Hacker mı olmalıyım yoksa yazılımcı mı?

Beratpoyraz26

Yeni üye
31 May 2023
17
3
Merhaba arkadaşlar hackerlık ve yazılımcılık arasında kaldım ben daha çok kodlama tarafına bakmak istiyorum ama siber güvenlik de hoşuma gidiyor ne yapmalıyım bilmiyorum

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,447
22
3,194
Ağ Kablolarında Geziyor
Merhaba arkadaşlar hackerlık ve yazılımcılık arasında kaldım ben daha çok kodlama tarafına bakmak istiyorum ama siber güvenlik de hoşuma gidiyor ne yapmalıyım bilmiyorum
bunun cevabını bizzat senin verdiğini düşünüyorum,siber güvenlik ilginizi çekiyorsa, bunu yazılım ile birleştirebilirsiniz, mesela güzel programlar yazabilirsiniz, örnek verecek olursam ;wireshark, brupsuite, nmap gibi.. ve değinmek isterim, nmap açık kaynak kodlu bir araç, kendince bir toolu geliştiredebilirsin mesela.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,637
12
1,658
Bir yazılımcı genelde oyun/Web/mobil uygulama alanlarının birinde kendini geliştirir
Bir saldırgan ise gerektiğinde yazılımlarla yapılmış araçları kullanır ve ihtiyaçları doğrultusunda kendi bir araç yazması gerekebilir, veya bazı zafiyetleri anlayıp sömürebilmesi için o dili bilmesi gerekir

Yani saldırgan kendini yazılım alanında da geliştirir ise daha iyi yol alır

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
120
4,799
7 yıl önce siber güvenliğe başladım. Pek çok saldırı türünü öğrendim. Ancak hiçbir işime yaramadığını fark ettim. Bana bir değer katmıyordu.
Ancak yazılıma başladığımda her şey değişti. Çok fazla keyif alıyordum. Sürekli yeni bir şeyler yapmak, veya kendi ihtiyacın olan programları bedavaya kendin yapmak gibi durumlar beni içine çekti. Şu aralar biraz daha sibere yönelmiş olsam da yazılımı asla bırakmam.

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
14
182
Yazılımcılık daha keyifli. Hackerlik kısmına geçersek. Mesajında "beyaz şapkalı hackerlik" olduğunu belirtmişsin. Ancak şunu unutma. Sen kendince iyi taraftada olsan karşı taraf seni iyi değil kötü taraf olarak görüyor. Yani sağlam bir yere denk gelirsen başına iş açabilirsin. Olmaz falan deme. Olabilir. En iyisi yazılım. Başına bela mela almazsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.