Hackerlar nasil saldiri yapar ?

muharreem34

Katılımcı Üye
12 Eki 2015
382
2
uzay
Merhaba arkadaslar

Siradan bi web sitesine zafiyet tarayarakdan bahsetmiyorum tabi,

Mesela cok guvenli korunan web siteleri
Unlu insanlarin sosyal medya hesaplari
Kripto para sitelerini hackleyip veya baska bir yeri para aktarimi yapmaak hesaba
Boyle boyle buyuk hacklari

Linux ilmi yazdiklari programlar ile mi merak ediyorum ?

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Nasıl

Hackerler kendi başına bir iş yapamazlar en az 3-5 kişilik grup olunmalı hackerler sizin bildiğiniz havalı şekilde tak diye hacklemezler mesala dünyanın en iyi hacker grubu sayılan Anonymous ilk başlarda sadece ırkçı radyo yayıncısının evine pizza gönderdi daha sonra daha büyük şeyler gönderip adamı batırdı radyo kanalını kapatmak zorunda kaldı. RedHack ünlü bir sözü vardır ''Aslında sizi hacklemedik siz öyle görüyorsunuz'' evet gerçekten aslında hack yapmadılar site hakkında bilgi toplayıp botnet,ddos gibi saldırılar yaptı eğer bunlarda olmazsa çok az bir Bilgisayar Mühendislik bilgisi alman lazım ve o yaptığın programı bir şekilde sitenin önemli çalışanına ulaştırıp bilgilerini alman lazım yani hacker olmak için üstün zekaya gerek yok aslında hepimiz bir hackeriz

xOkanx

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
468
1
1. Web siteleriinde mutlaka açık vardır ama açığı bulmak önemli. açığı bulduğunuz zaman biraz da hayel güçünüz ve bilginiz varsa o sitedeki tüm verileri ala bilirsiniz. B ukonuda unutmaman gereken birşey var Sadece index basıp çıkmak hack değildir bana göre.

2.Ünlü insanların sosyal medya hesaplarını ve bankak artlarını sosyal mühendislik ve onunla ilgili edineçeğin bir takım bilgiler ile ele geçire bilirsiniz.

3. hakkında bir bilgim yoktur Üzgnüm bu konu hakkında yardımcı olamayçağım.

Linux sadece bir laparotar dır unix üzerinde yapılan bir progam dene bilir. aynı windows gibi bir işletim sistemi. eğer windowsu özelleştirirsen linux ile yaptıklarını windows ilede yapman mümkündür.

Ve mutlaka yazılım bilgin olmalıdır.

ağ bilgisi ,yazılım bilgisi, ingilizce bunlar önde gelen şeylerdir.

Saygılarımla umarım açıklayıcı olmuştur

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'
Ön bilgi edinme
Tarama
Erişim kazanma
İşletim sistemi ve ya uygulama düzeyinde
Ağ düzeyinde
Servis dışı bırakma (Denial Of Service/DOS)
Erişimden faydalanma
Program ve ya veri indirme
Program ve ya veri yükleme/gönderme
Sistemde/dosyalarda değişiklik yapma
İzleri yok etme
Ve sonrası yetenek gerektiren vürüs çeşitleri kısacası

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
arkadaşın sorusuna kimse derman olamamış
kardeşim genelde senin bahsettiğin hesap hackleme psihing veya backdoor ile yapilir
he backdoor diyince kıcı kirik ratlar gelmesin oyle değil

mesela youtuberlar genelde online oyunlarda server açtiğı içib hacklenir ;) stack overflows(bellke taşması)

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
1
10
C/C++ Dev.
Hackerlığın temeli sosyal mühendislikten ibarettir. :) Sosyal mühendislik ve kriptografi... Linux konusuna gelince büyük grupların bilgisayar korsanları genelde linux üzerinde kendi yazdığı toolları kullandığını düşünüyorum.

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Phishing adlı bir olay var. İşte o olay sayesinde banka hesapları, cc bilgileri gibi önemli ve maddi değeri yüksek bilgileri çalabiliyorlar. Aslında benim tabirimce bunlar "hırsız" lakin bir nevi heçkır oluyorlar literatüre göre :)

Genelde tor ağını kullanırlar veya log tutmayan VPN diye adlandırdıkları VPN'leri kullanırlar. NordVPN gibi. Sanal sunucular can dostlarıdır, onlar için cash demek her şeydir.

Bir de diğer gruplar var. Beyaz şapkalı. Bug bounty kapsamındaki sitelerde açık bulup para kazanırlar ki zararsız kişilerdir bunlar ama kendi alanlarında uzman kişilerdir.

tr06joker

Üye
15 Eyl 2018
164
0
Ankara
Merhaba arkadaslar

Siradan bi web sitesine zafiyet tarayarakdan bahsetmiyorum tabi,

Mesela cok guvenli korunan web siteleri
Unlu insanlarin sosyal medya hesaplari
Kripto para sitelerini hackleyip veya baska bir yeri para aktarimi yapmaak hesaba
Boyle boyle buyuk hacklari

Linux ilmi yazdiklari programlar ile mi merak ediyorum ?

Başta sosyal mühendislik
2) Brute Force
3)Ddos

Genellikle insanların açıklarından da faydalanırlar.

RePLiKa

Kıdemli Üye
24 Haz 2015
2,885
27
Türkiye
Siteyse bu illa ki açık gerekli karşı tarafla iletişim kuramıyorsan. Açık dediğimde sql falan değil. Server geçmek direkt :)

Sosyal medya hesapları da belkide üye olduğu bir siteden çekilen verilerle yada karşı tarafa sm uygulayıp çekiliyor.
İlk dediğim şey şöyle ki ünlü birisi sallıyorum bilmem.com a facebook ile üye. O siteye sızdığın zaman üye olanların kullanıcı adı şifreleri de çıkar.

Son düzenleme:

Latess

Üye
23 Nis 2016
147
1
Nereye
Bir hacker saldırı yapmadan önce saldırı yapacağı ( Artık nereye saldırı yapacaksa orasını bilemem site-hesap-telefon vb.) öncelikle saldırı yapacağı şeyi iyice inceler. saldırı yapacağı şey hakkında yeteri seviyede bilgi sahibi olduktan sonra o konuda bilgi sahibi olduğu için açıklarınıda bilecektir. O açıklardan faydalanarak kendine bir yol haritası çizer ve saldırı işlemine başlar.

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
hiç kimse birşey yazamamış farkettim dostum hacker değil bilgisayar korsanı onlar
1)üst düzey a dan z ye kadar windows ve linux bilgisi
2)üst düzeyde programlama ve zeka
3)en az 3 kişi
4)acımasız ve zevki olan
5)en önemlisi korkmayan
6)formda kimse gerçek hacker deil bilgin olsun eğer gerçek arıyorsan yabancı formlara veya deepwebde araman gerek k.g

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.