Hackerlikle Alakalı Ne Öğrenmeliyim ?

16 Mar 2022
109
15
Arkadaşlar bazı basit şeyler öğrenmek istiyorum profesyonel şeyler değil elimde bazı şeyler bulunsun diye mesela ip bulmadır, ddos, phishing vs. ne öğrenmemi önerirsiniz?

benibirsalın

Yeni üye
14 Mar 2022
40
86
REWAN
Hangi alana yönelceğine ve yapacağın işe göre değişir örnek olarak webw yönelmek istersen temel kavramları öğren sql injection , shell , manuel sql , wpscan gibi gibi

16 Mar 2022
109
15
Hangi alana yönelceğine ve yapacağın işe göre değişir örnek olarak webw yönelmek istersen temel kavramları öğren sql injection , shell , manuel sql , wpscan gibi gibi

Hocam bir alana profesyonelleşmektense böyle maksat arkadaşlara şaka olsun diye bir şeyler küçük işe yarar bir şeyler istişyorum

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Arkadaşlar bazı basit şeyler öğrenmek istiyorum profesyonel şeyler değil elimde bazı şeyler bulunsun diye mesela ip bulmadır, ddos, phishing vs. ne öğrenmemi önerirsiniz?
Kendine bir alan seç illegal değil legal olmaya çalış kendini siber güvenlik alanında geliştir. Profesyonel olmaya çalış eğer ilgin varsa... İleride güzel gelir kapısı olur.

16 Mar 2022
109
15
Kendine bir alan seç illegal değil legal olmaya çalış kendini siber güvenlik alanında geliştir. Profesyonel olmaya çalış eğer ilgin varsa... İleride güzel gelir kapısı olur.

Yazılım ile ilgilenmek istiyorum ileride ama şu anlık böyle hack şeyleri ile arkadaşlarıma ufak şakalar yapmak için bir şeyler öğrenmek istiyorum.

dr.web

Üye
9 Şub 2022
109
142

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,875
789
lihtgTHT.php
Yazılım ile ilgilenmek istiyorum ileride ama şu anlık böyle hack şeyleri ile arkadaşlarıma ufak şakalar yapmak için bir şeyler öğrenmek istiyorum.
arkadaşlarına şaka yapmak için phishing, keylogger, brute force gibi yöntemlerle şifre vs. çalıp şaka yapabilirsin ama bence legallikte fayda var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.