Hackerlar antivüris programı kullanırlar mı ?

alperfb18

Uzman üye
27 Şub 2016
1,796
0
London
ee tabii ki mesela tanıdığım arkadaşlarım ve benim kullandıklarım az da olsa hacklediğim yazılım programları ve hesaplar oldu internet eklentisi koruyucu , bilgisayar arayüz programları telefonumda kullanıyorum

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Merhabalar.

Kişiden kişiye göre değişir bu. Bir adam vardır hiç kullanmaz, Gereksiz görür. Biri vardır Antivirüs programı olmazsa olmaz diyenlerdendir bu değişir kişiden kişiye göre yani dost.

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Kullanır veya kullanmaz kişiye veya işletim sisteminden diğer işletim sistemine göre değişir ancak gerçek anlamda "hacker" düzeyine ulaşmış kişiler indirdiği dosya nedir nereye etki eder hangi trojanı içerir hangi truvayı içerir ne yapar , ne yararı ne zararı vardır bilir . he kimileri vardır bu işlerle uğraşmaz , ancak antivirüs programlarının iyi kötü yönleri vardır forumda araştırırsan bulabilirsin

mesela Windows kullanan bir adam kullanır

fakat linux kullanan bir adamın kullanmasına gerek yok çünkü zaten tüm kodları o adam yazıyor , uçbirim kullanarak işletim sistemini kendine göre şekkillendiriyordur . Umarım senin için yeterli olur .

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Windows kullanmadıkları için gerek yoktur. Kendi güvenlik duvarlarını oluştururlar Bu onlara yeterlidir. İyi bir hacker zaten trojan bilgisayarında yeri yoktur.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Hacker'lar Akıllıdır.Akıllı Olan Zaten O Dosyanın Virüs Mü Değil Mi ? Olmadığını Anlar.Hem Antivirüs Demişken Windows'ta Fazla Bir Şey Yapılmaz.Linux'a Geç.

MTTK

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
944
0
Kullanır veya kullanmaz kişiye veya işletim sisteminden diğer işletim sistemine göre değişir ancak gerçek anlamda "hacker" düzeyine ulaşmış kişiler indirdiği dosya nedir nereye etki eder hangi trojanı içerir hangi truvayı içerir ne yapar , ne yararı ne zararı vardır bilir . he kimileri vardır bu işlerle uğraşmaz , ancak antivirüs programlarının iyi kötü yönleri vardır forumda araştırırsan bulabilirsin

mesela Windows kullanan bir adam kullanır

fakat linux kullanan bir adamın kullanmasına gerek yok çünkü zaten tüm kodları o adam yazıyor , uçbirim kullanarak işletim sistemini kendine göre şekkillendiriyordur . Umarım senin için yeterli olur .

teşekkür ediyorum

Np4QmO

Üye
18 Mar 2017
198
0
Görünmüyor
Hayır kullanmaz. Ben sadece 1 sene hacking ile ilgilenmemin ardından tabii o 1 sene içerisinde çok virüs yedim. 2. Seneden itibaren bir dosyanın boyutundan bile virüs olup olmadığını anlayabiliyorum. Mesela insanlar düşük boyutlu dosyaların virüs olduğunu düşünürler. Ama düşük boyutlu programlar örnek olarak 10 - 35 kb aradındaki dosyalar basit amaçlarla kodlanmıştır. Yani çok profesyonel programlar değildir lakin 15 kb. Bu ne işe yarıyor olabilir demeyin. O boyutlu bir programla yapamayacağınız çok az şey vardır. O az şeylerden birisi rat veya keyloggerdir. Bunların fonksiyonları fazla olduğundan serverde çok fazla özellik bulunur. Boyutları yaklaşık 600 kb olur. Tabii yazılıma fazladan kod satırı ekleyerek yazılım boyutunu arttıran rat ve keylogger yazılımları da yok değil. Ama dediğim gibi ben 1 senede alıştım bunlara. 3 Senedir Anti Virüs kullanmıyorum. Hacking işleride 4. Senem.

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
İsteyen kullanır ama bir hacker bir dosyanın trojan olup olmadığını kendisi ayırt eder zaten gerekeni yapar , antivirüs yerine sanal makine yüklemek daha mantıklı olur antivirüste nolur nolmaz diye yüklenir :)

Son düzenleme:

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
"Hiçbir sistem güvenli değildir" sözünü her yere yazan heçkırlar şimdi anti virüs kullanmıyoruz felan yazmış :trl Kimseye laf atmıyorum ama bu çok çelişkili bir durum :trl :trl

Neyse asıl konuya gelirsek windows kullanan birinin antivirüs kullanması gerekir bence şu an bilgisayarınızda virüs olmadığı ne malum ?

Bak başımdan geçen bir olayı anlatayım (İster inanın ister inanmayın fakat %100 yaşanmıştır.)

Bir kaç yıl önce Deep Web'i merak ettim. Linklere baktım felan bir tane Türk forum sitesi buldum (Hala duruyor internette araştırın).

Üye oldum başlıklara falan bakıyorum işte bir adam yazmış oraya işte şifre gizlenmiş olan yazı (yada öyle bir şeyler) merak ettim girdim.

Adam bildiğin karmaşık kelimelerden oluşan yazı atmış (Bildiğin buraya yazdığımız gibi yazı mesela "ad85aDi" gibi yazmış).

Yazının en başında (5 = B // s = k ) gibi cümleler vardı bende dedim şunu notepade alıp değiştir yaparak bu şifreyi çözerim. :trl

Tam kopyaladım notepade yapıştırdım birden Eset (Antivirüs programı) ötmeye başladı dedim ula noliyi :trl

Eseti açtım tarama falan yapmaya çalışıyorum derken eset devre dışı kaldı açmaya çalışıyorum açılmıyo (Hatta burada yardım merkezine yazdım eset devre dışı oldu ne yapabilirim diye) ben ne olduğunu anlamaya çalışıyorum tekrar o foruma girdim yorumlara biri virüs kopyalamayın sakın yazmış ben çıldırıyorum sonra birkaç virüs programı daha yükleyip sildim virüsü.

Meğersem adam prof hackermış bildiğin o yazı önbelleğe alınınca tak diye virüs bulaşıyor :trl
(Adamı taktir ettim vallahi helal olsun)

Baya şaşırdım ,Esetle aramı kestim ve Kaspersky kurdum öyle devam ediyoruz işte :)

Uzun lafın kısası HocaXd hocamın dediği gibi virüs kullanmamak marifet değil öyle artislik yapmaya gerek yok :trl

Son düzenleme:

qwer954

Kıdemli Üye
3 Ocak 2016
3,850
1
Bilinmez
Şahsen Windows 81. kullanıyorum ve gerekli güvenlik önlemlerini aldım. Her sistemde bir açık vardır. Bu sadece Windows ile sınırlı kalmaz. Linux ve benzeri sistemlerdede mutlaka bir açık vardır. Bir hacker isterse antivirüs programı kullanır istersee kullanmayabilir. Ama kendisini geliştirmek isteyen bir hacker, kendisini geliştirmek adına bir önlem almadan kendi çabalarıyla önlem alırsa ve trojan yerse, bu trojanı nasıl yok edeceği konusunda bilgisine bilgi katar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.