Yazılım | Programlama hacker olmak için Programlama dillerini bilmem yeterli mi

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
2
144
arkadaşlar merhaba ben kenzai hocamız beyaz şapkalılık ile ilgili bir konu açmış ve Programlama: C ++, Python / Ruby ve PHP öğrenmeye odaklanın. demiş gerçekten kafam çok karıştı bana herkes başka birşey diyor hacker beyaz şapkalı hacker olmak için bu programlama dillerini bilmem yeterlimi

Moderatör tarafında düzenlendi:

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
Siteler , uygulamalar her şey programlama diliyle yazıldığı için iyi bir siber güvenlikçi olmak için bu dilleri bilmenin %80 yeterli olduğunu düşünüyorum.
%20 lik kısımda ise mantığını , analitik zekanı kullanmayı bilmek olduğunu düşünüyorum. Bana göre sosyal mühendisliğin de iyi olması gerekiyor.

EMR00

Üye
24 Nis 2020
185
0
arkadaşlar merhaba ben kenzai hocamız beyaz şapkalılık ile ilgili bir konu açmış ve Programlama: C ++, Python / Ruby ve PHP öğrenmeye odaklanın. demiş gerçekten kafam çok karıştı bana herkes başka birşey diyor hacker beyaz şapkalı hacker olmak için bu programlama dillerini bilmem yeterlimi

denizde yol almak için sadece kayık yeterli olmaz.

kali linux konusunda kendini geliştirmen lazım açık taraması ve siteye exploitle sızmak için. ayrıca ağ yapısı hakkında biraz bilgi sahibi olman gerekli. "hacker" sadece bilişimle uğraşmaz. sosyal mühendislik öğrenmen lazım.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.