Hack işlerinden para kazanılabilir mi?

nick6547

Üye
27 Eyl 2013
145
4
Arkadaşlar hack işlerinden para kazanılabilir mi? Paraya ihtiyacım var öğrenciyim bu arada.

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Tabiiki de kazanılabilir, kazanılıyor da. Fakat sizin kendinizi hangi alanlarda ne kadar geliştirdiğinize bağlı bu. İsterseniz bir siber güvenlik uzmanı olarak özel şirketlerde iş bulabilirsiniz ya da dilerseniz de siyah şapkalı diye tabir edilenler gibi illegal yollara başvurarak para kazanabilirsiniz.(kredi kartı çalma, fidye virüsü yedirme vesaire diye gider bu.) Dediğim gibi; herhangi bir alanda ne kadar uzman olduğunuza bağlı ve de vereceğiniz kararlara bağlı olarak değişebilir. Özet olarak; evet rahatlıkla kazanılabilir.

TRefex

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
301
0
Kazanılır ama hemen olacak iş değil bu yıllarını vermen gerek. Para için yapacaksan yapmamanı öneririm :)

44Ahmet40

Üye
16 May 2019
81
0
Yapabilirsin ama illegal işlere bulaşmadan sadece Bi şirket vs açıklarını bulmak işine yarar

Muhammed1999

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,070
12
9999999
bu tür işlerde para kazanımı genelde site açığı falan olur. Ama diğer işlere girme. Cezaevinde askerdim 2 ay önce geldim birisiyle konuşuyodum anlattı banka hesaplarını çaldığı için ceza yemiş 30 yıl suçu bilişimdi yani

Roothaning

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
653
2
Adminin dediği gibi bugbounty kazanabilirsin oda öyle ben açık bulayım hemen paramı alıyım gibi kolay bir iş değildir.

Mokojoker

Yeni üye
20 May 2018
5
0
Tabi ki kazanılır. Yasal olarak siber güvenlik uzmanı bile olabilirsin bilgi koruma karşılığı para alarak veya bir bilgi alıp para karşılıpı aldığın kişiye satarak:mutlu

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,407
Merhaba hackerone den açık bulursanı bildir bug bounty açık ise açık bulabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.