Hackerlık alanında nasıl bir başlangıç yapabilirim?

Captain Black

Katılımcı Üye
17 Eyl 2022
488
273
Dubai
Öncelikle hoş geldin konu yanlış yerde galiba yardım merkezi veya off topic kısmında olması lazım sonrasında ise btk akademi veya udmy üzerinden kurslara göz atabilirsin forumda bir cok yardımcı kaynak mevcuttur

Gklp7690

Yeni üye
29 Haz 2021
17
12
Şimdi tryhackme,vulnhub gibi ctf siteleri var
Orada bildiğim kadarıyla siber güvenlik ve linux ile ilgili eğitimler var (hiç bakmadım ama yüksek ihtimalle tryhackme sitesinde bu eğitimler var)

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,713
3,652
23
Ankara
Öncelikle Hacking yanılmıyorsam ikiye ayrılıyordu 🤔 Defansif ve Ofansif olarak hangi bölümde kendinizi geliştireceğinizi söylerseniz daha spesifik yardım edebilirim

s3rgio

Katılımcı Üye
7 Eki 2022
505
213
тαятαяυѕ
Evet soruyu açacak olursak nereden eğitim alabilirim, önerdiğiniz bir tavsiyeniz var mı? İnternette Udemy veya youtube'dan olabilir.

Şimdiden teşekkürler.
- İlk olarak - Forumda istediğin alana göre kaynakları arayıp bulabilirsin.
- https://www.turkhackteam.org/konula...r-egitim-seti-turkiyede-ilk-ucretsiz.1960243/
Ve eğitim alabileceğin diğer platformlar:
-Udemy
-BTK Akademi
-Hackerrank
-Kodluyoruz.org
-Codeacademy
-PatikaDev
-W3Schools
-Freecodecamp
-edX
-Codewars
-SoloLearn
-The Odin Project
-Khan Academy
-Hackr.io
Hepsi hack-siber eğitimi veriyormu diye bakmadım (önceki bir yazımdan aldım) Yine güzel kaynaklar çoğunluğunda istediğin kaynaklar bulunur.
Ayreten okuyarak daha iyi anlayan biriysen pdf kaynaklara bak değilsen bile bakmanı öneririm :)

epeymen

Üye
23 Ağu 2021
69
10
20
tuscany
Şimdi tryhackme,vulnhub gibi ctf siteleri var
Orada bildiğim kadarıyla siber güvenlik ve linux ile ilgili eğitimler var (hiç bakmadım ama yüksek ihtimalle tryhackme sitesinde bu eğitimler var)
tryhackme de odalar var ctf (capture the flag) gibi oda çözüp öğreniyorsun diğer yandan twichde luniz var onun github hesabına bakabilrsin ama benim ilk sana diyeceğim ingilizce ve bir kodlama dili python ile başlayabilirsin

mitat1

Uzman üye
1 Eki 2022
1,075
753
SerasZen
Siber güvenlik alanında gelişmek istiyorsan kulube katıl eğitim al gorev yap foruma at kendini geliştirirsin ve u sana cok fayda sağlıyacak

-----İYİ FORUMLAR------

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,347
Россия
Selamlar ve iyi Akşamlar bu konu'da 2 tane öneri sunmak istiyorum
1-Atıl Samamcıoglunun hazırlamış olduğu etik hacker kursunu inceleyebilirsiniz

2-css academy 'nın hazırlamış olduğu eğitim setleriyle udemy den kendinizi de egitebilirsiniz bol şans 🙂

connec

Uzman üye
5 Nis 2022
1,109
1,064
1283
Bak şimdi sana güzel bir yol haritası çizeceğim.

Sıfırdan İleri Düzey Etik Hacker Kursu (Uygulamalı) > Etik Hacker Olmak: Web Sızma Testleri ve Bug Bounty > Etik Hacker İleri Seviye: Sızma Testleri & Yetki Yükseltme > Daha sonra bir TryHackMe hesabı açıp premium al (aylık 10 dolar :( ) ve sırasıyla şu odaları çöz: Introduction to Cyber Security > Pre Security > Jr Penetration Tester > Red Teaming

Ama şu çok önemli mesela TryHackMe de Network odası var. 1 saatte çözersin ama tam olarak anlayamazsın. Senin başka kaynaklardan da okuyarak iyice anladığına emin olduktan sonra geçmen lazım konuları.

Ymelihbozgeyik

Yeni üye
8 Eki 2022
11
4
Bak şimdi sana güzel bir yol haritası çizeceğim.

Sıfırdan İleri Düzey Etik Hacker Kursu (Uygulamalı) > Etik Hacker Olmak: Web Sızma Testleri ve Bug Bounty > Etik Hacker İleri Seviye: Sızma Testleri & Yetki Yükseltme > Daha sonra bir TryHackMe hesabı açıp premium al (aylık 10 dolar :( ) ve sırasıyla şu odaları çöz: Introduction to Cyber Security > Pre Security > Jr Penetration Tester > Red Teaming

Ama şu çok önemli mesela TryHackMe de Network odası var. 1 saatte çözersin ama tam olarak anlayamazsın. Senin başka kaynaklardan da okuyarak iyice anladığına emin olduktan sonra geçmen lazım konuları.
Bunları hangi kaynaktan yapmalıyım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.