Hackerlar nasıl para kazanır?

clor

Üye
12 Tem 2021
161
309
N. :17
İllegal işlerle uğraşan hackerlar şantaj yaparak yüksek takipcili hesapları ele geçirerek , bitcoin siteleri ile uğraşıp açıklar sayesinden para kazanabilirler , cc işi ile kazanabilirler.
Legal işlerde ise firmalara , kurumlara güvenlik yazılımları gibi işler ile para kazanabilirler.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
336
Localhost
Merhaba;

Aslında bir çok kişi cevaplamış ama ben kısa bir özet geçeyim. Bu tamamen o kişinin sahip olduğu bilgiyi ne yönde kullanacağına bağlı. Mesela bu işi etik normunda yapan insanlar (Siber Güvenlik uzmanları) çalıştığı şirkete bağlı olarak farklı fiyatlarda paralar kazanabilir. Bunlar genelde sızma testleri, firmalara danışmanlık, bilgi güvenliği, bug bounty gibi alanlarda çalışmalar yapmakta. Etik normu dışında tamamen illegal yapanların ise herhangibir sınırı yok. Yaptığı işe göre kazanabilecegi paralar değişir. Onların bir sınırı yok :)

İyi Forumlar..

2 Ağu 2021
92
54
Toronto
İnternet ortamında sanal ortamda korsan şekilde para kazanmanın sınırı yok birileri yazmışta yok instagram yok falan yok fıstık diye onlar hikaye yani görünen kısım bu instagram falan işleri çoluk çocuk işleri oldu:') benim tanıdığım birisi vardı bilmem kaç fistan liralık şirketin sisteminden istihbarat toplayıp sadece o şirket için 0dan yazılım exploit vs yazıp sisteme dalmıştı ben buna hack diyorum mesela güzelde para kaldırmıştı:') ekmek peynir gibi belli başlı açıklardan site hackleyen adam hack yaptım demesin piyasa tıklım tıklım bunlarla dolu neyse demek istediğim herkesin dediklerini oku söylenenler arasında bi bağlantı kurup seviye ölç nasıl para kazanılır diye anlarsın birazda hayal gücüne bağlı.

29 Tem 2021
61
8
24
İnternet ortamında sanal ortamda korsan şekilde para kazanmanın sınırı yok birileri yazmışta yok instagram yok falan yok fıstık diye onlar hikaye yani görünen kısım bu instagram falan işleri çoluk çocuk işleri oldu:') benim tanıdığım birisi vardı bilmem kaç fistan liralık şirketin sisteminden istihbarat toplayıp sadece o şirket için 0dan yazılım exploit vs yazıp sisteme dalmıştı ben buna hack diyorum mesela güzelde para kaldırmıştı:') ekmek peynir gibi belli başlı açıklardan site hackleyen adam hack yaptım demesin piyasa tıklım tıklım bunlarla dolu neyse demek istediğim herkesin dediklerini oku söylenenler arasında bi bağlantı kurup seviye ölç nasıl para kazanılır diye anlarsın birazda hayal gücüne bağlı.
Anladım peki exploit yazma konusunda nereden faydalanabilirim exploit yazmayı bilmiyorum nasıl öğrenip yazabilirim ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.