Hacker olmak için nereden başlamalıyım

CHanz

Yeni üye
9 May 2022
9
3
Ohio
Selamlar kendimi bildim bileli bilgisayar başındayım ve az çok bir şeyler denedim sizce hacker olmak için nereden başlamalıyım en baştan önerirseniz daha iyi olur şimdiden teşekkür ederim.

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
399
241
25
MEDUSA
Selamlar kendimi bildim bileli bilgisayar başındayım ve az çok bir şeyler denedim sizce hacker olmak için nereden başlamalıyım en baştan önerirseniz daha iyi olur şimdiden teşekkür ederim.
öncelikle hoşgeldin,forumda yeterince bilgiler var hack kavramı çok açık bir kelime,hacker kelimesi senin zanettiğin kişi olmayabilir , zamanla anlarsın.
forumda bulunan genel programlama başlık adı altında temel bilgileri zaman içinde edinebilirsiniz.
Forumda yeterince kaynak var,sormadan önce bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,469
2,644
Merhaba Değerli Üyemiz, öncelikle hacker olmanız için bunu isteğinize yapıyor olmanız gerekir. Çünkü isteksiz yapılan işten başarı elde edilmez. İyice araştırın, videolar izleyin, sorular çözün, çeşitli kursları izleyin öncelik olarak temelden başlayın.
Sonra öğrenmeniz gereken birkaç program olacak onlarda bu şekilde;
İşletim Sistemleri olarak; Windows, MacOS, Linux
Program olarak ise; PHP, Python, Javascript, Html, C ve C++ ve daha fazlası.

Ek olarak ise,
Sosyal Mühendislik, Ağ becerilerini bilmeniz gerekmekte.

Son olarak formumuzadan bazı hack konuları mevcuttur, dilerseniz o konuları inceleyin derim ben.

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
Aleykümselam değerli üyemiz:
Benim tavsiyem yazılım olacaktır, bir Hacker yazılım dillerini mutlaka bilmeli diye düşünüyorum.
İyi Forumlar Dilerim.

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
248
21
Kali Linux
MERHABA DOSTUM
SEN YARDIM AÇAR AÇMAZ GELDİM :)

5aE7rL.png

Tabikide Kali Linux İle Başlamalısınız.
Trojan Oluşturmak Karşı Tarafa Sızmak Gibi

Konuma Göz Atabilirsin

Turk Hack Team Çaylak

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
966
23
BJK
Öncelikle her Şeyden Önce Kesinlikle Kendini Tamamiyle Hem Sanalda Hem Gerçek Hayatında Anonym Yapman Lazım Bu Doğrultuda İlerlemessen Yapacağın Her Siber Saldırıdan Sonra Hakkında İstemeyeceğin Hukuk Yollarında Bulursun Kendini Her Zaman Konuşucagın Kişiye Dikkat Etmen Gerek Hakkında Bir Bilgi Sızıntısı Varmı Yokmu Bunlar Hep İlk Başlangıç Yollarından En Önemli Kritelerden Biri Yoksa Boylarsın Hapishaneyi Sana Yazık Olur Ailen Üzülür .

LOEN

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
408
504
offset
donanım bilgilerine sahip olup -- > network temel seviyye -- > siber güvenlikde işinizi görecek programlar yazmak için yazılım dillerine yönelmek -- > siber güvenlikte kendinizi geliştirip kendi yazılımlarınızı çıkara bilirsiniz

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
227
Zararlı yerlerde - Aydın
Merhabalar,
Öncelikle yazılım öğrenmeni öneririm ki açıkların nasıl çalıştığını - nasıl yapıldığını daha iyi kavrayabilesin. Ayrıca linux kullanmayı da öğrenmeni öneririm.
Dili ilgi alanınıza göre seçmenizi öneririm örn.
Web tasarım ile ilgileniyorsanız: HTML, CSS, JS, Angular, Bootstrap ...
Sunucu tarafı ile ilgileniyorsanız: C++, JS, C# ...
Masaüstü uygulama geliştirme: C#, C++...
...
İyi günler dilerim.

Wixstra

Katılımcı Üye
10 Mar 2021
311
184
Google

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
223
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba değerli üye benim tavsiyem başta temel linux bilgilerinden başlamanız olacaktır. Yanında da bir yazılım diline başlamanızı önermekteyim
önereceğim dil hack işlemlerinede uygun olan python olacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temel linux bilgilerini öğrendikten sonra temel hack bilgilerine geçiş yapınız örnek ne yapacaksınız biraz bahsedeyim hack için bir sistem seçeceksiniz
kurulumlar yapılacak daha sonra temel linux komutları gelecek daha sonra gizliliğin sağlanması gibi bilgi toplama gibi konuları ele alabilirsin "TEMEL" 1. basamaktan
6. basamağa atlarsan olmaz sindire sindire git. iyi forumlar

CHanz

Yeni üye
9 May 2022
9
3
Ohio
Alan dediğim siyah beyaz şapka değil.
Alandan kastım ne ile ilgilenmek istiyorsun? Web güvenliği mi? Ağ güvenliği mi? Veritabanı mı? Sunucu yönetimi mi?
Yani hacking'de amacın ne
web ve ağ şu anlık tercihlerim bunlar.

Merhaba değerli üye benim tavsiyem başta temel linux bilgilerinden başlamanız olacaktır. Yanında da bir yazılım diline başlamanızı önermekteyim
önereceğim dil hack işlemlerinede uygun olan python olacaktır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Temel linux bilgilerini öğrendikten sonra temel hack bilgilerine geçiş yapınız örnek ne yapacaksınız biraz bahsedeyim hack için bir sistem seçeceksiniz
kurulumlar yapılacak daha sonra temel linux komutları gelecek daha sonra gizliliğin sağlanması gibi bilgi toplama gibi konuları ele alabilirsin "TEMEL" 1. basamaktan
6. basamağa atlarsan olmaz sindire sindire git. iyi forumlar
Selamlar eğer bir sakıncası yoksa sen nasıl başladın bu yola bir ipucu verir misin bana şimdiden teşekkür ederim :) <3

K3D

Katılımcı Üye
1 Mar 2021
629
555
30
root
Öncelikle bu işlere başlamadan önce algoritmayı bir çöz, algoritmaya göre gidersen her şey senin için çok iyi olur, ben şahsen JAVA ile başladım yoluma. Sende bunun gibi kendine en uygununu seç, bir dil öğrenirken diğer dile atlama ki beynin yerin 7 kat altına çakılmasın. Her şey yavaş yavaş, rahat ve profesyonel, umarım hayalini kurduğun günlere, hedeflediğin yerlere gelebilirsin kardeşim :)

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Merhaba değerli forum üyesi;

Hacker olmak için network, programlama , sunucu tarafı, reverse , adli analiz vb. Konularda bilgi sahibi olmalısın ilk başta bilgisayar prensiplerini öğrenmem faydalı olacaktır sonrasında basit yazılım dilleriyle örneğin python vb. Sonrasında php js ruby c# gibi dilleri ogrenmelisin ilersinde network , adli analiz gibi konulara yönelik kendini geliştirdikten sonra ctf soruları çözerek bu alandaki bilgilerinizi test edebilirsiniz.​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.