Hacker olmak Nereden başlamalıyım ?

c2high

Üye
8 Eki 2023
78
12
Meraba arkadaşlar öncelikle kendime bir leptop aldım kali linux herşey kurdum ama nereden başliyacamı bilmiyorum . Daha sonra hacker olmak için illa bir yazılım dili bilmem gerekiyormu gerekiyorsa hangi yazılım dili bilmem gerek ?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,800
Meraba arkadaşlar öncelikle kendime bir leptop aldım kali linux herşey kurdum ama nereden başliyacamı bilmiyorum . Daha sonra hacker olmak için illa bir yazılım dili bilmem gerekiyormu gerekiyorsa hangi yazılım dili bilmem gerek ?
Hacking dediğimiz kavram çok geniş bir kavram. Bir tarafın yazılım bilmesine gerek yokken bir tarafın bilmesi gerekiyor.
Zamanında bununla alakalı detaylı bir yazı yazmıştım, onu okuyabilirsiniz: Siber güvenlik için yol haritası!

Yegar

Üye
17 Kas 2023
85
22
Kanada
Temeli aldıktan sonra gelişmek sana kalmış araştırmacı ol , bi sorunu çözüceksin ardına başka sorunlar çıkacak zaten sana çöze çöze yol kat etmeye bakacaksın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.