kalma Celeron işlemciye güveniyorsanız üstteki arkadaşın önerdiği HomeTech laptopu alabilirsiniz. Tercih sizin.
Ben de aynen böyle demek istemiştim. Duygularıma tercüman oldun. Eyvallah kral 👏

Shade6161

Katılımcı Üye
18 Haz 2022
351
96
Benim söylediğimin birebir aynısını söylemiş. İlla 5000 limitinde olacaksınız arkadaşın önerdiği hometech'i alın demiş. Hocam siz vatan bilgisayarda çalışıyor olsanız firmayı batırırdınız valla ya 😀
Söylemek istemiyordum ancak tamamen böyle teknolojik işler ile alakalı bir forumda (Tr'nin en büyüğü) 3000 mesajım var

15 Eyl 2018
219
15
Türkiye
Söylemek istemiyordum ancak tamamen böyle teknolojik işler ile alakalı bir forumda (Tr'nin en büyüğü) 3000 mesajım var
Diğer 3000 tanesinde de burada olduğu gibi aradaki tek farkın Celeron N4020 ile i5 7300U olmasına rağmen insanlara 1500 lira fazla ödettiriyorsanız biz yandık bittik kül olduk demektir 🤣 Arasında 1500 liraya değecek bir fark yok ki hocam. Ağır hacking işlemleri, hash kırma işlemlerinde zaten iyi bir ekran kartı da şart işlemcinin beraberinde. Bu yüzden en az 6000 lirayı gözden çıkartması lazım ama arkadaşımız demiş ki benim 5000 lira bütçem var buna göre bir bilgisayar önerin demiş. Eee bu arkadaşa arasında hissedilir bir farkın neredeyse olmadığı değişik işlemcili diye 5000 liralık bilgisayarı aldırmak yerine 3400 liraya hemen hemen aynı özelliklerdeki işlemcili bilgisayarı aldırmak daha mantıklı. 1600 lira da kâr ediyor. Artan parayla başka malzemeler alabilir veya garanti süresi bittikten sonra ram yükseltmesi ek hdd ssd falan vesaire yaparak yine bilgisayarı canlı tutabilir. Sırf Celeron N4020 değil de i5 7300U işlemcisine sahip olmak için ekstradan 1600 lira ödetmek hiç profesyonel birinin önerebileceği bir durum değildir. Hayır, aradaki fiyat farkı 500-600 lira olsa eyvallah. O zaman buna değer diyeceğim de siz resmen zarara sokuyorsunuz arkadaşı. 1600 lira fazladan verip 5000 liraya o sizin önerdiğiniz bilgisayarı alacağına biraz daha üstüne koyup 6000 lirayla daha iyi grafik ve merkezi işlemcili bir bilgisayar alır, kâr eder en azından.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.