Zararlı Yazılım Hacker Haddiski ele geçirdi hesaplarımı soymaya çalışıyor .

qweto31

Yeni üye
14 May 2020
4
0
Dün gece harddisk temizlemek icin bi program yüklemiştim . Sabah uyandığımda online oyun mailim hacklenmis ve oyun hesabım soyulmuş . Ben e postayı sıfırladım şifresini değiştirdim kurtarma e postasını kaldırdım yerine telefon doğrulaması ve 2 faktörlü doğrulama yapmama rağmen bu hacker hesabıma giriş yapabiliyor ve oyun hesabımı kendi üzerine alabiliyor . Kendi üzerine aldığı e posta adresini biliyorum ayrıca kendisine oradan ulaştım kendisi oyun hesabımı çalmadan pesimi bırakmayacağını bana söylüyor ayrıca bilgisayarını hard reset yapsan dahi benden kurtulamazsın diyor . Bilgisayarımda bir sürü özel şeylerim vb vardı bunları da eline geçirdiğini düşünüyorum . PC yi açmadım bu olaydan sonra her işimi telefondan hallediyorum ama hâlâ mail hesabımı ele geçirebiliyor yardım bekliyorum lütfen

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
881
212
ARS3F
Format at ip değiştir(Eğer statik ip servisi kullanmıyorsan modemi resetlemen yeterli olacaktır) Öm üzerinden sana yardım edebilirim.

Son düzenleme:

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Mail şifreni, telefondan değiştir telefondan hallet işlerini.
Bilgisayarında keylogger vardır her bastığın tuşu görüyordur adam.
İnternet kapalıyken önemli olan dosyalarını al bir diske vs. bilgisayara format at.
Hiçbir şey yapamaz ondan sonra

KingBattle666

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,289
0
Vezirköprü
Aynı Ağ Üzerinden Mailinizin Şifresini Değiştirmeyin Mesela Telefonunuzda Veri Bağlantısını Kullanın Mailinizin Güvenlik Ayarlarını Titizlikle İnceleyin Karşı Tarafa Ait Bir Kurtarma Bilgisi Kalmasın Sonrada Şifrenizi Yenileyin Diğer Hesaplardan Çıkış Yap Diyin Artık Alamayacaktır.
2) Olarak Modeminizin Küçük "RESET" Düğmesine 10 20 saniye Basılı Tutun Ardından 20-30 Saniye Kapatın Yeni Ip Adresine Sahip Olacaksınız Modeminizin Şifresi Üstünde Yazılı Olan Şifre Olacaktır O Şekilde Erişim Sağlayabilirsiniz Bilgisayarada Temiz Bir Format Atın.

qweto31

Yeni üye
14 May 2020
4
0
Format at ip değiştir(Eğer statik ip servisi kullanmıyorsan modemi resetlemen yeterli olacaktır) Öm üzerinden sana yardım edebilirim.

Modem kullanmıyorum laptopa mobil veri üzerinden bağlanıyordum . Bundan dolayı virüs telefona bulaşmış olabilir mi

Bilgisayara mobil veri üzerinden bağlanıyorum internete . Bu şekilde telefonuma da ulaşmış olabilir mi

Aynı Ağ Üzerinden Mailinizin Şifresini Değiştirmeyin Mesela Telefonunuzda Veri Bağlantısını Kullanın Mailinizin Güvenlik Ayarlarını Titizlikle İnceleyin Karşı Tarafa Ait Bir Kurtarma Bilgisi Kalmasın Sonrada Şifrenizi Yenileyin Diğer Hesaplardan Çıkış Yap Diyin Artık Alamayacaktır.
2) Olarak Modeminizin Küçük "RESET" Düğmesine 10 20 saniye Basılı Tutun Ardından 20-30 Saniye Kapatın Yeni Ip Adresine Sahip Olacaksınız Modeminizin Şifresi Üstünde Yazılı Olan Şifre Olacaktır O Şekilde Erişim Sağlayabilirsiniz Bilgisayarada Temiz Bir Format Atın.
Laptopa interneti mobil veriden bağlıyordum . Bundan dolayı telefonumdan da bilgiler ele geçirebilir mi . Ayrıca yarin format attıracağım

Moderatör tarafında düzenlendi:

VugaaR

Yeni üye
13 May 2020
34
0
Azerbaijan
Bilgisayarı güvenli modda açıp istediğin herşeyi yedekle (internet açık olmayacaktır). Antivirüs ile tara. Eğer keyloggeri bulursan , silme. Polise teslim et sonra silmeni tavsiye ederim (eğer bu kadar soymuşsa seni suç sonuçta)

Edit1: Windows Defender'in Buraları tarama diye bir kısmı var orası temiz olması gerek. Eğer temiz değilse o kısımlara iyice bak. Keylogger oralarda ola bilir.

Edit2 : Virüsü karantinaya ala bilirsin. Teslim et polise sonra Windows a format at Rufus ile

Son düzenleme:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Adım:1

Keylogger saldırısına benziyor.Size tavsiyem görev yöneticisi >işlemler kısmından kaynağını bilmediğiniz işlemleri "işlem ağacından" sonlandırın.Bunu yapmadan önce işleme sağ tık>dosya konumunu aç diyerek virustotalde taratmanız.Ve silmeniz.Sorun çözülmediyse adım 2 yi izleyin
Adım:2

Emin olmak için başlat butonu>msconfig>hizmetler kısmından üreticisini bilmediğiniz işlemleri devre dışı bırakın.Önemli dosyalarınızı yedekleyin.Ve format atın :)
İyi Forumlar
18917922.jpg

lllroselll

Katılımcı Üye
10 Nis 2020
848
92
Abu Dubai
Merhaba

Bi Nevi Sizi Tehtid Etmiş Bunu Yapan Kişide Küçüge Benziyor Siber Suçları Bilmiyor Belliki

https://www.turkhackteam.org/ihbar/ Kişiyi Deliller İle İhbar Edebilirsiniz.

Madde 243
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
(4) Bir bilişim sisteminin kendi içinde veya bilişim sistemleri arasında gerçekleşen veri nakillerini, sisteme girmeksizin teknik araçlarla hukuka aykırı olarak izleyen kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

İyi Forumlar...

Twixter48

Katılımcı Üye
17 Tem 2016
298
3
hard reset yapsan kurtulamazmış sen kimsin la kardeşim yapıcağın şeyler basit sen gmailine istediğin kadar doğrulama şeyi koy telefon filan her türlü girerler eğer gmail güvenliğe almak istiyorsan bütün şifreni filan telefondan değiştirceksin ve bilgisayara girmiceksin bilgisayarda girmek için yapacağın şeyleri söyleyim sana -
1- önemli dosyalarını flashbelleğe yükle sana büyük ihtimal rat atmışlar kurban aktif olmadığı bir zamanda gizlice format dosyasını indirmen lazım ve bilgisayarına format atmadanda kurtulabilceğini sanmıyorum. usb flash bellek yöntemiyle format atması çok kolay önemli dosyalarını başka flashbellek yoksa mediafire gibi bulut depo sürücülerine kayıt olup dosyalarını oraya yükleyebilirsin - başka şekilde kurtulamasın ve sana tavsiyem virüs tarama programlarıyla filan hiç uğraşma windows defender ile kurban trojanı crypter yaptıysa hiçbi şekilde virüsü bulamazsın bunları yaptıktan sonra indirdiğin her dosyayı açma veya sandboxide aç bunu bilmen lazım kimse babasının hayrına millete bişi vermez..

qweto31

Yeni üye
14 May 2020
4
0
Merhaba

Bi Nevi Sizi Tehtid Etmiş Bunu Yapan Kişide Küçüge Benziyor Siber Suçları Bilmiyor Belliki

https://www.turkhackteam.org/ihbar/ Kişiyi Deliller İle İhbar Edebilirsiniz.

Madde 243
(1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren veya orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
(2) Yukarıdaki fıkrada tanımlanan fiillerin bedeli karşılığı yararlanılabilen sistemler hakkında işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir.
(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
(4) Bir bilişim sisteminin kendi içinde veya bilişim sistemleri arasında gerçekleşen veri nakillerini, sisteme girmeksizin teknik araçlarla hukuka aykırı olarak izleyen kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

İyi Forumlar...

Teşekkür ediyorum . Şikayet etmem icin gerekli belgeleri telefonumdan kaydettim. Bilgisayarı fortmatladiktan sonra ilk işim şikayet etmek olacak . 2tane mail adresini ve elinde kullandığı telefonun marka modeline kadar buldum .

RedLifes

Üye
15 Şub 2019
141
1
tüm yapman gerekenleri söylüyorum
-farklı cihazdan şifrelerini fln değiştir
-forumumuzda rat temizleyici programları kullan
-malwarebytes ile tarama yap
-combofix ile tarama yap
-yedekleme yap ve format at

sonuncu maddeye kadar yap hala virüs olduğunu düşünüyorsan sonuncu maddeyide yap

Son düzenleme:

boole

Global Moderatör
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
öncelikle geçmiş olsun söz konusu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunun ve bilgisiyarınızı formatlayın hiç birşey olmaz muhtemlen lamer i teki bu tür olaylarda tehdit ve baskı ile sizi yıldırmaya çalışıyorlar biliyorki sen format atsan veya temizlesen kontrolu kaybedicek o yüzden seni yıldırmaya çalışıyor mail adresini de bu halde ele geçirmesi normal değil muhtemlen senin bilgisayarından ele geçirmiş olabilir şahsen ben kendi mailime şifre bilsem dahi giremiyorum farklı ip den ki sen de doğrulama vs de açık diyorsun neyse sen bu kişiden şikayet ci ol yanına kar kalmasın.

Slurpy

Üye
4 May 2020
65
1
hard reset yapsan kurtulamazmış sen kimsin la kardeşim yapıcağın şeyler basit sen gmailine istediğin kadar doğrulama şeyi koy telefon filan her türlü girerler eğer gmail güvenliğe almak istiyorsan bütün şifreni filan telefondan değiştirceksin ve bilgisayara girmiceksin bilgisayarda girmek için yapacağın şeyleri söyleyim sana -
1- önemli dosyalarını flashbelleğe yükle sana büyük ihtimal rat atmışlar kurban aktif olmadığı bir zamanda gizlice format dosyasını indirmen lazım ve bilgisayarına format atmadanda kurtulabilceğini sanmıyorum. usb flash bellek yöntemiyle format atması çok kolay önemli dosyalarını başka flashbellek yoksa mediafire gibi bulut depo sürücülerine kayıt olup dosyalarını oraya yükleyebilirsin - başka şekilde kurtulamasın ve sana tavsiyem virüs tarama programlarıyla filan hiç uğraşma windows defender ile kurban trojanı crypter yaptıysa hiçbi şekilde virüsü bulamazsın bunları yaptıktan sonra indirdiğin her dosyayı açma veya sandboxide aç bunu bilmen lazım kimse babasının hayrına millete bişi vermez..

ben sandboxla açtım bi programı save.dat stealer oyun dosyamı çaldı hacklendim

TOMAR

Üye
18 May 2018
180
0
NEREYE ?
Merhaba hocam Geçmiş olsun öncelikle
Hocam Gmail'de Sizin hesabınıza giren herkesi görebilirsiniz yani tüm cihazları hatta cihazların içindeki dosyaları dahi silebilirsiniz konumunu bulabilirsiniz lakin bu dediklerim şahıs telefonundan girmiş ise mümkün olabilir

ben sandboxla açtım bi programı save.dat stealer oyun dosyamı çaldı hacklendim
Hocam sandbox'tan nasıl virüs bulaşabiliyor yani sanal makine değil mi sonuçta

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.