Hackerlık'tan para kazanmak

Atakan444

Yeni üye
24 Ocak 2023
33
6
Hacker gruplarının üyeleri nasıl geçimlerini sürdürebiliyorlar ben genç bir vatanseverim diyebilirim bu alanda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum ama sorum şu ben herhangi bir gruba katılırsam yada tek başıma çalışırsam yasadışı bir şey yapmadan kimseye zarar vermeden bir şey çalmadan nasıl para kazanacağım?Devlet için çalışırsam devletten maaş alabilir miyim bu konularda yeniyim de piyasayı tam bilmiyorum?Ben asla yasadışı bir şey yapmam bir banka hesabı yada bir şey çalmam para için değil sadece vatan için savunma alanında kalmak istiyorum bir de başka bir sorum daha var siber güvenlikte çalışmak için diploma zorunlu değil mi?

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,032
1,494

Pentest işlemi yapabilirsiniz, site için koruma satabilir, 0 dan site yapıp satabilirsiniz bu alanın önü açık legal olarak fazlasıyla yol bulunuyor diploma da şirketlere göre değişkenlik gösterir

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Hacker gruplarının üyeleri nasıl geçimlerini sürdürebiliyorlar ben genç bir vatanseverim diyebilirim bu alanda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum ama sorum şu ben herhangi bir gruba katılırsam yada tek başıma çalışırsam yasadışı bir şey yapmadan kimseye zarar vermeden bir şey çalmadan nasıl para kazanacağım?Devlet için çalışırsam devletten maaş alabilir miyim bu konularda yeniyim de piyasayı tam bilmiyorum?Ben asla yasadışı bir şey yapmam bir banka hesabı yada bir şey çalmam para için değil sadece vatan için savunma alanında kalmak istiyorum bir de başka bir sorum daha var siber güvenlikte çalışmak için diploma zorunlu değil mi?
Hedefin güzel. Amacının para olmaması da çok iyi.
Nasıl kazanacağın kısmına gelirsek, firmalara siber güvenlik hizmeti verebilirsin. Ayrıca freelancer işlerle de para kazanman mümkün. Bir diğer yol ise bug bounty, yasal şekilde açıkları buluyorsun ve firmalar sana ödül veriyor.

Atakan444

Yeni üye
24 Ocak 2023
33
6
hacker grupları para çalıyor, illegal bir amacı hedefleyen hizmetler satıyor.
Peki Türk hack team bunu yapmıyor değil mi?

Hedefin güzel. Amacının para olmaması da çok iyi.
Nasıl kazanacağın kısmına gelirsek, firmalara siber güvenlik hizmeti verebilirsin. Ayrıca freelancer işlerle de para kazanman mümkün. Bir diğer yol ise bug bounty, yasal şekilde açıkları buluyorsun ve firmalar sana ödül veriyor.
Teşekkür ederim.

ceh yani sertifikalı etik hacker olucaksan beyaz şapkalı kurum veya firmalarda çalışabilirsin
Teşekkür ederim.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
877
para için değil sadece vatan için savunma alanında kalmak istiyorum bir de başka bir sorum daha var siber güvenlikte çalışmak için diploma zorunlu değil mi?
siber dünyada sözde 'VATAN' savunan çoğu kişi sahtekardır.
siber güvenlikte çalışmak için en az önlisans mezunu olman lazım büyük şirketler için diploma önemlidir A101 bile kasiyer alırken lise diplomasına bakıyor.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,987
1,082
Kayseri

Bunun en iyi yolu kesinlikle bug bounty yapmaktır. Tabi bunu yapabilmek için belirli bir seviyede bilgi birikimin olması gerekiyor. İstersen bu konuyu araştır.

Atakan444

Yeni üye
24 Ocak 2023
33
6

Bunun en iyi yolu kesinlikle bug bounty yapmaktır. Tabi bunu yapabilmek için belirli bir seviyede bilgi birikimin olması gerekiyor. İstersen bu konuyu araştır.
Teşekkür ederim.

turkhackteam bir hack grubu değil. maalesef öyle bir yetkinliği yok. sadece bir forum burası. siber ataklar başka, web sitelerinin ana sayfasına mesaj yerleştirmek başka. siber ataklar zarar verir, defacing çok da zarar vermez.
Tamam teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.