Hacking için işletim sistemi önerisi

Trajedik

Üye
1 Ara 2018
134
0
HİDDEN
Merhabalar
Kalilinux dışında (basit) arayüzü olan görseli güzel bir işletim sistemi arıyorum ama araçları kali gibi bol olmalı

Ubuntu bu konuda nasıldır ?

Trajedik

Üye
1 Ara 2018
134
0
HİDDEN
Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9190968' Alıntı:
Ne istediğini hala anlamış değilim.

Ubuntu kullan ,araçları kendin yüklersin.

Kendim indirmek istemiyorum hali hazırda yüklü lazım bana
ama alışkın olduğumuz programlar sqlmap sqltarget tarzı elimin altında olsun yüklediğim zaman birde onlarla uğraşmıyayım
kali kullandım ama çok uğraştırdı beni yıldım artık

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Kendim indirmek istemiyorum hali hazırda yüklü lazım bana
ama alışkın olduğumuz programlar sqlmap sqltarget tarzı elimin altında olsun yüklediğim zaman birde onlarla uğraşmıyayım
kali kullandım ama çok uğraştırdı beni yıldım artık

Kardeşim hem fazla araç olsun diyorsun hemde bilindik araçlar olsun diyorsun bu nasıl bir çelişki?
BackBox ve Parrot OS araştır hangisi hoşuna giderse onu kullan.

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
parrot os macos işletim sisteminede azıcık benzer. Ubunutunun Kullanımıda kali kadar karmaşıktır. yani daha az olabilir ama 2. sırada bu konuda.

2 Nis 2019
1,653
10
3
Geçmişten...
parrot os macos işletim sisteminede azıcık benzer. Ubunutunun Kullanımıda kali kadar karmaşıktır. yani daha az olabilir ama 2. sırada bu konuda.

Şimdi size bir şey soracağım parrot ile mac os işletim sistemlerinin benzer taraflarını söyler misiniz?

Kali size ne yönden karmaşık geliyor ?

Diyor ki kısacası "ben linux bilmiyorum kullanamıyorum kaliye benzemeyen başka linux tabanlı işletim sistemi var mı".

:kahkaha Katılıyorum.

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
parrot uzaktan hack, wifislax yakından hack.
d

ne diyorsunuz? post kasıyorsanız yardım edin. post kasmaktansa yardım etmek daha etik

Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9190983' Alıntı:
Şimdi size bir şey soracağım parrot ile mac os işletim sistemlerinin benzer taraflarını söyler misiniz?

Kali size ne yönden karmaşık geliyor ?

:kahkaha Katılıyorum.

azıcık dedim zaten. ben orada big sur sürümü ile karşılaştırma yaptım ve grafikleri benzer geliyor bana

Son düzenleme:

Trajedik

Üye
1 Ara 2018
134
0
HİDDEN
Kardeşim hem fazla araç olsun diyorsun hemde bilindik araçlar olsun diyorsun bu nasıl bir çelişki?
BackBox ve Parrot OS araştır hangisi hoşuna giderse onu kullan.

Şöyle ki kali'yi bilmiyorum ama birçok araç orada var.

internetten video izliyorum aptget falan diyo ben yazıyorum birşey olmuyor

işte izliyorum orda öyle yapıyor ben yapıyorum olmuyo canımı sıktı öğrenmek için izliyoruz öğrenemiyoruz resmen

oxydes

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
490
5
100
GN-z11

işte izliyorum orda öyle yapıyor ben yapıyorum olmuyo canımı sıktı öğrenmek için izliyoruz öğrenemiyoruz resmen
eğer biraz üstüne gidersen kaliyi de çözersin örneğin kali 2019.4 sonrası bir sürüm kullanıyorsan başına sudo koyman gerekir bana kalırsa kolaya kaçma kaliden devam et eninde sonunda çözersin

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
172
Linux
O kadar birbirinin aynısı tartışmadan anladığım kadarıyla sen basit, tüm araçları bulunan bi işletim sistemi istiyorsun

Benim kullandığım parrotOS gayette memnunum kaliden daha sade daha çok araç var ve her zamn güncel.

Başarılar

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem

Yahu başka bir işletim sistemi kullanınca daha mı kolay olcak mı sanıyorsun?
İlk linux komutlarını öğren kavra.
heheheheh kali kullanamıyom parrota geçemde kolay yaparım artık.

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home

yürümeden koşmaya çalışmışsın.kali linux dağıtımı da ubuntu değil mi ?
linux öğrenmelisin.

Son düzenleme:

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Kali Lİnux neden zor geldi ki arayüze alışamadıysan gnome veya xface temalarına bakabilirsin. Onun dışında ParrotOS Blackbox Linux veya Blacktrack Linuxa bakabilirsin bakabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.